Opium w rosole Małgorzata Musierowicz

Okładka Opium w rosole
autor:
Małgorzata Musierowicz
wydawnictwo:
Akapit-Press
data wydania:
2011
ISBN:
9788362199419

Opis

Homer Jeżyc!!! Jeszcze po stuleciach czytelnicy będą się mogli z tej książki dowiedzieć, co pod panowaniem Jaruzelskiego ludzie na Jeżycach przeżywali, jak mieszkali, w co się ubierali, a nawet, co jedli. Tak właśnie powstają największe postaci literatury i teatru. Ale trzeba wyjątkowych dyspozycji, żeby takie przeniknięcie obserwacji życiowych w tkankę literacką bez żadnego filtra mogło się dokonać.
Zbigniew Raszewski "Listy do Małgorzaty Musierowicz"
"Opium w rosole" otrzymało nagrodę.. „Orle Pióro” tygodnika „Płomyk” w 1985 roku.
Książka została przetłumaczona na język japoński ("Kuresuka 15 sai: fuyu-no owari-ni").

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Autorką tej książki jest pani Małgorzata Musierowicz, której książki są po prostu świetne. Chociaż miałam okazję przeczytać tylko (niestety) zaledwie trzy książki z cyklu Jeżycajada, jestem przekonana, że inne tomy będą również tak samo cudowne. Genowefa Pompke, Rompke, Zombke... Do końca nie ... więcej »
Moja droga z serią Małgorzaty Musierowicz była długa, kręta i wyboista. Będąc jeszcze małym brzdącem, nie chciałam czytać, a nawet słyszeć o znanej i popularnej Jeżycjadzie. Wolałam sięgać po książki z najodleglejszych półek. Wolałam sięgać po książki takie, o których wszyscy już zapomnieli i roz... więcej »
Dodali do kolekcji
gosiaw
Nocena
Lilia
pawelx321
czytelnik
katarzynka
majak
Nesene
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!