Pałac Północy Carlos Ruiz Zafon

Okładka Pałac Północy
autor:
Carlos Ruiz Zafon
wydawnictwo:
Muza
data wydania:
2011
ISBN:
9788374959995

Opis

Następna, po debiutanckim Księciu Mgły, powieść Zafóna dla młodzieży.

Jakie złowrogie zagadki kryje Kalkuta lat trzydziestych? Kalkuta, 1932. Ben, wychowanek sierocińca St. Patrick, skończył już 16 lat - podobnie jak jego przyjaciele, będzie musiał opuścić dom dziecka i się usamodzielnić. W dniu pożegnalnej imprezy poznaje swoją rówieśniczkę Sheere i zabiera ją do Pałacu Północy na spotkanie tajnego stowarzyszenia, które założył wraz z przyjaciółmi. Gdy dziewczyna opowiada im tragiczną.. historię swojej rodziny, członkowie stowarzyszenia postanawiają jej pomóc w odnalezieniu legendarnego domu, który pojawia się w opowieści. Nie wiedzą, że właśnie natrafili na trop jednej z najpotworniejszych tajemnic Kalkuty. Płonący pociąg, dworzec widmo, ognista zjawa - to tylko niektóre elementy makabrycznej łamigłówki, którą przyjdzie im rozwiązać? Misja, która miała być niecodzienną przygodą, niebawem okazuje się śmiertelnie niebezpiecznym wyzwaniem.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Zafon ma ode mnie dozgonną obietnicę .Jeśli tylko ukaże się jakaś jego książka to na pewno ją przeczytam. Tak zdecydowałam po lekturze "Mariny " - pierwszej powieści tego autora ,którą przeczytałam. Dlatego z miłą chęcią zatopiłam się w lekturze "Pałacu Północy " - drugiej wydanej książce t... więcej »
Od czasu kiedy wiele lat temu przeczytałem „Cień wiatru” Zafon stał się jednym z moich ulubionych autorów. Potem przyszedł czas na „ Grę anioła” również przeczytaną z wypiekami na policzkach pewnej mroźnej nocy w hotelowym pokoju w Budapeszcie. Nie należy więc się dziwić, że gdy na księgarskie ... więcej »
Nie ma co ukrywać, miłośniczką technologii, które wkradły się w świat książek nie jestem. Nigdy zarówno za e-bookami, jaki i audiobookami nie przepadałam. Dlatego też, gdy w przesyłce od wydawnictwa Muza znalazłam pozycję do słuchania, nieco struchlałam. Początkowo nie obyło się bez komplikac... więcej »
„Pałac Północy” Carlos Ruiz Zafón wyd. Muza rok: 2011 str. 287 Ocena: 5/6 Pam, pabam, pabababam… stukam palcami w stolik, wpatrując się w migający kursor na ekranie laptopa. Lekturę Pałacu Północy autorstwa Carlosa Ruiz’a Zafón’a mam już za sobą. Staram się poukładać sobie w głowie poznaną... więcej »
Carlos Ruiz Zafón jest hiszpańskim pisarzem, którego znamy przede wszystkim z takich dzieł jak „Cień wiatru” czy też „Gra anioła”. Jednak „Pałac północy”, to druga powieść, jaką napisał autor na starcie swej kariery – została zaklasyfikowana do literatury młodzieżowej. Jest to także druga książka... więcej »
Własne książki traktuję jak dobrych, zaufanych przyjaciół i często przypisuję im cechy niemal ludzkie, daltego nie mogąc się pozbyć uczucia, że niesprawiedliwością byłoby pominięcie Pałacu północy, dziś chciałam się podzielić wrażeniami na ten temat. Tym razem autor przenosi czytelnika do Kalkut... więcej »
To już moje trzecie spotkanie z twórczością tego Pana i chyba najbardziej udane. O ile w Księciu Mgły brakowało mi akcji, tutaj dostałam to czego chciałam praktycznie już od pierwszych stron. Książka całkowicie mnie pochłonęła i żałuję, że tak szybko moja przygoda z nią się skończyła. Tym raze... więcej »
- Nazywam się Thomas Carter. Jestem Anglikiem ale mieszkam w Indiach, konkretniej w Kalkucie. Pracuję tutaj jako dyrektor sierocińca St. Patrick. Nie oszukujmy się, mój sierociniec nie jest miejscem idealnym. Gdybym tylko mógł wyczarować wspaniałą, kochającą rodzinę dla każdego z dzieciaków, któr... więcej »
Swoją przygodę z twórczością Carlosa Ruiza Zafona rozpoczęłam kilka lat temu przy okazji lektury "Cienia wiatru". Książka ta wywarła na mnie ogromne wrażenie i na zawsze zapadła mi w pamięci dołączywszy do grona moich ulubionych książek. Z przyjemnością sięgnęłam po kolejną powieść autora, tym ra... więcej »
Mroczny dworzec, zagadka tragicznej przeszłości… Czy jesteś pewien, że chcesz wsiąść do pędzącego pociągu z powieści Carlos Ruiz Zafona „Pałac Północy”? Jeśli tak – przygotuj się na spotkanie z nieznanym. Z czymś co może przypominać koszmarny sen… Z okładki „Pałacu Północy” wyłania się płonąca... więcej »
