Pachnidło. Historia pewnego mordercy Patrick Süskind

Okładka Pachnidło. Historia pewnego mordercy
autor:
Patrick Süskind
wydawnictwo:
Świat Książki
data wydania:
2011
ISBN:
9788377994870

Opis

XVIII,wieczny Paryż, światowe centrum mody i elegancji, jest miejscem, gdzie żyje bohater tej niezwykłej opowieści – osobliwy karzeł obdarzony niepospolicie wrażliwym zmysłem powonienia. Jan Baptysta Grenouille tworzy eliksiry do produkcji perfum, które są powszechnie uznawane za niedoścignione w swej wyszukanej wytworności. Jednak żadne go nie satysfakcjonują, geniusz zapachów marzy bowiem o wydestylowaniu wonności nad wonnościami z dziewiczego ciała kobiecego. Ta myśl każe mu szukać dziewczyny ..o idealnym zapachu...

Rozwiń opis ›

Gdzie kupić?

Słowa kluczowe

Na nasze otoczenie składają się miliony różnorakich zapachów. Często nie zwracamy na nie uwagi, nie poświęcamy im zbyt wiele czasu. Traktujemy je jak coś na tyle naturalnego i oczywistego, że nie zauważamy, jak istotn... więcej »
Jan Baptysta Grenouille przyszedł na świat z wielkim krzykiem i złością, już od początku niosąc za sobą śmierć. Może gdyby wtedy, rzucony między odpadkami, nie rozdarł się wniebogłosy, jego matka bezpiecznie oddaliłab... więcej »
Patrick Süskind, to niemiecki pisarz, który studiował w Monachium i tam rozpoczął karierę literacką. Pierwszym utworem jakim zwrócił uwagę krytyków była jednoaktówka „Kontrabasista” z 1981 roku. Jednak prawdziwy sukce... więcej »
"Zdecydował się na życie z czystej przekory i z czystej złośliwości" Pachnidło to najgłośniejsze dzieło niemieckiego autora Patricka Suskinda. Książka ta szybko podbiła listy bestsellerów, utrzymując się na nich pr... więcej »
„Pachnidło” Patricka Süskinda wpadło w moje ręce zupełnie przypadkiem. Przeglądałam właśnie jedną z ofert internetowego sklepu, gdy natrafiłam na tę książkę. Okładka mnie po prostu zafascynowała i zahipnotyzowała. Wi... więcej »
Dodali do kolekcji
JoeBlack
ranisz
gosiaw
floks
Inqba
neko
norbert
vanin
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!