Pachnidło. Historia pewnego mordercy Patrick Süskind

Okładka Pachnidło. Historia pewnego mordercy
autor:
Patrick Süskind
wydawnictwo:
Świat Książki
data wydania:
2011
ISBN:
9788377994870

Opis

XVIII,wieczny Paryż, światowe centrum mody i elegancji, jest miejscem, gdzie żyje bohater tej niezwykłej opowieści – osobliwy karzeł obdarzony niepospolicie wrażliwym zmysłem powonienia. Jan Baptysta Grenouille tworzy eliksiry do produkcji perfum, które są powszechnie uznawane za niedoścignione w swej wyszukanej wytworności. Jednak żadne go nie satysfakcjonują, geniusz zapachów marzy bowiem o wydestylowaniu wonności nad wonnościami z dziewiczego ciała kobiecego. Ta myśl każe mu szukać dziewczyny ..o idealnym zapachu...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Na nasze otoczenie składają się miliony różnorakich zapachów. Często nie zwracamy na nie uwagi, nie poświęcamy im zbyt wiele czasu. Traktujemy je jak coś na tyle naturalnego i oczywistego, że nie zauważamy, jak istotną rolę odgrywają one w naszym życiu. Bo czyż nie krzywimy się, kiedy towarzyszy ... więcej »
Jan Baptysta Grenouille przyszedł na świat z wielkim krzykiem i złością, już od początku niosąc za sobą śmierć. Może gdyby wtedy, rzucony między odpadkami, nie rozdarł się wniebogłosy, jego matka bezpiecznie oddaliłaby się z miejsca, w którym go porzuciła? Może chłopiec nie zostałby otoczony opie... więcej »
Patrick Süskind, to niemiecki pisarz, który studiował w Monachium i tam rozpoczął karierę literacką. Pierwszym utworem jakim zwrócił uwagę krytyków była jednoaktówka „Kontrabasista” z 1981 roku. Jednak prawdziwy sukces odniósł powieścią „ Pachnidło” z 1985r. Otrzymał nagrodę im. Gutenberga w 1989... więcej »
"Zdecydował się na życie z czystej przekory i z czystej złośliwości" Pachnidło to najgłośniejsze dzieło niemieckiego autora Patricka Suskinda. Książka ta szybko podbiła listy bestsellerów, utrzymując się na nich przez trzy lata. Została okrzyknięta sukcesem czytelniczym i światową sensacją. Sł... więcej »
„Pachnidło” Patricka Süskinda wpadło w moje ręce zupełnie przypadkiem. Przeglądałam właśnie jedną z ofert internetowego sklepu, gdy natrafiłam na tę książkę. Okładka mnie po prostu zafascynowała i zahipnotyzowała. Wiedziałam, że powieść już jest moja! Kontrowersyjna i oryginalna – tak brzmiał... więcej »
Dodali do kolekcji
JoeBlack
ranisz
gosiaw
floks
Inqba
neko
norbert
vanin
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!