Pani na czachticach Nižnánsky

Okładka Pani na czachticach
autorzy:
Nižnánsky, Jožo
wydawnictwo:
Książnica
data wydania:
2100
ISBN:
9788324579105

Opis

Barwna powieść historyczna, zbeletryzowana biografia kobiety, która przeszła do historii jako "krwawa grafka". Elżbieta Batorówna (1560-1614) pochodziła z arystokratycznej rodziny obciążonej genetycznym obłędem - wśród jej przodków i krewnych byli schizofrenicy, zboczeńcy i sadyści. Już jako mała dziewczynka uwielbiała przyglądać się egzekucjom. Gdy dorosła, jej sadyzm budził grozę - torturowanie służby, łapanych w okolicy Cyganów, przestępców czy przypadkowych osób sprawiało jej ogromną przyjemn..ość, a zamek w Czachticach każdy rozsądny człowiek omijał z daleka. Ale prawdziwy horror zaczął się, gdy Batorówna uwierzyła, że wieczną młodość zapewnia codzienna kąpiel w krwi wytoczonej z dziewic. Przez ponad dwadzieścia lat polowała na młode dziewczęta, które ginęły w jej zamku podczas strasznych tortur.

Rozwiń opis ›

Gdzie kupić?

Sprzedawca Format Stan Cena
Swistak.pl - Nowe/używane -
Allegro.pl - Nowe/używane -
Inbook.pl - Nowe -

Słowa kluczowe

"Pani na Czachticach"
Recenzent: Scorpionica
O Elżbiecie Batorównie napisano wiele książek, nakręcono filmy i stworzono mnóstwo różnych historii. Jozo Niznansky, autor "Pani na Czachticach" poszedł o krok dalej i opowieść o łotrostwie grafki Batory połączył z hi... więcej »
Elżbieta Batory nie jest może tak znana jak elekcyjny król Polski, Stefan Batory, ale zazwyczaj dzieje się tak, że jeśli ktoś o niej usłyszy, chce zaraz zebrać na jej temat jak najwięcej informacji. Jest wiele książek... więcej »
Dodali do kolekcji
justhyna
Reny
Sonali
basiaa
RemusikLupin
ZaczytanaAga
FiolkaK
mcmarcus
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!