Niezgodna Veronica Roth

Okładka Niezgodna
autor:
Veronica Roth
wydawnictwo:
Amber
data wydania:
2012
ISBN:
9780062024022

Opis

W dystopijnym Chicago w świecie Beatrice Prior społeczność jest podzielona na pięć odłamów, każda kształcąca konkretną cechę – Candor (szczerość), Abnegation (bezinteresowność), Dauntless (odwagę), Amity (spokój, pokojowe nastawienie) i Erudite (inteligencję). W wyznaczony dzień każdego roku wszyscy szesnastolatkowie muszą wybrać odłam Chicago, któremu poświęcą się na resztę swojego życia. Beatrice wybiera między pozostaniem z rodziną, a byciem sobą – nie może mieć tych dwóch rzeczy naraz. Więc d..okonuje wyboru, który zadziwia wszystkich, nawet ją samą.

Podczas bardzo burzliwego wprowadzenia, Beatrice przemianowuje się na Tris i walczy o to, aby dowiedzieć się, kto naprawdę jest jej przyjacielem – i rozpoczyna romans z czasem fascynującym, a czasem doprowadzającym do białej gorączki chłopakiem, który dopasowuje się do ścieżki życiowej, którą obrała. Tris kryje także pewien sekret, taki, który ukrywa przed wszystkimi, gdyż została ostrzeżona, że jego ujawnienie może oznaczać śmierć. Odkrywa rosnący w siłę konflikt, który może zagrażać odkryciem stworzonej przez nią samą idealnej społeczności, w której żyje. Tris dowiaduje się również, że jej tajemnica może pomóc tym, których kocha… lub zniszczyć ją samą.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

