Osaczona Tess Gerritsen

Okładka Osaczona
autor:
Tess Gerritsen
wydawnictwo:
Harlequin
data wydania:
2012
ISBN:
9788323885504

Opis

Zabiła.
Taki zarzut usłyszała Miranda Wood, kiedy w jej własnej sypialni znaleziono zakrwawione ciało byłego kochanka Richarda Tremaina. Obok zwłok leżał nóż kuchenny, którym zadano ciosy. Podejrzane jest również to, że ktoś anonimowo wpłaca za nią sporą kaucję.
Miranda musi udowodnić swoją niewinność, mimo że wszystko świadczy przeciwko niej. Walcząc o dobre imię, odkrywa krok po kroku mroczną sieć kłamstw, szantażu i korupcji.
Ale jest ktoś, kto zrobi wszystko, żeby prawda nie wy..szła na jaw. Im bardziej Miranda zbliża się do rozwiązania zagadki, w tym większym jest niebezpieczeństwie. W końcu sama staje się celem mordercy.

"Osaczona" to kolejna powieść autorki bestsellerowych thrillerów Tess Gerritsen. Polecamy również jej poprzednie książki "Bez skrupułów" i "Labirynt kłamstw".

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

O mojej miłości do trillerów medycznych Gerritsen wie niemal każdy, jednak "Osaczona" to poniekąd romans. Oczywiście wątek kryminalny jest, ale jak Tess poradziła sobie w takiej powieści? Richard Tremain został znaleziony w łóżku Mirandy Wood... martwy. Chociaż kobieta utrzymuje, że nie było ... więcej »
Domniemanie winy Tessa Gerritsen dyżurowała w szpitalu po 80 godzin tygodniowo, mając stanowczo za mało czasu na sen, a jeszcze mniej na czytanie. Była wielbicielką sensacji i science fiction. Jedna z pacjentek podarowała jej torbę pełną książek. Znalazła w niej kilkanaście romansów. Nigdy nie z... więcej »
Idziecie na spacer się przewietrzyć. Wracacie, a w mieszkaniu znajdujecie ciało. Wszyscy są przeciwko wam. Nie potraficie się wybronić z zarzutów popełnienia zbrodni. Właśnie w takiej sytuacji jest główna bohaterka – Miranda, która zakończyła romans ze swoim pracodawcą Richardem Tremainem, właści... więcej »
Patrząc na okładkę "Osaczonej" przypuszczałam, że będzie to mocny thriller, albo krwawy kryminał. Niby prosta forma graficzna (jasne tło przypominające papier, a na nim potencjalne narzędzie zbrodni) a zadziałała na moją wyobraźnię w niesamowicie mocny sposób. Zaczęłam więc czytać... aby już po k... więcej »
Pewnego razu na Shepherd’s Island „Osaczona” Tess Gerritsen wyd. Mira rok: 2012 str. 304 Ocena: 4,5/6 Amerykańska autorka powieści kryminalnych - Tess Gerritsen, jest jedną z moich ulubionych powieściopisarek. W zasadzie nigdy się na jej dziełach nie zawiodłam, z chęcią więc sięgam po k... więcej »
Tess Gerritsen to amerykańska pisarka, która z zawodu jest lekarzem internistą. Połączenie zawodu i pisarstwa w przypadku tej pani, to szczególny mix. Internista zajmuje się dziedziną chorób człowieka, ona postanowiła wykorzystać swoją wiedzę tworząc powieści kryminalne. Ta pozycja jest kolejną z... więcej »
Osaczona to jedna z pierwszych książek, jakie Tess Gerritsen napisała na początku swojej kariery, jako autorka. Jak sama przyznaje, powieści te powstały w wyniku jej fascynacji romansami. Miranda próbuje od nowa zapomnieć o niedawnym romansie ze swoim szefem. Chce ułożyć swoje życie od nowa i ... więcej »
"Osaczona" była właściwie moim pierwszym kryminałem, jaki miałam okazję przeczytać. I powiem tylko tyle, że po jej lekturze zamierzam przeczytać więcej tego typu książek. Na początek może nieco o fabule powieści. Główną bohaterką książki jest Miranda Wood, korektorka w lokalnej gazecie. Wkrótce... więcej »
Osaczona
Recenzent: Kala95
Miłość pojmowana jako uczucie pełne pasji i namiętności bywa nieobliczalna i niebezpieczna, zwłaszcza, gdy jedna ze stron wydaje się ją nie odwzajemniać. Granica między taką miłością, a nienawiścią jest zaskakująco cienka. Wystarczy jedno nieodpowiednie słowo czy też gest by dokonać zmian niewyo... więcej »
Współczesna amerykańska pisarka. Z zawodu - lekarz internista. Zamężna. Mąż również internista. Razem praktykowali na Hawajach w Honolulu. Jako pisarka zadebiutowała w roku 1987 powieścią kryminalną "Telefon po północy", w której nie zabrakło romantycznego wątku. Po niej wydała kolejne osiem tytu... więcej »
"Zabiła. Taki zarzut usłyszała Miranda Wood, kiedy w jej własnej sypialni znaleziono zakrwawione ciało byłego kochanka Richarda Tremaina. Obok zwłok leżał nóż kuchenny, którym zadano ciosy. Podejrzane jest również to, że ktoś anonimowo wpłaca za nią sporą kaucję.Miranda musi udowodnić swoją niewi... więcej »
Pierwsze spotkanie z Tess Gerritsen i jej kryminałem zaliczam do jak najbardziej udanych. Dostałam wszystko czego chciałam i nawet trochę więcej, bo tak dobrze rozbudowanego wątku miłosnego się nie spodziewałam. Oczywiście bohaterom tego wątku gorąco kibicowałam, bo to jest niedopuszczalne, żeby ... więcej »
Dodali do kolekcji
cherry1
jotgol
binola
Magdalejn
jarka.trocka
tala86
Betsy
ant_07
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!