Nowicjuszka Trudi Canavan

Okładka Nowicjuszka
autor:
Trudi Canavan
wydawnictwo:
Galeria Książki
data wydania:
2009
ISBN:
9788392579670

Opis

Imardin to miasto ponurych intryg i niebezpiecznej polityki, gdzie władzę sprawują ci, którzy obdarzeni są magią. W ten ustalony porządek wtargnęła bezdomna dziewczyna o niezwykłym talencie magicznym. Odkąd przygarnęła ją Gildia Magów, jej życie zmieniło się nieodwracalnie - na lepsze czy gorsze? Sonea wiedziała, że nauka w Gildii Magów nie będzie łatwa, ale nie przewidziała niechęci, jakiej dozna ze strony innych nowicjuszy. Jej szkolnymi kolegami są synowie i córki najpotężniejszych rod..ów w królestwie, którzy zrobią wszystko, żeby poniosła klęskę - nie licząc się z kosztami. Niemniej przyjęcie opieki Wielkiego Mistrza Gildii może dla Sonei oznaczać jeszcze marniejszy los. Albowiem Wielki Mistrz Akkarin skrywa sekret znacznie czarniejszy niż jego szaty. Nowicjuszka to drugi tom znakomitej nowej trylogii fantasy, skrzącej się od magii, akcji i przygód, będącej dziełem jednej z najciekawszych nowych autorek fantastyki.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Gdyby można było przenieść się do wymarzonego świata, byłaby to Pandora lub Imardin. Magia, to czary. A czary wabią ludzi i pozwalają ujrzeć świat zupełnie inaczej. Nowe widzenie, tzw. “różowe okulary”. Gdy widzimy sztuczkę iluzjonisty, czujemy się jak małe dzieci, którym ktoś pokazał schowek, gd... więcej »
Trudi Canavan zdobyła już pewną sławę i opinię. Kolejna jej książka, a zarazem drugi tom Trylogii Czarnego Maga, potwierdza moją opinię, że jest ona pisarką wybitną, wspaniale budującą fantastyczny świat pełen magii, przygód i wspaniałych kreacji postaci. Ale po kolei. Pierwszy tom "Gildia Magów... więcej »
Sonea, tytułowa Nowicjuszka, została wreszcie uczniem elitarnej szkoły pod patronatem Gildii Magów. Już nie ucieka a przynajmniej nie w takim sensie, jak czyniła to na początku. Pośród bogatych, zadzierających nosa uczniów ze wpływowych Domów, zdaje się być czarną owcą. Jej obecność w Gildii jest... więcej »
Już po pierwszym tomie Trudi Canavan podbiła moje serce. Kiedy zaczynałam kolejny, a zrobiłam to zaraz po przeczytaniu pierwszego, miałam małe obawy, że zmiana otoczenia akcji i położenie głównej bohaterki, mogą nieco zmienić jej przygody i zepsuć moje zdanie na temat twórczości autorki, na swoje... więcej »
Nowicjuszka
Recenzent: Suza
Niestety nie zrecenzowałam pierwszej części ("Gildia Magów"), bo czytałam ją już dość dawno. Przez ten czas zdążyłam sporo z jej treści zapomnieć, więc chwilę to trwało, zanim znów wciągnęłam się w przedstawiony tu świat. Potem było już lepiej i z ciekawością poznawałam dalsze losy bohaterów, a ... więcej »
Ciągle trzymając w napięciu
Recenzent: tygrysica
Mieliśmy cudowną Gildie magów, a teraz przyszła i pora na jej kontynuację, Nowicjuszkę. Po raz kolejny spotykamy się z magami Gildii. Tym razem nasza mała Sonea została już jedną z nowicjuszek. Niestety to zadanie nie jest dla niej najłatwiejsze. Kiedy dziewczyna z nizin społecznych trafia międ... więcej »
Dodali do kolekcji
arwena
mpaquerette
Immora_Fray
Ghostdog
Azzura
Estra
shamrok
szumo
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!