Ognista Sophie Jordan

Okładka Ognista
autor:
Sophie Jordan
wydawnictwo:
Bukowy Las
data wydania:
2011
ISBN:
9788362478057

Opis

SPRZEDAŻ OD 20-04-2011!
Jacinda tęskni za wolnością i buntuje się przeciw oczekiwaniom innych. Gdy łamie najświętszą regułę swojej wspólnoty, o mało nie kończy się to tragicznie. Piękny nieznajomy daruje jej życie, mimo że poluje na takich jak ona. Jacinda jest bowiem dragonką - potomkinią smoków, mającą zdolność do przybierania ludzkiej postaci.
Zmuszona wraz z rodziną do ucieczki i zaszycia się w świecie ludzi, Jacinda usiłuje dostosować się do nowego otoczenia. Marzy o Willu, zach..wycającym i jednocześnie trudno osiągalnym chłopaku. Will i jego krewni są myśliwymi, których za wszelką cenę powinna unikać. Smocza natura Jacindy powoli usycha, a jeżeli umrze, pozostanie jej tylko życie w ludzkim wcieleniu. Dragonka stara się zrobić wszystko, by temu zapobiec. Nawet jeżeli oznacza to zbliżenie się do najgroźniejszego wroga.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Ognista
Recenzent: foolosophy
Gdybym pochłaniała wszystkie książki w takim tempie jak "Ognistą" to przyznaję, byłabym wysoce usatysfakcjonowana. Naprawdę. Trzy godziny i książki nie ma. Jacinda nie jest typem kobiety, która twardo trzyma się ustalonych zasad wyznaczonych przez innych. Tak jest też w przypadku, kiedy pragni... więcej »
Ognista...
Recenzent: Violet
Smoki, a może raczej dragoni to temat, który nie często przewija się w książkach czytanych przeze mnie. Przeważnie traktowane lakonicznie, stanowią drugoplanowe tło dla głównych wydarzeń. Chyba właśnie fakt, że w „Ognistej” dragoni grają pierwsze skrzypce, najbardziej mnie zaintrygował i skusił d... więcej »
„Ognista” to pierwsza część serii pisanej przez autorkę Sophie Jordan, która do tej pory pisała dla starszych czytelniczek. Jest to jej debiut w literaturze młodzieżowej, toteż wiele osób jest ciekawych, jak wyszła jej ta pionierska książka. I ja uległam tej intrydze, takim sposobem lądując z „Og... więcej »
"Ognista"
Recenzent: natkawes
"Ognista" to porywająca powieść o dziewczynie, która pragnie wolności. Będąc w stadzie łamie wszelkie zasady, aby móc latać. Prawie kończy się to dla niej i przyjaciółki tragicznie. Przystojny nieznajomy, który poluje na takich jak ona, daruje jej życie. Jednak to wydarzenie zmienia życie Jacindy... więcej »
Ognista
Recenzent: monis1900
Czy kiedykolwiek czytaliście o dragonach? Nie mówię tu o smokach lecz o dragonach, które potrafią w jednej chwili z człowieka stać się smokiem. Szczerze mówiąc jest to moja pierwsza książka w takiej tematyce. Często spotykam się z wampirami czy aniołami w książkach lecz spotkanie z dragonami był... więcej »
Ognista
Recenzent: Ledina
Są różne rodzaje fantastyki, gdyż jest to bardzo rozległy temat. Ci, którzy kochają opowieści o smokach i śledzą świeżo wydane książki o nich. pewnie poznali już nie tak nową "Dziedziczkę Smoka" autorki Lici Troisi. Cóż w porównaniu do poprzednich książek tej pisarki, jej już nie tak najnowsze dz... więcej »
Autorki prześcigają się w pomysłach w tworzeniu coraz to nowych postaci w literaturze młodzieżowej. Wampiry, wilkołaki i anioły miały już swoje pięć minut i powoli zatapiają się w odmętach literackiego niebytu. Teraz, aby zaciekawić młodego czytelnika potrzeba czegoś więcej. Odbiorca musi zostać ... więcej »
Ognista
Recenzent: tristezza
