Nigdy i na zawsze Ann Brashares

Okładka Nigdy i na zawsze
autor:
Ann Brashares
wydawnictwo:
Otwarte
data wydania:
2012
ISBN:
9788375151985

Opis

CZASEM MIŁOŚĆ TRWA DŁUŻEJ NIŻ ŻYCIE

Żyję od ponad tysiąca lat. Umierałem niezliczoną ilość

razy. Zapomniałem, ile dokładnie. Zakochałem się i moja miłość trwa nadal. Ciągle szukam swojej ukochanej. Ciągle ją pamiętam. Noszę w sobie nadzieję, że pewnego dnia ona też mnie sobie przypomni.

"Dla wielbicieli wrażliwości Nicholasa Sparksa i Zaklętych w czasie."
"Publishers Weekly"

"Prawdziwy romans!"
"The New York Times"

Magiczna opowieść.. o szansach, jakie otrzymujemy od losu, i o tym, że nie można odkładać życia na później. Historia miłości przekraczającej granice czasu. Książka, która przywraca wiarę w przeznaczenie, w to, że na każdego z nas gdzieś ktoś czeka.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Czy znudziły Ci się już opowieści o wampirach/wilkołakach/aniołach itd. zakochanych w ludzkich kobietach ? Jeżeli tak to sięgnij po tą piękną opowieść o sile miłości dwóch osób, które nawet w 1/10 nie są podobne do tych postaci. On - Daniel - Żyje już od tysiąca lat, rodzi się i umiera, aby za ki... więcej »
Wierzycie w miłość od pierwszego wejrzenia? Wierzycie w miłość, która trwa wiecznie? Wierzycie w miłość, która podporządkowuje sobie życie i śmierć? Jeżeli tak to przeczytajcie "Nigdy i na zawsze". Jeżeli nie, tym bardziej musicie się z nią zapoznać. Daniel urodził się w Antiochii. W 541 r. by... więcej »
„Nigdy i na zawsze” Ann Brashares wyd. Otwarte rok: 2012 str. 352 Ocena: 5/6 Już od chwili, gdy przeczytałam zapowiedź tej książki wiedziałam, że muszę ją przeczytać. Bez względu na wszystko. Jak się okazuje, marzenia czasem się spełniają. To właśnie do mnie trafił ostatni egzemplarz recen... więcej »
Nie ma na świecie wielu ludzi takich jak on, obdarzonych Pamięcią, będących świadomych tego, że żyli już wiele razy w różnych wcieleniach, zmieniając tylko ciała, a zachowując swoją duszę. Miewają sny zawierające wspomnienia z poprzednich istnień, dziwne nawyki i przyzwyczajenia, czują przywiązan... więcej »
Ann Brashares to amerykańska autorka z gatunku literatury młodzieżowej, rozsławiona przez serię o wędrujących jeansach. Pamiętałam, że podobała mi się historia o przyjaciółkach i pasującej na nie wszystkie, jednej parze niezwykłych spodni, dlatego, gdy usłyszałam o "Nigdy i na zawsze" wiedziałam,... więcej »
„Moja miłość do Ciebie jest prawdziwsza niż cokolwiek, co poznałem w tym długim , bardzo długim życiu.” Po premierze tej książki, zachwycona okładką i zaintrygowana zróżnicowanymi opiniami na jej temat, postanowiłam przeczytać ową lekturę. Kiedy na początku tygodnia dotarła do mnie, chwy... więcej »
Mówi się, że miłość trwa wiecznie. Co, jeśli rzeczywiście tak jest, ale jedna strona o tym zapomina? Jeśli musimy żyć i umierać wielokrotnie ze świadomością, że tym razem nawet nie dotknęliśmy drugiej połówki choćby na ułamek sekundy, że nawet jej nie ujrzeliśmy? Dusza Daniela żyje już od wielu p... więcej »
Do sięgnięcia po nowość Ann Brashares tak naprawdę zachęciła mnie okładka – byłam wręcz nią zauroczona – noc, piękne gwieździste niebo i pustynia… Zapowiada się pięknie. Czytając notę wydawcy na okładce, a potem jeszcze pierwsze zdania samej powieści pomyślałam sobie – to jest coś, co lubię, tę k... więcej »
„(...) bo tak naprawdę wszystko, co można zrobić, to kochać drugiego człowieka.”* Zastanawialiście się kiedyś jak silna jest wasza miłość do drugiej połówki? Zawsze twierdzę, że prawdziwa miłość nie zna granic i jest w stanie przetrwać wszystko. Tylko czy na pewno? Czy da się pokonać śmierć?... więcej »
„Czasem miłość trwa dłużej niż życie” Daniel żyje od ponad tysiąca lat. Umarł tyle razy, że już zapomniał, ile dokładnie. Za to pamięta o swojej ukochanej, której poszukuje w różnych wcieleniach i ma nadzieję, że ona też o nim nie zapomni… Ostatnio modnym tematem w książkach stała się rei... więcej »
Dosyć długo zastanawiałam się nad kupnem tej książki. Jednak po przeczytaniu wielu zachęcających recenzji postanowiłam sięgnąć po lekturę. Dzisiaj mogę powiedzieć, że nie popełniłam błędu, bo jest to jedna z najlepszych książek jakie czytałam. Ann Brashares urodziła się 30 lipca 1967 roku w Al... więcej »
A więc dziś pełna emocji do książki w tytule zabieram się za recenzje szczerze to nie wiem co z tego wyjdzie bo jestem pełna sprzecznych uczuć. Dodam tu, że Polskie wydanie jest o wiele lepsze. Tytuł "Nigdy i na zawsze" bardziej oddaje klimat książki a amerykańskie "My Name Is Memory" I okładka ... więcej »
Dodali do kolekcji
Castiel
insomniaofsummer
jarka.trocka
Elen
Betsy
Cropka
Trinity801
kasandra
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!