Pan Ibrahim i kwiaty Koranu Schmitt Eric-Emmanuel

Okładka Pan Ibrahim i kwiaty Koranu
autor:
Schmitt Eric-Emmanuel
wydawnictwo:
ZNAK
data wydania:
2010
ISBN:
9788324004706

Opis

Nowa książka autora bestsellera "Oskar i pani Róża". Kiedy mały Momo podkrada smakołyki w sklepie pana Ibrahima, nawet nie podejrzewa, że stary Arab, który tak naprawdę wcale nie jest Arabem, stanie się wkrótce jego przyjacielem i duchowym przewodnikiem. Siła przypowieści Schmitta tkwi w prostym, choć nie dla wszystkich oczywistym przesłaniu: nie jesteś skazany na swój los, możesz świadomie wpływać na swoje życie. To, czy jesteś szczęśliwy, zależy przede wszystkim od ciebie.

Słowa kluczowe

Książkę wypożyczyłam w bibliotece zaraz po założeniu w niej karty. Jest to moje pierwsze spotkanie z książkami Schmitta i śmiało mogę powiedzieć, że na pewno nie ostatnie. Bo książka po prostu urzekła mnie. Niby taka niepozorna, bo krótka i na jedno popołudnie. Jest jednak niezwykła, porusza niez... więcej »
Kiedy jest się mały dzieckiem, a tym bardziej małym chłopcem, zupełnie inaczej postrzega się otaczający świat. Świat pełen nienawiści, złości, obiekcji, uprzedzeń, zarówno świat pełen przyjemnych i ciekawych doznań. Nigdy nie wiadomo, kogo na swojej drodze się spotka. Są książki, które wybiera... więcej »
Historia dorastającego chłopca obserwującego środowisko społeczne w którym żyje, zachodzące procesy w ludziach i ich mentalności. To nauka życia i próba dostosowania się do niego przez małego bohatera książki. Widzimy jak zachodzą procesy poznawcze w dorastającym dziecku zdanego na los uzależnio... więcej »
Każdy utwór literacki musi się dla mnie odpowiednio zacząć. Nic bowiem tak nie zniechęca jak nudne albo banalne wprowadzenie, a ja nie lubię czytać na siłę. Schmitt jest tu przykładem mistrzowskiego dobierania słów na sam początek opowieści. Tym razem zaczyna się ona tak: "Kiedy skończyłem jedena... więcej »
Eric-Emmanuel Schmitt to filozof, dramaturg i pisarz od urodzenia związany z Francją, znany z tworzenia krótkich, wzruszających opowiastek, niekiedy porównywanych nawet z „Małym Księciem”. Po chorym na białaczkę Oskarze, któremu pani Róża dodawała skrzydeł, przyszło mi spotkać się z Momo – Ży... więcej »
Eric-Emmanuel Schmitt to jeden z największych współczesnych autorów. Tworzy on zarówno książki jak i sztuki teatralne. Jego powieści zostały przetłumaczone na wiele języków, wydane w wielu krajach. Jedną z jego najbardziej znanych powieści jest książka "Oskar i pani Róża". Mojżesz, zwany równ... więcej »
Dodali do kolekcji
CzarnaWdowa
BP
sowkachoinowka
Ann85
Kasia1382
syls
gwell
sybka
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!