Pandemonium Oliver Lauren

Okładka Pandemonium
autor:
Oliver Lauren
wydawnictwo:
Otwarte
data wydania:
2012

Opis

Lena żyje w świecie, w którym [miłość] uznano za niebezpieczną chorobę, a ludzie poddawani są zabiegowi, po którym już nigdy nie będą mogli kochać. Tuż przed operacją dziewczyna zakochuje się w Aleksie. Ich wspólna ucieczka kończy się tragicznie… Wśród dymu i płomieni Lena widzi twarz ukochanego po raz ostatni.Zrozpaczona przystępuje do ruchu oporu, by walczyć o wolność i [miłość]. Na jej drodze staje tajemniczy Julian. Czy można pokochać największego wroga?

Słowa kluczowe

W tym świecie można być chorym z miłości w dosłowym znaczeniu tego słowa, gdyż w tej przyszłości wszelkie uczucia, namiętności i skrajne emocje towarzyszłące miłości to najgorsza możliwa choroba. Czekasz aż Cię dopadnie, odbierze wolną wolę i jasność myślenia, być może i zniszczy... Chyba, że j... więcej »
Wyczekiwałam premiery „Pandemonium”, czyli drugiej części „Delirium” z ogromną niecierpliwością. Pierwsza książka z tej trylogii rzuciła mnie na kolana. Wprost nie mogłam się oderwać od lektury, a w przypadku „Pandemonium” jest to samo. Gdy przeczytałam pierwszą stronę, nie mogłam zamknąć książki... więcej »
"Smutek to uczucie, jak gdyby się tonęło, jak gdyby grzebano cię w ziemi." "Pandemonium" to drugi tom trylogii "Delirium", opowiadający o świecie gdzie [miłość] jest chorobą najgorszą z możliwych. W celu jej uniknięcia wszyscy w wieku 18 lat zostają poddani zabiegowi, który usuwa część mózgu o... więcej »
Ci co czytali, wiedzą jak skończyło się "Delirium". Ci co czytali moją recenzję poprzedniej części, wiedzą jak bardzo ją przeżyłam. Nagle w moje ręce trafiło "Pandemonium". Miałam tę książkę czytać trochę później, była trzecia z kolei, ale nie wytrzymałam i... Widok Lenie przesłoniły kłęby dym... więcej »
Na tę książkę czekałam od czasu kiedy zapoznałam się z pierwszą częścią tej bestsellerowej serii - [Delirium]. Zaraziłam się amor deliria nervosa i nie mogłam się od niej uwolnić, więc siłą rzeczy MUSIAŁAM sięgnąć po tę pozycję. "Smutek to uczucie, jak gdyby się tonęło, jak gdyby grzebano cię ... więcej »
„Miłość. Dopada każdego z nas. Prędzej czy później. Chwyta w swoje macki, niekiedy potrafi wręcz człowieka opętać. To właśnie ona powoduje różne, dziwne zachowania i wydarzenia. Jest dobrodziejstwem, ale i piętnem…” Jak dziś pamiętam chwile, gdy rozpoczynałam tymi słowami recenzję „Delirium”. Był... więcej »
„Bo nigdy tak naprawdę nie będziemy w stanie zrozumieć drugiego człowieka. Możemy jedynie próbować, szukając po omacku drogi przez tunele, starając się oświetlić je pochodnią.”* Zastanawialiście się kiedyś czym byłby świat bez miłości i w ogóle żadnych uczuć? Jakby to było nie kochać, nie cz... więcej »
[Miłość]
Recenzent: Sil
„Pandemonium” Lauren Oliver wyd. Otwarte rok: 2012 str. 374 Ocena: 5,5/6 Kiedy kilka miesięcy temu przeczytałam Delirium Lauren Oliver, od razu wiedziałam, że ta pasjonująca seria stanie się jedną z moich ulubionych. Pasjonująca i przerażająca zarazem wizja przyszłości nie tylko mnie przyt... więcej »
