Opactwo Northanger Jane Austen

Okładka Opactwo Northanger
autor:
Jane Austen
wydawnictwo:
Oxford Educational Sp. z o.o.
data wydania:
2009
ISBN:
9788325204075

Opis

Katarzyna Morland, córka pastora, zostaje zaproszona do popularnego uzdrowiska, Bath. Skromna i naiwna dziewczyna, która wychowywała się z dala od wielkiego świata, rzeczywistość postrzega przez pryzmat przeczytanych w domowym zaciszu książek. Z nowo poznanymi w Bath znajomymi jedzie do mrocznego i pełnego tajemnic opactwa Northanger. Ocenianie po pozorach otaczających ja ludzi, ich intencji i charakterów prowadzi do szeregu nieporozumień.

Słowa kluczowe

„Opactwo Northanger” to trzecia książka panny Austen, którą miałam sposobność czytać. Sposobność przyjemną, ciekawą, miejscami nużącą i nudnawą, jednakże nadal porywającą i mądrą. To, co uwielbiam w Austen, to fakt, z jaką lekkością tworzy historie, tak zwykłe na jej czasy, a tak niezwykłe na nas... więcej »
"(...) najczęściej ludzie się mylą co do stanu własnych uczuć." Myślę, że wiecie jak bardzo uwielbiam twórczość Jane Austen (nie biorę po uwagę "Mansfield Park", ponieważ tego nie czytałam), to dzięki "Dumie i uprzedzeniu" pokochałam literaturę wiktoriańską, to dzięki "Perswazjom" rozwiałam w... więcej »
Dodali do kolekcji
beatta
arwena
CzarnaWdowa
mpaquerette
Immora_Fray
kasiek
Nocena
Azzura
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!