Nieziemska Cynthia Hand

Okładka Nieziemska
autor:
Cynthia Hand
wydawnictwo:
Amber
data wydania:
2011
ISBN:
9788324138890

Opis

Wzruszająca opowieść o przeznaczeniu, pierwszej miłości i dramatycznej walce między głosem obowiązku a głosem serca - tak nieziemska jak pierwszy pocałunek chłopaka ze snów.
Na początku jest chłopak, który stoi wśród drzew. Mniej więcej w moim wieku, już nie dziecko, ale jeszcze nie mężczyzna, ma może siedemnaście lat. Nie jestem pewna, skąd to wiem. Widzę tylko tył jego głowy, wilgotne ciemne włosy kręcą mu się na karku. Palące słońce wysysa soki ze wszystkiego, co żyje. Niebo na wschodzie ..ma dziwną pomarańczową barwę. Czuć gryzący zapach dymu. Przez chwilę przepełnia mnie tak przytłaczający żal, że aż trudno oddychać. Nie wiem dlaczego. Robię krok w stronę chłopaka i otwieram usta, żeby go zawołać, ale nie znam jego imienia. Ziemia chrzęści mi pod stopami. Usłyszał. Zaczyna się odwracać. Jeszcze chwila, a zobaczę jego twarz.
I wtedy wizja opuszcza mnie. Mrugam i już jej nie ma.
Dziewczyna-anioł rozdarta pomiędzy swoim pierwszym anielskim obowiązkiem a pierwszym ziemskim uczuciem Clara Gardner niedawno się dowiedziała, że w jej żyłach płynie krew anioła. To znaczy nie tylko, że jest zdolniejsza, silniejsza i szybsza od innych, ale że ma cel, że po coś została zesłana na ziemię.
Tylko po co? Na jawie i w snach zaczynają ją dręczyć wizje: płonący las i piękny chłopiec. Kiedy spotyka Christiana, nieznajomego ze swoich snów, wszystko zaczyna się układać - a równocześnie staje się niejasne. Bo jest jeszcze jeden chłopak, Tucker, który porusza mniej anielską stronę jej natury...
Clara usiłuje odkryć swoją drogę w świecie, którego nagle nie rozumie, ale zmierzy się z niewidzialnym niebezpieczeństwem i wyborami, jakich nie przeczuwała - pomiędzy prawdą a kłamstwem, miłością a obowiązkiem, dobrem a złem. Lecz kiedy wreszcie wybuchnie ogień z jej wizji, czy będzie gotowa zmierzyć się ze swoim przeznaczeniem?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Cynthia Handy od dziecka kochała pisać opowieści o nadprzyrodzonych istotach. Pani Widson powiedziała jej, że kiedyś będzie autorkom. Razem z przyjaciółmi utworzyła grupę, w której pisali o ulubionych powieściach i filmach. Poszła na studia w College of Idaho, gdzie główną myślą jej była: ,,Nie c... więcej »
Clara jest anielitką, w jej żyłach płynie krew aniołów. Każdy anielita ma na Ziemi do wypełnienia misję. Niedawno Clara zaczęła miewać wizje – wskazówki, czego dotyczyłoby jej zadanie. Za każdym razem widzi w nich ciemnowłosego chłopaka w trawionym pożarem lesie. Aby wyjść naprzeciw swojemu przez... więcej »
Co mają w sobie takiego anioły, czy wampiry, że tyle książek powstaje na ich temat? Czy człowiek tak bardzo drążący ten temat, chcąc wierzyć w ich istnienie? Czy czytamy je tylko po to, by stały się dla nas odskocznią od szarego, nudnego i codziennego życia? Cynthia Hand, napisała właśnie kolejną... więcej »
Nieziemska
Recenzent: Gumciobook
Książka dość fajna, ale nie powiem, że dużo się w niej działo. W niektórych momentach miał ochotę zasnąć. Za to bardzo podobała mi się postać Tuckera. Wesoły i miły chłopak. U każdego wzbudzi sympatię. Miło wspominam też fragment gdzie Clara przefarbowała włosy na rudo. Troche jak z " Ani z Zielo... więcej »
Recenzja pochodzi z naszego bloga MyBooks - Nasze recenzje "Książka jest cudowna. Autorka miała super pomysł i tak też ją napisała. Szybciutko się czyta, dosłownie połyka a historie i akcje książki przeżywa się z bohaterką - Clarą. Mimo tego, że już na początku spodziewamy się co będzie w ksią... więcej »
Cynthia Hand to młoda amerykańska pisarka, która wychowała się z Idaho. Obecnie mieszka z mężem i dwójką dzieci w Kalifornii i prowadzi zajęcia z kreatywnego pisarstwa na Pepperdine University of Malibu. Prawa do wydania tej powieści kupili wydawcy w piętnastu krajach. Clara Gardner to szesnas... więcej »
"Nieziemską" pochłonęłam wręcz w nieziemskim tempie. Uwielbiam książki z gatunku paranormal romance, a szczególnie te o aniołach, może dlatego, że wciąż stosunkowo w porównaniu z wampirami i wilkołakami mamy ich mało. Cynthia Hand wykreowała wspaniały świat aniołów zwanych anielitami. Mamy aniel... więcej »
Dodali do kolekcji
nightmoth
HopeSolo
Roselle
Etreinte
FreeSoul
Kobra94
Quietlystorm
zachmurami
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!