Odette i inne historie miłosne Schmitt Eric-Emmanuel

Okładka Odette i inne historie miłosne
autor:
Schmitt Eric-Emmanuel
wydawnictwo:
Znak
data wydania:
2009
ISBN:
9788324011438

Opis

Osiem historii miłosnych, osiem narracji, osiem kobiet - od sprzedawczyni po twardą milionerkę, od zawiedzionej trzydziestolatki po tajemniczą bosonogą księżniczkę. Po drodze kochankowie i stęsknione matki... Wanda, Helena, Isabelle, Donatella, Odette - oto galeria nowych postaci odmalowanych przez Erica-Emmanuela Schmitta. Baśniowa opowieść o miłości, a zarazem przypowieść i filozoficzna komedia, w której Schmitt z czułością kreśli portrety kobiet poszukujących szczęścia.Jedna z historii opowiad..a o tytułowej Odette Toulemonde. Czterdziestoletnia wdowa zachwyca się książkami modnego pisarza Balthazara Balsana. To miły człowiek, ujmujący, zadbany, o nieco pociesznej prezencji nauczyciela gimnastyki, ale jak najbardziej na poziomie. Mówiąc krótko: mężczyzna, z którym kobieta rozwodzi się z przyjemnością.Los sprzyja jemu, a jednak to ona jest szczęśliwa. Przypadkowe spotkanie podczas podpisywania książek wywróci ich życie do góry nogami.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Ta książka to w rzeczywistości zbiór ośmiu opowiadań - ośmiu historii miłosnych. Bohaterki są zróżnicowane: od bosej księżniczki przez kochankę, aż po miliarderkę. Historie te niosą przesłania, możemy z nich wyciągnąć prawdy uniwersalne, o których często zapominamy na co dzień. Schmitt fantastycz... więcej »
Eric-Emmanuel Schmitt to jeden z najbardziej poczytnych, współczesnych, francuskich pisarzy. Mimo iż wychował się w rodzinie sportowców, sam nie wyjawia zainteresowania w tej dziedzinie. Filozofia, teatr, powieściopisarstwo, a od niedawna również i film to dziedziny, w których artysta spełnia się... więcej »
Osiem kobiet
Recenzent: laureina
Éric-Emmanuel Schmitt jeden z moich ulubionych autorów. Ten francuski dramaturg, powieściopisarz, eseista i reżyser z wykształcenia jest filozofem. Jego książki w większości bazują na sztukach teatralnych o tych samych tytułach. „Odette i inne historie miłosne” to zbiór opowiadań, których myśl... więcej »
Dodali do kolekcji
cukierekalbopsikus
xInvisible
Patrycja158
Paulina_Fox
sunrise
sandra_katarzyna
Ann85
madziab86
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!