Norwegian Wood Haruki Murakami

Okładka Norwegian Wood
autor:
Haruki Murakami
wydawnictwo:
MUZA
data wydania:
2011
ISBN:
9788374959551

Opis

Powieść "Norwegian Wood", opublikowana w 1987 przyniosła Murakami Haruki ogromny rozgłos. Napisana w Grecji i we Włoszech jest książką, którą przeczytał "każdy" w Japonii. Sam autor mówi, że było to dla niego wyznanie - "Nigdy nie napisałem tego typu prostej powieści i chciałem się sprawdzić". Wiele osób myślało, że jest to powieść autobiograficzna, ale tak nie jest. "Gdybym napisał prawdę o moim własnym życiu, powieść nie miałaby więcej niż 15 stron." Akcję umieścił autor w późnych latach 60-..tych, symbolem etosu tych lat jest tytułowa piosenka Beatlesów "Norwegian Wood". Bohaterem jest młody człowiek Toru, zafascynowany piękną Naoko. Ich uczucie jest obciążone samobójczą śmiercią wspólnego przyjaciela i słabą konstrukcją psychiczną Naoko. Dramatyczne przeżycia bohaterów robią na czytelniku duże wrażenie.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Norwegian Wood było moim drugim podejściem do twórczości Haruki Murakamiego. Drugim bardzo udanym, zresztą. Sposób, w jaki pisarz prowadzi narrację przyciąga, a świat przez niego wykreowany hipnotyzuje i wciąga czytelnika ‘do środka’. Spacerując niespiesznie po kolejnych kartach powieści miałam w... więcej »
Murakami tu Murakami tam, Murakami był wszędzie …. Przez pewien czas miałam wrażenie, że wszyscy, albo, chociaż prawie wszyscy zachorowali na „murakamitologię” Pomyślałam sobie, ja zdążę, ja mam jeszcze czas, żeby się z gościem poznać. Parę razy zerkałam i dotykałam i nie mogłam się przekonać … ... więcej »
Lubicie książki o miłości? Ja, nie ma co ukrywać, bardzo. Ale czegoś takiego chyba się nie spodziewałam. Tak właściwie to sama nie wiedziałam czego mam się spodziewać i co myśleć o Murakamim, bo do tej pory przeczytałam jego tylko jedną książkę i to na dodatek opowiadania. Teraz już chyba wiem, c... więcej »
Autor: Haruki Murakami Tytuł: "Norwegian Wood" Wydawnictwo: Muza Stron: 472 "Chciałabym tylko móc zachować się jak zwykła egoistka. Prawdziwa egoistka. Na przykład mówię, że chcę ciastko biszkoptowe z truskawkami, ty rzucasz wszystko i biegniesz je kupić. Wracasz zziajany i podajesz mi je... więcej »
Haruki Murakami… Pisarz-objawienie, urodzony w Kioto w niespokojnych czasach autor wielu bestsellerowych powieści, o których wszyscy dookoła mówią i – rzecz jasna – którymi się zachwycają. Ale czy na pewno jest czym? Po książkę sięgnęłam przez zupełny przypadek, z czystej ciekawości i z pole... więcej »
Ci, którzy mówią że kochają japońską literaturę nie mogą nie mieć na myśli twórczości Murakamiego. Ten 63-letni dziś pisarz zadebiutował w Polsce w roku 1995 powieścią „Przygoda z owcą”. Żaden inny Japończyk pałający się pisaniem nie zdobył takiej popularności poza krajem kwitnącej wiśni jak on. ... więcej »
Watanabe nigdy nie miał zbyt wielu bliskich znajomych, jednak ci, których można było zaliczyć do tego wąskiego grona z pewnością byli wyjątkowi. A może raczej dość specyficzni? Zacznijmy od tego, że Kizuki, jego najlepszy przyjaciel w wieku siedemnastu lat popełnił samobójstwo. Był to szok dla w... więcej »
„Norwegian Wood” to historia Toru Watanabe. Młody chłopak zakochuje się w dziewczynie przyjaciela, który w wieku siedemnastu lat popełnił samobójstwo. Sytuacja jest jeszcze bardziej skomplikowana, ponieważ Naoko jest słaba psychicznie, nie radzi sobie ze swoimi wewnętrznymi demonami i wkrótce z t... więcej »
Nie ukrywam, że po powieść jednego z laureata literackiej nagrody nobla sięgnęłam jedynie z powodów zaspokojenia swojej ciekawości. Ostatnio dużo słyszałam o tym autorze i nie da się ukryć, stał się popularny. Postanowiłam więc, że i ja spróbuję zmierzyć się z literatura japońską. Haruki Mur... więcej »
Dodali do kolekcji
JoeBlack
gosiaw
radziecki
gestia
catrin
don_Francesco
Kukush
hotaru
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!