"Niezgodna" to niesamowita książka, wbiła mnie w fotel i starła na proch! Jedna z najlepszych książek fantastycznych, jakie czytałam - jestem pod ogromnym wrażeniem talentu młodej pisarki. "Niezgodna" to niepodobna książka do żadnej innej, niepowtarzalna i po prostu niezwykła. Brak mi słów, żeby... więcej »
Czy wyobrażacie sobie świat, w którym wasze zachowania i poglądy są normowane przez zasady grupy do której przynależycie? Taki właśnie antyutopijny świat możemy poznać z kart „Niezgodnej”. Jest to debiutancka powieść dwudziestodwuletniej Veronicy Roth, która napisała ją w czasie jednego roku stu... więcej »
W KRAJOBRAZIE STRACHU... Nasze pierwsze chwile w tym antutopinym świecie rozpoczynamy od spojrzenia w lustro oczami Beatrice Prior. Zmuszeni jesteśmy jednak szybko odwrócić wzrok, gdyż zbyt długie przypatrywanie się sobie to oznaka próżności, a powinniśmy zapominać o nas by pomagać i myśleć tylk... więcej »
"Nie jestem z Altruizmu. Nie jestem z Nieustraszonych. Jestem Niezgodna. I nie można mnie kontrolować." "Niezgodna" to pierwsza część trylogii o frakcjach, wojnie pomiędzy nimi i miłości. Autorką jest dwudziestodwuletnia Veronica Roth, która w 2011 roku podbiła świat właśnie tą powieścią - por... więcej »
Po sukcesie odniesionym przez bestsellerową trylogię "Igrzyska śmierci" na książkowym rynku zaczęło pojawiać się więcej książek z antyutopijną wizją przyszłości. Uwielbiam takie książki, no bo czyż nie chcemy choć trochę poznać przyszłości? Dowiedzieć się jak mogłoby być? "Niezgodna" jest właśnie... więcej »
Niezgodna
Recenzent: loho14
A co, jeśli wszystko byłoby podzielone na frakcje? Na Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszoność (odwagę), Erudycję (inteligencję), i Serdeczność (życzliwość)? Gdyby każdy szesnastolatek przechodził test predyspozycji, a potem w specjalnej ceremonii musiał wybrać frakcję, w której tak naprawdę... więcej »
Wypożyczenie „Niezgodnej” z biblioteki to w moim wypadku był całkowicie spontaniczny wybór, gdyż nigdy wcześniej nie planowałam jej przeczytania. Raz czy dwa być może zwróciłam na nią uwagę na portalu literackim, jednakże nie na tyle, żeby planować jej przeczytanie. Tym bardziej, iż przyznaję, że... więcej »
Pewnie wiele osób z Was słyszało o Niezgodnej - liczne reklamy i porównanie ich do bestsellerowej trylogii "Igrzysk Śmierci" w moim przypadku sprawiło, że będąc w Matrasie od razu rzuciłam się na tę właśnie pozycję. Kocham "Igrzyska", a ponoć ten twór miał być tak samo dobry. Czy aby jednak to po... więcej »
"Niezgodna" to pierwsza część antyutopijnej trylogii, napisanej przez dwudziestodwuletnią autorkę Veronicę Roth. Pisarka urodziła się w Ameryce w 1988 roku. Póki co napisała tylko dwie książki, to jest "Niezgodną" oraz drugą część trylogii "Insurgent". Społeczeństwo, powstałe na ruinach Chicag... więcej »
Ostatnimi czasy, powieści antyutopijne cieszą się wielką popularnością. Najbardziej rozpoznawalne są "Igrzyska śmierci", jednak naszą uwagę przykuwają także, "Delirium", "Las zębów i rąk" oraz "Niezgodna", której recenzję przeczytacie w tym poście :)... Altruizm (bezinteresowność), Nieustraszono... więcej »
Szał na „Igrzyska śmierci” był? Był. Szał na „Niezgodną” był? Był. Porównanie obu powieści/serii było? Było. I to mnie nieco zniechęciło do „Niezgodnej”. Tak, jak w „Igrzyskach” się zakochałam, tak miałam wrażenie, że ta powieść w ogóle nie przypadnie mi do gustu. Jak się później ... więcej »
Niezgodna
Recenzent: Madame_K
Książka pt. "Niezgodna" przedstawia przyszłość naszego świata. Ze względu na liczne konflikty, społeczeństwo zostaje podzielone na pięć frakcji: Altruizm, Nieustraszoność, Erudycja, Prawość oraz Serdeczność. Pochodząca z Altruizmu Beatrice kompletnie nie czuje się osobą bezinteresowną, jaką chara... więcej »
Obecnie na rynku wydawniczym panuje szał na książki o zabarwieniu erotycznym. Jednak zanim Grey zapanował, panowały książki zwane antyutopiami. I ja właśnie po taką książkę postanowiłam sięgnąć. Beatrice należy do frakcji Altruistów. Czeka ją dzień egzaminu, który pokaże czy powinna pozostać w... więcej »
Niezgodna
Recenzent: karka0912
To właśnie zdanie: "Po Igrzyskach śmierci nadchodzi Niezgodna" przekonało mnie do przeczytania książki. Mimo, że książka była na prawdę ciekawa i zdobyła moje serce nie dorównuje jednak Igrzyskom śmierci. Jednak muszę powiedzieć, że świat przedstawiony przez panią Veronice był intrygujący. Tris ... więcej »
"Ci, którzy chcą władzy i ją osiągają, żyją w ciągłym strachu, że ją stracą" Igrzyska śmierci to trylogia, która zawojowała świat, odmieniła tysiące serc, doprowadziła wielu do łez, gniewu, ale i sprowadziła na twarze zapomniany uśmiech. A co, gdyby pojawił się jej konkurent? Veronica Roth na... więcej »
Każdego dnia zmuszeni jesteśmy do podejmowania pewnych decyzji. Jedne mają większy wpływ, drugie większy, a niektóre potrafią zmienić życie o 180 stopni. Tak samo każdy jest inny, ale pewne zainteresowania, cechy charakteru lub zachowania powtarzają się u pewnych grup ludzi. Gdyby podzielić społe... więcej »
Coś się wydarzyło. Coś, co na zawsze odmieniło ten świat. A może tylko Amerykę? Tego nie wiemy. Wiemy tylko, że z dumnego miasta Chicago zostały ruiny. Na zgliszczach ludzie, którzy przeżyli, postanowili zbudować nowe społeczeństwo - wolne od wojen, żyjące w pokoju i dobrobycie. Aby to osiągnąć, ... więcej »
„Jestem Niezgodna. I nie można mnie kontrolować.” Veronica Roth jest znaną pisarką, która swój sukces zawdzięcza napisaniu trylogii „Niezgodna”. To właśnie pierwsza powieść z tego cyklu była jej debiutem literackim. Udało się jej podbić serca czytelników, jak i ekrany kin - gdyż w tym roku w m... więcej »
"Igrzyska Śmierci" to jedna z tych powieści, która z głośnym trzaskiem zwojowała świat i podbił serca milionów moli książkowych. Dzięki trylogii Suzanne Collins, dystopia przeżywa swój najgłośniejszy powrót, zachęcając kolejnych twórców do spisywania wizji zgładzonej planety. Jedną z autorek sku... więcej »
Dodali do kolekcji
Fleer
marr93
loho14
Paulaaaa
EmilyStrange
markietanka
tala86
Elaine
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!