„Pandemonium” to druga części serii o świecie, gdzie miłość jest uznawana za chorobę. By na nią nie zachorować, ludzie są poddawani zabiegowi. Główna bohaterka, Lena przed operacją zakochała się w Alexie, z którym uciekła do Głuszy, by wieść inne życie. Niestety wyprawa kończy się tragicznie i na... więcej »
Trylogia Delirium zdobyła uznanie i rzesze fanek na całym świecie. Nie dziwne jest, że i ja chciałam poznać dzieło, które jest powodem tej histerii i uwielbienia. Czy wyobrażacie sobie świat bez miłości? Bez emocji, które kształtują nasze człowieczeństwo? Gdzie zakazane są wszelkie przejawy zł... więcej »
Wyobraź sobie, że żyjesz w świecie bez miłości, z mnóstwem ograniczeń. Jest mnóstwo zasad, które przestrzegałaś.. do czasu, aż poznałaś Go - który jest uosobieniem zakazanego owocu. Jest kimś, z kim wreszcie czujesz się swobodnie. Jesteście zarażeni - zakochani... Chcecie razem uciec i żyć w ś... więcej »
Czy wyobrażacie sobie żyć w świecie, gdzie miłość uważana jest za chorobę? Ja nie chciałabym się w takim znaleźć, z pewnością większość z Was również. Ten świat, gdzie wszelkie uczucia są zakazane, opisany został w książkach serii autorstwa Lauren Oliver, „Delirium”. „Pandemonium” to już druga... więcej »
Poczuj. Kochaj. Walcz. Od razu powiem, że nie mam w zwyczaju czytania całych serii naraz. Nawet, jeśli na półce stoi kilka kolejnych tomów, robię sobie między nimi przerwy na inne książki. Delirium jednak tak mnie zafascynowało, iż stwierdziłam: 100 nieprzeczytanych pozycji na regale poczek... więcej »
http://www.gandalf.com.pl/b/pandemonium/ Po satysfakcjonującej lekturze „Delirium”, z przyjemnością zabrałam się za kolejną część z bestsellerowej antyutopijnej trylogii Lauren Oliver. „Pandemonium” jest luźną kontynuacją swojej poprzedniczki; można ją czytać jako odrębną powieść, bez konieczn... więcej »
Pandemonium
Recenzent: aisha90
[miłość]. Jedno słowo a tak wiele znaczy. Wyobrażaliście sobie jak wyglądałby świat gdyby [miłość] była surowo zakazana albo co gorsza uznana za chorobę? Nie możesz być szczęśliwa bo to oznaka choroby. Przyszłego partnera wybierasz ze specjalnie przygotowanej dla Ciebie listy. Z góry masz zaplano... więcej »
Lena jest sama. Sama w świecie, którego nie rozumie i w którym nie potrafi się odnaleźć - w Głuszy. Aby przeżyć, musi pogodzić się ze stratą dawnego życia, bliskich osób, a nawet części samej siebie, bo Lena Haloway już nie istnieje. Z pomocą Raven i Tucka, którzy należą do Odmieńców staje się Le... więcej »
Od momentu, kiedy odłożyłam na półkę przedpremierowy egzemplarz „Delirium”, a otworzyłam list polecony z „Pandemonium”, minęło sporo czasu. Sama właściwie go nie odczułam i bynajmniej nie mam na myśli, że pierwszy tom antyutopijnej trylogii został puszczony w niepamięć, o nie! Po prostu w chwili,... więcej »
I oto nadeszła chwila, kiedy to Pandemonium doczekało się przeczytania i zrecenzowania. Strasznie byłam tej książki ciekawa. Jak tylko pojawiła się w sprzedaży, na blogach zaczęły pojawiać się jej recenzję - pozytywne oczywiście. Odkąd przeczytałam Delirium - pierwszą część serii - wiedziałam, ... więcej »
