Ostatni elf Silvana De Mari

Okładka Ostatni elf
autor:
Silvana De Mari
wydawnictwo:
W.A.B.
data wydania:
2009
ISBN:
9788374144063

Opis

Kiedy wszystko cię przeraża, potrzebujesz marzeń nawet bardziej niż jedzenia.
(fragment) Yorsh, ostatni elf na świecie, czuje się zagubiony w opustoszałej, deszczowej krainie. Ludzie niesprawiedliwie obwiniają przedstawicieli jego gatunku o różne nieszczęścia. Wyjątek stanowią Sajra i Monser, którzy przygarniają Yorsha pod swój dach. Mały elf ? potrafiący rozniecić ogień siłą myśli, przywracać życie niedużym zwierzętom i rozprzestrzeniać radosne emocje ? musi nauczyć się teraz żyć wśród ludz..i. Już wkrótce zaś nadejdzie czas, kiedy będzie musiał odnaleźć zaginionego smoka o imieniu Erbrow i wypełnić proroctwo. Przepowiednia mówi bowiem, że to właśnie Yorsh doprowadzi do powstania nowego świata, w którym wszystkie istoty będą żyły ze sobą w zgodzie...
Pełna magii powieść, opowiadająca o najważniejszych sprawach: samotności i odrzuceniu, lęku przed byciem innym i niekochanym, o dorastaniu, nietolerancji i wreszcie o obawie przed końcem, nie tylko świata. Ostatni elf zdobył wiele wyróżnień, w tym Nagrodę Andersena. Tom drugi, Ostatni ork, ukaże się nakładem W.A.B w 2009 roku. Zabawna i wzruszająca historia, która wciągnie młodych fanów fantasy.
?Booklist? Włoska autorka wywraca ten gatunek powieści do góry nogami.
?Publishers Weekly? Pochwała odwiecznej walki najsłabszych przeciw potężnym.
?Il Venerdi di Repubblica? De Mari snuje piękną opowieść pełną humoru, horroru, desperacji i marzeń. Autorka wyraźnie kocha słowa i wierzy w ich moc.
?Children?s Literature?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Ostatniego elfa próbowałam czytać zaraz po jego wydaniu. Znalazłam powieść w bibliotece. Była nowiutka i cudownie pachniała, w dodatku spodobały mi się kolory okładki, a nota od wydawcy mnie zachęciła. Jakie było moje rozczarowanie, kiedy już po kilku stronach spotkałam się z bełkotem pozb... więcej »
Dodali do kolekcji
independent
BlackCat
necik666
rosamund
Cropka
Pola_Neutron
kapi
olaaleksa1
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!