Opowieść Wigilijna Charles Dickens

Okładka Opowieść Wigilijna
autor:
Charles Dickens
wydawnictwo:
Siedmioróg
data wydania:
2012
ISBN:
9788377910245

Opis

Opowieść wigilijna należy do wąskiego kanonu najsłynniejszych bajek świata, a równocześnie do kanonu lektur szkolnych. Niezwykle atrakcyjna fabuła opowiada o przemianie moralnej starego bankiera Scrooge’a.
Mały słuchacz dowie się, jak trzy dobre Duchy świąt Bożego Narodzenia wskazały zadufanemu w sobie skąpcowi drogę do uczuć i do miłości. Słuchowisko zostało wykonane na najwyższym poziomie artystycznym, reżyserskim, muzycznym i aktorskim. Bierze w nim udział plejada polskich aktorów i piose..nkarzy.
Obsada aktorska:
Narrator: Andrzej FerencEbenezer Scrooge/Młody Scrooge: Andrzej BlumenfeldAlfred/Piotr Cratchit/Scrooge dziecko: Robert KuraśŻona Alfreda/Fanny/Dziewczynka: Milena SuszyńskaBob Cratchit/Drugi Duch: Sławomir PacekPani Cratchit: Joanna JeżewskaMarta Cratchit/Maria: Monika WęgielBelinda Cratchit: Marta DobeckaTomaszek Cratchit/Chłopiec: Kacper CybińskiJakub Marley: Grzegorz DamięckiPierwszy Duch: Mateusz RusinMłody Dick/Żona Dłużnika: Joanna Kwiatkowska-ZduńMąż Marii/Bankier 2: Leszek ZduńFezziwig/Bankier 1/Posłaniec 1: Bartosz MartynaBankier 3/Dłużnik/Posłaniec 2: Michał Podsiadło
PIOSENKA FINAŁOWA:
Monika Węgiel

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Chyba nie ma takiej osoby, która kiedykolwiek nie miałaby styczności z "Opowieścią wigilijną." Co roku w okresie Bożonarodzeniowym, nie tylko Kevin leci w telewizji. Zawsze też puszczają przeróżne wersje filmowe lub animowane tej książki. Ale co sprawia, że wszyscy, zarówno dzieci jak i dorośli c... więcej »
Raz do roku przychodzi taki szczególny okres w życiu każdego z nas, kiedy jest czas na refleksję nad naszym życiem oraz wybaczenie wszystkich krzywd, których doznaliśmy od innych osób. Mowa tu oczywiście o Bożym Narodzeniu. Okres ten poprzedzony jest Wigilią, podczas której dopinamy ostatnie przy... więcej »
"Opowieść wigilijna" to historia, której chyba nie można nie lubić. Uwielbiałam ją w dzieciństwie i uwielbiam nadal. Teraz sięgam po nią wspólnie z dziećmi w wersji przygotowanej specjalnie dla nich i razem przeżywamy magiczną przygodę jakże dziś wymowną i aktualną mimo, że od jej powstania minęł... więcej »
Dodali do kolekcji
marlena89
muriel
MariaCheekyElf
sun
Podziemna
justi_justysia
Furia
wyliczanka
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!