Odette i inne historie miłosne Schmitt Eric-Emmanuel

Okładka Odette i inne historie miłosne
autor:
Schmitt Eric-Emmanuel
wydawnictwo:
Znak
data wydania:
2009
ISBN:
9788324011438

Opis

Osiem historii miłosnych, osiem narracji, osiem kobiet - od sprzedawczyni po twardą milionerkę, od zawiedzionej trzydziestolatki po tajemniczą bosonogą księżniczkę. Po drodze kochankowie i stęsknione matki... Wanda, Helena, Isabelle, Donatella, Odette - oto galeria nowych postaci odmalowanych przez Erica-Emmanuela Schmitta. Baśniowa opowieść o miłości, a zarazem przypowieść i filozoficzna komedia, w której Schmitt z czułością kreśli portrety kobiet poszukujących szczęścia.Jedna z historii opowiad..a o tytułowej Odette Toulemonde. Czterdziestoletnia wdowa zachwyca się książkami modnego pisarza Balthazara Balsana. To miły człowiek, ujmujący, zadbany, o nieco pociesznej prezencji nauczyciela gimnastyki, ale jak najbardziej na poziomie. Mówiąc krótko: mężczyzna, z którym kobieta rozwodzi się z przyjemnością.Los sprzyja jemu, a jednak to ona jest szczęśliwa. Przypadkowe spotkanie podczas podpisywania książek wywróci ich życie do góry nogami.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Ta książka to w rzeczywistości zbiór ośmiu opowiadań - ośmiu historii miłosnych. Bohaterki są zróżnicowane: od bosej księżniczki przez kochankę, aż po miliarderkę. Historie te niosą przesłania, możemy z nich wyciągnąć prawdy uniwersalne, o których często zapominamy na co dzień. Schmitt fantastycz... więcej »
Eric-Emmanuel Schmitt to jeden z najbardziej poczytnych, współczesnych, francuskich pisarzy. Mimo iż wychował się w rodzinie sportowców, sam nie wyjawia zainteresowania w tej dziedzinie. Filozofia, teatr, powieściopisarstwo, a od niedawna również i film to dziedziny, w których artysta spełnia się... więcej »
Osiem kobiet
Recenzent: laureina
Éric-Emmanuel Schmitt jeden z moich ulubionych autorów. Ten francuski dramaturg, powieściopisarz, eseista i reżyser z wykształcenia jest filozofem. Jego książki w większości bazują na sztukach teatralnych o tych samych tytułach. „Odette i inne historie miłosne” to zbiór opowiadań, których myśl... więcej »
Dodali do kolekcji
cukierekalbopsikus
xInvisible
Patrycja158
Paulina_Fox
sunrise
sandra_katarzyna
Ann85
madziab86
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Wielbimy kobiety, bo pojawiają się one owiane tajemnicą, a gdy ona blednie, przestają nam się podobać. Kobiety myślą, że mężczyzn interesuje tylko to, co kryje się pomiędzy ich udami? Pomyłka! Bardziej od seksu mężczyzn pociąga romantyzm. Dowód? Jeśli mężczyzna odchodzi, to zwykle winne są nie noce, ale dni. Dni pełne kłótni w promieniach słońca odbierają ukochanej znacznie więcej blasku niż noce, podczas których kochankowie stapiają się w jedno (...) zostawcie nam noce, a weźcie dni - wtedy ...

Dodane przez Olsza

Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!