Sophie Jordan dorastała wśród wzgórz Teksasu, gdzie snuła fantazje o smokach, wojownikach i księżniczkach. Obecnie mieszka wraz z rodziną w Houston. Była nauczycielką angielskiego, jest autorką bestsellerowych romansów historycznych, pod pseudonimem Sharie Kohler publikuje także romanse zawierają... więcej »
Ognista
Recenzent: morelka11
Po przeczytaniu "Ognistej" czuję pewnego rodzaju niedosyt. Ale nie mam na myśli tego, że spodziewałam się po tej książce czegoś więcej, lecz chodzi o niedosyt po tym jak szybko skończyłam ją czytać. Ale na szczęście następna część pojawi się w USA 6 września 2011r., potem czekać tylko na tłumacz... więcej »
,,Ognista"
Recenzent: Sihhinne
Do lektury ,,Ognistej” podchodziłam pełna obaw, ponieważ za smokami nie przepadam. Bałam się, że będzie to coś na styl książek Licii Troisi, których przecierpieć nie mogę. A jednak! Myliłam się. Co byście zrobili, gdybyście musieli zabić część siebie? Tą nieodłączną część, bez której nigdy nie... więcej »
Ognista
Recenzent: Deline
Większość nastolatków nie chce, aby rodzice wtrącali się w ich sprawy. Są przekonani, że tylko oni wiedzą, co będzie dla nich najlepsze. W swoich wyborach nie uwzględniają porad i opinii dorosłych, ponieważ chcą móc podejmować samodzielne decyzje. Najbardziej boli ich to, że czasem rodzice zdecyd... więcej »
Coraz rzadziej w fantastyce dostarczane nam są opowieści o smokach. Istoty, które posiadają w sobie cała moc magii, do tej pory żyły w cieniu innych istot fantasy. Tutaj jednak widzimy, jak one powracają i to w bardzo niekonwencjonalnym stylu. Znów mamy młodą dziewczynę, znów mamy trudne wybory, ... więcej »
Smoki ziejące ogniem, zawsze mnie fascynowały będąc małą dziewczynką. Przez jakiś czas tego tematu nie poruszałam w ogóle, do czasu gdy sięgnęłam po książkę Sophie Jordan, a mowa tu o ,,Ognistej''. Nie sądziłam, że aż tak mi się spodoba, chciałam ją czytać przez kilka dni, ale się nie udało.. Prz... więcej »
Ukryta Prawda. Śmiertelni wrogowie. Zakazana miłość. Większość wydawanych obecnie książek powstaje na podobnej zasadzie. Można by się pokusić, że większość z nich są banalne i strasznie przypominają fabułę pozostałych. Niczym się nie wyróżniają. A jednak… Znalazłam taka, która na pierwszy rzut ok... więcej »
Sophie Jordan od najmłodszych lat interesowała się mitami i legendami, zwłaszcza tymi dotyczącymi smoków, wojowników i księżniczek. Na swoim koncie literackim ma już sporo książek z gatunku romansu historycznego oraz z wątkami paranormalnymi, które napisała pod pseudonimem – Sharie Kohler. W chwi... więcej »
Recenzja pochodzi z naszego bloga MyBooks - Nasze recenzje "Książka jest świetna! Bardzo lubię książki paranormalne, a tutaj na dodatek występuje mój ukochany wątek hybrydy ludzkiej z innym stworzeniem, w tym przypadku ze smoczą. Autorka piszę prostym, młodzieżowym językiem, który doskonale pr... więcej »
Smoki. Pomimo tego, że je uwielbiam, to rzadko znajduję książkę z dragońskim motywem, która by mi przypadła do gustu. Jednak lubię ryzykować (prawdziwy ze mnie hardkor, ryzykować przeczytanie książki) i czasami bardzo pozytywnie się zadziwiam. Lecz często zdarza się również tak, że taka powieść o... więcej »
"Aby utrzymać przy życiu tę część mojej istoty, muszę być blisko tego, co ją zabija" Ognista to pierwsza część bestsellerowego cyklu dla młodzieży. Seria ta szybko podbiła serca czytelników z całego świata, urzekając niesamowitym klimatem oraz ciekawą fabułą. Zachwyca nie tylko młodych, ale ... więcej »
Dodali do kolekcji
erosz
Etreinte
Twilightowa
Kobra94
SuzanDragon
zachmurami
Violet
minou
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!