Leszek Miller twierdzi, że „Praw­dzi­wego mężczyznę poz­na­je się nie po tym, jak zaczy­na, ale jak kończy.” Ja po lekturze „Pandemonium” doszłam do wniosku, że prawdziwego pisarza, poznaje się nie po, tym , jak zaczy­na, ale jak kończy. Tym razem rozpocznę od zakończenia, a w zasadzie od ostatni... więcej »
“Pandemonium” to kontynuacja “Delirium” - książki opowiadającej o świecie, w którym miłość jest śmiertelną chorobą, a mieszkańcy mają obowiązek poddać się zabiegowi sprawiającemu, że już nigdy nie zaznają tego uczucia i wreszcie będą szczęśliwi. Główna bohaterka, Lena, od zawsze marzyła, żeby w k... więcej »
Miłość jest bardzo ważna w naszym życiu. To dzięki niej chce się iść dalej i pokonywać przeszkody napotkane po drodze. I to właśnie dlatego tak bardzo polubiłam Delirium i jej kontynuację. Bo porusza temat dobrze nam wszystkim znany, ale całkowicie odmieniony, taki jakiego sobie w ogóle nie mogę... więcej »
Pandemonium
Recenzent: Katee
Zazwyczaj jak ognia unikam współczesnych powieści młodzieżowych. Przeraża mnie ich schematyczność oraz naiwność głównych bohaterów. Gdy w moje ręce wpadło „Delirium” Lauren Oliver spodziewałam się kolejnej mdłej historyjki, która nie zostawi w mojej pamięci większego śladu. Zabrałam się do lektur... więcej »
Autor: Lauren Oliver Tytuł: Pandemonium Tłumacz: Monika Bukowska Wydawnictwo: Otwarte "Moon Drive" Ilość stron: 373 "Lena żyje w świecie, w którym [miłość] uznano za niebezpieczną chorobę. Ludzie poddawani są zabiegowi, po którym już nigdy nie będą mogli kochać. Tuż przed operacją ... więcej »
Nie czekałam długo, aby móc kontynuować swoją przygodę z główną bohaterką Delirium, Leną. Bardzo szybko zabrałam się za kolejny tom trylogii i równie prędko ją skończyłam. Na pewno nie żałuję, że to zrobiłam, lecz nie jestem zadowolona z tej części tak jak z poprzedniej. Wpłynęło na to kilka czyn... więcej »
Miłość to śmiertelna choroba: amor deliria nervosa, nazywana też częściej po prostu delirią… Choroba, z którą walczyć okazują się prawie wszyscy, próbując oczyścić świat ze zła, ludzi, którzy mogliby zarażać, aby stał się w końcu idealny. Ale czy w ogóle można sprawić, aby świat stał się doskonał... więcej »
„Świat bez miłości jest także światem bez ryzyka.” Następnego dnia po przeczytaniu „Delirium” nie mogłam się powstrzymać przed zakupem drugiej części serii, czyli „Pandemonium”. I bacząc na to, że zabrałam się już za książkę Steve'a Barry'ego pod tytułem „Przepowiednia dla Romanowów” z marszu ... więcej »
Lena gna przed siebie. Nie patrzy, gdzie biegnie, byle naprzód. Byle jak najdalej od starego życia, starego świata. Biegnie, bo obiecała to Aleksowi. W końcu opada z sił i budzi się w dziwnym miejscu. Jest bezpieczna wśród Odmieńców, uratowano ją, dano pożywienie i ciepły kąt. Udało się. Dziewczy... więcej »
Czy po utracie ukochanej osoby na zawsze byłbyś w stanie pokochać kogoś innego? Co byś zrobił gdyby okazało się, że zakochałeś się w swoim największym wrogu? Po utracie Alexa Lena traci chęć do życia. Ich ucieczka nie powiodła się zgodnie z planem. Dziewczynie udało się przedostać do wolnej ... więcej »