Gwarantuję, że praktycznie każdy z was miał w dzieciństwie swoją tajną, sekretną kryjówkę, którą dzielił z przyjaciółmi i potocznie nazywał „bazą”. Zazwyczaj był to miejsce ukryte w lesie, na polanie bądź nawet zwykły namiot, stworzony z koców. Bohaterowie powieści Zafona, tworzący niewielki, sie... więcej »
Klątwa spoczywająca na rodzinie, instytucji, miejscu jest nierozerwalną więzią łączącą dwie wrogie strony. Nie da się od niej uciec, nie da się uchronić najbliższych… Klątwy często są tematem książek. Tym razem jednak klątwa pewnej rodziny powraca w nowym wydaniu, a mianowicie w wydaniu według C... więcej »
Wydawać by się mogło, że żadna książka Zafona nie dorówna "Cieniowi wiatru" i "Grze anioła". Pozory mylą. Mimo, że zarówno "Książę mgły" jak i "Pałac północy" są stosunkowo krótkie, z całą pewnością specyficzny klimat został przez autora zachowany, a po skończonej lekturze każdej z jego pozycji n... więcej »
Mieliście w dzieciństwie takie miejsce, które znaliście tylko wy i wasi przyjaciele? Spotykaliście się tam na tajne narady, spotkania, różne zabawy? Fajnie, za X lat powspominać te czasy, poopowiadać o tym dzieciom, wnukom... W tej powieści wydarzyła się historia właśnie takiej paczki, która spo... więcej »
Nazwisko tego pisarz brzmi jak obietnica, nadzieja na wniknięcie w świat tajemnicy, zamglonych ulic miast, legend, przygód o zmierzchu... Każda jego książka, która się pojawia wyciąga do mnie ręce, aby mnie wchłonąć i nie pozwolić o sobie zapomnieć. "Pałac północy" obietnicy nie złamał, jest cudo... więcej »
Północ. Kalkuta tonie w nocnej mgle. Wśród tej niepozornej, zmorzonej snem scenerii rozgrywa się prawdziwy dramat. Nie bacząc na zimno i świadomość rychłej śmierci, pewien mężczyzna ucieka przed złem. Maleńkie bliźnięta płaczą z głodu i zimna na jego łodzi, ale mężczyzna nie może się teraz zatrzy... więcej »
Do powieści Carlosa Ruiza Zafona nie trzeba mnie przekonywać. Doszłam już dawno do wniosku, że spodoba mi się każda jego książka, a po jego powieści mogę sięgać w ciemno, chociaż wiele mi do przeczytania już ich nie zostało. „Pałac Północy” był jedną z książek, które do niedawna jeszcze miałam pr... więcej »
Widok lokomotywy w płomieniach wstrząsnął i rozpalił moje serce. Miałam okazję przeczytać parę powieści, których autorem jest pan Zafón. Ujął mnie jego gawędziarski styl pisania. Czytając "Pałac północy " czułam się niczym w kinie, bo idealnie ilustrujące sytuację opisy pozwoliły mi dogłębnie wyo... więcej »
Carlos Ruiz Zafón debiutował w 1993 roku powieścią „Książę Mgły”, „Pałac Północy” (1994) jest drugą książką w dorobku pisarza i zarówno drugą, którą mogę czytać z pod jego pióra. Pierwsza pozostawiła po sobie miłe wrażenia, ale do rewelacji daleko jej brakowało, a „Pałac Północy” pozytywnie mnie ... więcej »
Pałac Północy
Recenzent: airi
Ben i jego przyjaciele skończyli już 16 lat i niedługo będą musieli opuścić sierociniec. Podczas pożegnalnej imprezy poznają swoją rówieśniczką Sheere i postanawiają zaprosić ją na ostatnie spotkanie stowarzyszenia, które założyli kilka lat temu. Dziewczyna opowiada im tragiczną historię swojej r... więcej »
W dniu, gdy stworzona przez grupkę podopiecznych St. Patrick organizacja ma zostać oficjalnie rozwiązana (ponieważ wkrótce mają opuścić sierociniec), historia opowiedziana przez Sheere zmienia wszystko. Do Chowbar Society, organizacji zobowiązującej swoich członków do niesienia sobie wzajemnej po... więcej »
Żadna z książek Zafóna nie zasługuje na niską ocenę. Każda z osobna i razem wzięte są cudowne i fantastyczne. Autora uznaję za jednego z ulubionych.Ocena 10/10 to według mnie za mało. Nie wiem, czy wy lubicie takie klimaty. Bohaterowie są zazwyczaj smutni, zamknięci w sobie, mimo młodego wiek... więcej »
Dodali do kolekcji
nieminia
Nivell
Micki
Matahari
Kobaltowa
Tanashi
madzys
gudrun
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Boimy się tego, co jest najbardziej do nas podobne. (...) Zabijamy to, co najbardziej kochamy.

Dodane przez Castiel

Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!