Nieśmiertelny Gillian Shields

Okładka Nieśmiertelny
autor:
Gillian Shields
wydawnictwo:
Amber
data wydania:
2010
ISBN:
9788324136278

Opis

Miłość jak ze Zmierzchu, tajemnica jak ze Świata nocy, atmosfera jak z Wichrowych WzgórzSzkoła dla dziewcząt Wyldcliffe Abbey jest bardzo ekskluzywna, bardzo droga i nie bardzo przyjazna. Szesnastoletnia Evie zastanawia się, jak przetrwa naukę - i towarzystwo snobistycznych koleżanek. Samotność pozwala jej znieść tylko tajemniczy Sebastian - na spotkania z nim Evie wymyka się niemal co noc. Ale nawet jemu nie przyznaje się, że czasem na szkolnym korytarzu widzi dziewczynę zdumiewająco do niej pod..obną, lecz ubraną w staroświecką suknię. Nieznajoma chce jej coś powiedzieć, przed czymś ostrzec... Jakby znała jakiś sekret - Evie i Sebastiana...Noc, wrzosowiska i posępne krajobrazy są tłem powieści brytyjskiej autorki Gillian Shields. Klimat gotyckiego romansu i powieści grozy, duchy i sekrety, ponadczasowa miłość i zazdrość, klątwa i odkupienie składają się na tę nastrojową opowieść - stylową i wciągającą. Gillian Shields napisała już kontynuację historii Evie i Sebastiana - powieść pt. Betrayal.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Nieśmiertelny
Recenzent: saruska
Powieść "Nieśmiertelny" autorstwa Gillian Shields zakupiłam razem z książką "Błękitnokrwiści" po okazyjnej cenie na allegro. Jak się później okazało jednak niezbyt mnie zachwyciła; natomiast na drugiej zawiodłam się już zupełnie - i wtedy zrozumiałam, że powinnam bardziej dokładnie wybierać nowe ... więcej »
Tajemniczy medalion, tajemnicze sny, tajemnicza dziewczyna, tajemnicza szkoła, tajemniczy chłopak, czyli krótko mówiąc jedna wielka tajemnica, takie jest właśnie życie głównej bohaterki książki po przyjeździe do elitarnej szkoły z internatem. Evie przyjeżdża do szkoły z internatem, ponieważ ni... więcej »
Książka opowiada Evie – nastolatce wysłanej przez ojca do prywatnej szkoły dla dziewcząt Wildcliffe. W drodze do owego miejsca spotyka chłopaka na czarnej klaczy, który zachowuje się w zadziwiający sposób. Obiecuje jej, że się jeszcze spotkają. Evelyn nie wie, że te słowa zaciążą na jej przyszłoś... więcej »
Evie zostaje wysłana przez ojca do Wyldcliffe Abbey, elitarnej szkoły z internatem dla dziewcząt. Babcia, która się nią opiekowała, zachorowała i dziewczyną nie ma kto się zająć. Staje się jedną z nielicznych w szkole stypendystek, które zostają zmuszane do sprzątania naczyń po jedzeniu i wzorowe... więcej »
,, - Chcesz powiedzieć, że dobrze się bawiłeś, a teraz mam wracać do zwykłego nudnego życia? - wybuchłam. - O to ci chodzi? - Nie! Usiłuję ustalić, co będzie dla ciebie najlepsze. Uwierz mi, proszę. Ale w przeszłości robiłem rzeczy, których bardzo żałuję. - Nic mnie to nie obchodzi! - Ale mni... więcej »
Dodali do kolekcji
greymouse
Albatros22
aga29_12
Chikuma
monia311295
skazananazycie
Black_Vampire
Kobra94
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!