„Jeśli jesteś mądry, troszczysz się o innych. A jeśli się troszczysz, to kochasz.” [s.42] Miłość gra w naszym życiu wielką rolę. To właśnie ona nadaje wszystkiemu kolorów, sprawia, że pragniesz żyć. Brak miłości prowadzi do nieszczęść… A teraz wyobraź sobie, że jednym, prostym zabiegiem możesz z... więcej »
Zabrali jej wszystko, co było dla niej ważne. Dom, rodzina i ukochany już od dawna są poza jej zasięgiem. Nie ma normalnego życia, bo już nie wiadomo, co oznacza normalność. Na pewno nie to, co wszyscy by chcieli. Teraz pozostało jej tylko żyć i walczyć. Po śmierci Alexa Lena trafia do osady w... więcej »
Pandemonium
Recenzent: Aly102
Lauren Oliver ukończyła filozofię i literaturę na uniwersytecie w Chicago, potem przeprowadziła się do Nowego Jorku. Mieszka na Brooklynie, pisze wszędzie, ciągle i na wszystkim: i na notebooku, i na serwetkach. Poza tym uwielbia gotować, jest uzależniona od kawy i dodaje keczup do wszystkiego, ... więcej »
Od czasu gdy skończyłam czytać „[delirium]” minęło trochę czasu, ale jak można się było spodziewać nie wytrzymałam i musiałam się dowiedzieć co będzie dalej, zwłaszcza po takim zakończeniu, które zaserwowała nam Pani Oliver w pierwszej części trylogii. A jeśli pokochasz największego wroga? ... więcej »
Pandemonium
Recenzent: karka0912
Pandemonium to druga część niezwykłej serii "Delirium". Lena po utracie ukochanego przystępuje do ruchu oporu. Jest zagubiona i smutna, a wszystko, dlatego że wie, że nigdy już nie zobaczy Aleksa. Dziewczyna wkrótce dostaje misję, która ma na celu atak na przeciwnika. Niespodziewanie na jej... więcej »
Świat bez miłości, raj czy piekło? Czasy w których żyje Lena uznały miłość (to zakazane słowo) za najokropniejszą chorobę! O tak, każda młoda osoba zostaje poddana zabiegowi, który sprawia, że ich gorące, prawdziwe, dzikie uczucia znikną. Pozostanie tylko spokój, już nigdy nikt nie zobaczy, co zn... więcej »
Uwaga! Mogą pojawić się spoilery do poprzedniej części. Skrajnie wycieńczona Lena trafia pod opiekę Odmieńców. Dziewczyna nie może poradzić sobie z tym, co się wydarzyło. Gdziekolwiek jest i cokolwiek robi, cały czas myśli o Aleksie. Upłynie dużo czasu, zanim będzie w stanie normalnie funkcjon... więcej »
Pandemonium to druga część trylogii Delirium autorstwa Lauren Oliver. Pierwszy tom wprawdzie nie powalił mnie na kolana i nie zachwycił tak, jak niektórych czytelników, zakończył się jednak w taki sposób, że wprost nie mogłam doczekać się kontynuacji. Tych, którzy nie czytali Delirium uprzedzam, ... więcej »
"Bo nigdy tak naprawdę nie będziemy w stanie zrozumieć drugiego człowieka. Możemy jedynie próbować, szukając po omacku drogi przez tunele, starając się oświetlić je pochodnią". "Pandemonium" to druga część trylogii "Delirium". Głównym wątkiem jest miłość, która przedstawiona jest z zupełnie in... więcej »
Skończywszy „Delirium” nie mogłam się doczekać aż zacznę kolejną część. Bo jak można skończyć jedynie na pierwszej części, kiedy zakończenie jest takie, że chce się więcej? Dlatego też, po przeczytaniu „Śnieżynek” wzięłam się za „Pandemonium” – bo tak Lauren Oliver zatytułowała drugi tom trylogii... więcej »
Dodali do kolekcji
EmilyStrange
Nerezza
Scoobes
kasandra
Sil
cassandra9891
natkawes
Bujaczek
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!