Nostalgia Anioła Alice Sebold

Okładka Nostalgia Anioła
autor:
Alice Sebold
wydawnictwo:
Albatros
data wydania:
2010
ISBN:
9788376590332

Opis

Narratorką opowieści jest czternastoletnia Susie Salmon, która przemawia do czytelnika z nieba. Zgwałcona i zamordowana przez miłego sąsiada, a zarazem seryjnego gwałciciela, obserwuje życie na Ziemi, które toczy się już bez jej udziału: przyjaciół i rodzinę nietracących nadziei, że zostanie kiedyś odnaleziona, młodszego braciszka starającego się zrozumieć znaczenie słowa "odeszła", zabójcę zacierającego ślady zbrodni i policję prowadzącą poszukiwania. Zwiedza niezwykłe miejsce zwane niebem bezmi..ernym, w którym się znajduje, gdzie każde jej życzenie zostaje natychmiast spełnione, z wyjątkiem jednego - możliwości powrotu do ludzi, których kocha.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Nie mogłam się doczekać aż zacznę czytać tę 'bajkową opowieść o gojeniu duszy, miłości, dorastaniu i śmierci' - jak pisze wydawca na okładce książki. Słyszałam o tej powieści wiele pochlebnych opinii, ale także wiele krytyki. Książka ta od początku bardzo mnie intrygowała, sama fabuła wydała mi s... więcej »
Nostalgia Anioła
Recenzent: Zuela
Losy 14-letniej dziewczynki opowiadane przez nią samą z nieba, dokąd dostała się po brutalnym zamordowaniu przez ogólnie lubianego sąsiada. Momentami zazdrościłam jej, że może przebywać w niebie jak ze snu, podzielonego na różne stopnie bytności. Główna bohaterka obserwuje życie swojej rodziny i... więcej »
Dodali do kolekcji
dysia11
Alfaa
jantarek
Lady_Ann
lunik
Kobaltowa
RedHead
Violet
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!