Nigdy w życiu Katarzyna Grochola

Okładka Nigdy w życiu
autor:
Katarzyna Grochola
wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
data wydania:
2010
ISBN:
9788308042953

Opis

Judyta nie ma łatwego życia. Właśnie skończyła 37 lat, mąż porzucił ją dla młodszej kobiety, a nastoletnia córka Tosia wkroczyła w okres buntu. Na dodatek, jako autorka kolumny z poradami w piśmie kobiecym, musi radzić innym jak wykaraskać się z życiowego dołka. Nie ma jednak tego złego, co by na dobre nie wyszło. Koniec końców Judyta samodzielnie zbuduje dom na odludziu i zakocha się bez pamięci? Wznawiana właśnie przez Wydawnictwo Literackie, napisana lekkim i dowcipnym językiem powieść Nigdy w.. życiu to pierwszy tom popularniej serii pióra Katarzyny Grocholi pt. Żaby i Anioły. Nakręcony w 2004 roku na podstawie książki film pod tym samym tytułem przyciągnął do kin 1,6 mln widzów. W stacjach telewizyjnych jednorazowo oglądało go ok. 5 mln osób, podziwiając kreacje aktorskie Danuty Stenki, Artura Żmijewskiego oraz Joanny Brodzik. Powieść uhonorowano AS-em Empiku.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Literatura kobieca
  Społeczno-obyczajowa » Beletrystyka » Literatura kobieca
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść polska
  Nigdy w życiu
  Recenzent: saruska
  "Nigdy w życiu!" była pierwszą książką tej autorki, którą miałam okazję przeczytać. Stało się to za sprawą mojej kochanej mamy, która kupiła ją w warszawskiej księgarni, aby zabić czas na czekaniu... Pewnego dnia, kiedy babcia w kuchni szykowała obiad, po prostu zabrałam ją z półki, przeczytałam ... więcej »
  Sięgnęłam po nią ze względu na sentyment. Pamiętam, jak kilka lat temu, kiedy jeszcze nie czytałam tego rodzaju literatury, moi rodzice bardzo chwalili sobie tę opowieść. Wiele razy słyszałam śmiech ojca, zupełnie pochłoniętego lekturą tej oto książki. Potem kilka razy obejrzałam film, aż w końcu... więcej »
  Jakie wrażenie wywarła na mnie jedna z najpopularniejszych pozycji Grocholi? Średnie, szczerze mówiąc. Nie będę ukrywać, że jest to książka, którą bez problemu da się przeczytać w jeden/dwa wieczory bez szczególnego skupienia i koncentracji. Ot, taka lekka historyjka do połknięcia z ciekawości. J... więcej »
  Postanowiłam w tym roku nadrobić spore zaległości czytelnicze związane z literaturą rodzimą. Sporo polskich powieści stoi oczywiście na półkach nieprzeczytanych, ale ja powędrowałam do biblioteki i tam wpadło mi w oczy nazwisko „Katarzyna Grochola”. To nie tak, że ja wcześniej o pani Kasi nie sły... więcej »
  Dodali do kolekcji
  Selia
  BP
  sowkachoinowka
  Ann85
  Lilia
  aagula
  agatap
  oshin
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!