Pachnidło Patrick Süskind

Okładka Pachnidło
autor:
Patrick Süskind
wydawnictwo:
Świat Książki
data wydania:
2006
ISBN:
9788324702589

OpisSłowa kluczowe

Pachnidło...
Recenzent: Rudzielczyk
Wydawać by się mogło - oto coś nowego! W końcu mamy oryginalną historię, w której zabójstwa będą wyglądały inaczej, niż w innych tego typu powieściach... Obejrzałam film i byłam zachwycona, choć nie przepadam za filmami, w któych bohaterowie śmigają w staroświeckich rajtuzach, z tymi śmiesznymi p... więcej »
Zmysły stanowią dla nas coś bez czego trudno nam funkcjonować w normalnym świecie. Wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić życia w nieustannych ciemności lub w wszechogarniającej ciszy. Jednak ci, którzy są ich pozbawieni doskonale sobie radzą. Zarazem w najgorszej, a i być może w najlepszej, sytu... więcej »
Pachnidło
Recenzent: Dreamer
Z pierwszych stron powieści dowiadujemy się kim jest główny bohater. To człowiek obdarzony genialnym węchem. Zapachy są dla niego całym światem. Potrafi po zapachu określić charakter drugiego człowieka. Książka zawiera całe stronice długich, drobiazgowych opisów, od których nie można się oderwać... więcej »
"Pachnidło" to zdecydowanie moja ulubiona powieść. Zakochałam się w niej od pierwszego przeczytania i od tamtej pory, a minęły już cztery lata, przeczytałam ją chyba sześć razy. Czym uwiodła mnie ta książka? Przede wszystkim niebanalną historią- Süskind pozwala nam śledzić losy Jana Baptysty ... więcej »
Dzisiaj recenzja książki, który wywołuje we mnie mieszane odczucia. Z jednej strony to książka makabryczna, z pięknym językiem. Ale z drugiej strony książka nie potrafiła utrzymać mnie w napięciu. Nie oczekiwałam od tej książki zbyt wiele, więc się nie zawiodłam. Muszę także przyznać, że jeszcze... więcej »
"Pachnidło" Patricka Süskind'a roznosi woń animalnego XVIII - wiecznego Paryża. Ta woń wżera się w mózg czytelnika i prowadzi do ostatniej stronicy. Sama książka składa się z niezliczenie wielu zapachów, które otumaniają nie pozwalając oderwać się od lektury. Opisy zapachów splatają się tworząc h... więcej »
„Znamy ludzi, którzy poszukują samotności: są to pokutnicy, życiowi popaprańcy, święci albo prorocy. Najczęściej wycofują się na pustynię, gdzie żyją szarańczą oraz miodem dzikich pszczół. Niektórzy zamieszkują jaskinie albo pustelnie na odległych wysepkach albo też siedzą – dość widowiskowo – w ... więcej »
Dodali do kolekcji
brebisa
saligia79
Kobaltowa
Podziemna
thepositives
anooshka
koralova
billus18
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!