Opowieści z Narnii. Tom 5. Koń i jego chłopiec C. S. Lewis

Okładka Opowieści z Narnii. Tom 5. Koń i jego chłopiec
autor:
C. S. Lewis
wydawnictwo:
Media Rodzina
data wydania:
2005
ISBN:
9788372781840

Opis

W tomie piątym zatytułowanym "Koń i jego chłopiec" śledzimy pasjonującą ucieczkę z Kalormenu do Narnii dzielnego Szasty, pięknej księżniczki Arawis oraz mówiących koni: Briego i Hwin. Kim naprawdę jest Szasta i jaki to lew krąży wciąż wokół uciekinierów, odkrywamy dopiero na ostatnich stronicach książki.

Słowa kluczowe

"Narnia [...]. Szczęśliwa Narnia. Narnia porośniętych wrzosem wzgórz i tymiankowych dolin, Narnia wielu rzek, wilgotnych górskich polan, omszałych jaskiń i przepastnych puszcz, rozbrzmiewających odgłosem młotów i siekier karłów. Och, słodkie powietrze Narnii! Lepsza jest jedna godzina życia w... więcej »
Zauważyłam, że jeżeli już ktoś pisze o „Opowieściach z Narnii” C.S. Lewisa, to najczęściej o dwóch pierwszych tomach - a przecież cykl liczy siedem części. Z moim synkiem Piotrusiem czytamy aktualnie piątą część narnijskiego cyklu, mianowicie książeczkę pt. „Koń i jego chłopiec”. Jest to jedyny t... więcej »
Swego czasu książki z serii Opowieści z Narnii były moimi ulubieńcami. Po kilku latach postanowiłam odświeżyć sobie moją znajomość z jedną z nich - niegdyś moją ulubioną częścią, czyli przed wami Koń i jego chłopiec. "Lepsza jest jedna godzina życia w Narnii niż tysiąc lat w Kalormenie." Na... więcej »
"Koń i jego chłopiec" to piąta część fantastycznej serii "Opowieści z Narnii" napisanej przez Clive'a Staples'a Lewis'a. Brytyjczyk urodził się w 1898 roku, zmarł zaś w 1963. Jego książki opisujące świat Narnii poruszyły serca czytelników na całym świecie; zostały przetłumaczone na ponad czterdzi... więcej »
Clive Staples Lewis znany jest z cyklu opowieści dla młodzieży „Opowieści z Narnii”. Piątą książką z serii jest „Koń i jego chłopiec”. Książka wydana w 1954 roku jest jedną z siedmiu części serii. Miałam okazję wysłuchać jej audiobookowej wersji. Szasta ucieka z domu. Nie jest tam szczęśliwi, ... więcej »
Dodali do kolekcji
murgrabiazamil
ultramaryna
konwallia
enedtil
Cytrynowaaa
Sui
hotaru
pawelx321
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!