Panny Roztropne Magdalena Witkiewicz

Okładka Panny Roztropne
autor:
Magdalena Witkiewicz
wydawnictwo:
Wydawnictwo SOL
data wydania:
2010
ISBN:
9788392916215

Opis

Czy w dwudziestym pierwszym wieku są jeszcze panny roztropne? - zastanawia się ośmioletnia Zuzanna, zwana Bachorem, dziecię nieprzeciętnie inteligentne, a w dodatku przecudnej urody. Czy panną roztropną jest Milaczek, w dalszym ciągu szukający miłości idealnej, czy może ponad sześćdziesięciopięcioletnia ekscentryczna i nadal seksowna młoda mężatka, pani Zofia Kruk? A może Aleksandra Pieczka, emerytowana gimnastyczka, która uciekając od mężczyzny swojego byłego życia, zatrzymała się w domu pod l..asem? Czy aby być panną roztropną należy mieć oliwę w torebce, czy wystarczą zwykłe baterie? I co na to pies arystokrata - Parys Antonio, który baterii zdecydowanie nie lubi? Pełna ciepła i humoru książka Magdaleny Witkiewicz. Dla kobiet w każdym wieku! I dla mężczyzn też, żeby wiedzieli, co myślą kobiety.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Literatura kobieca
  Społeczno-obyczajowa » Beletrystyka » Literatura kobieca
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść polska
  "Panny roztropne" to druga książka Magdaleny Witkiewicz a zarazem kontynuacja debiutanckiej powieści autorki: " Milaczek". Autorka długi czas była analitykiem marketingowym, co jednak nie przeszkodziło jej w odkrywaniu swojego zamiłowania do pisania. Najpierw był pamiętnik, potem blogi aż wreszc... więcej »
  Wiśniewska Agata: " Milaczek " jest Twoja pierwsza pozycja książkową jaką udało Ci się wydać. Skąd pomysł na nią oraz bohaterów ? Magdalena Witkiewicz: Zaczynając pisać książkę wiedziałam, że będzie o kobiecie, którą rzuca narzeczony. Wiedziałam, że narzeczony będzie mieć siostrę, wredną babę, k... więcej »
  Czytając pierwszą część tzn. "Milaczka" śmiałam się w głos, to nic ,ze mąż patrzył jakbym nie całkiem normalna była....książka była świetna. ucieszyłam się na wieść,że wyszła kontynuacja . Z zakupionego ostatnio stosiku wzięłam właśnie na pierwszy rzut "Panny roztropne" i nie zawiodłam się ... więcej »
  „Panny roztropne” to już druga książka Magdaleny Witkiewicz, a zarazem kolejna część „Milaczka”. Autorka poza pisaniem zajmuje się również firmą marketingową „Efekt Motyla”. Tytuł książki nawiązuje do przypowieści o pannach roztropnych i nieroztropnych z Pisma Świętego, które miały wyjść na sp... więcej »
  Przyznać się muszę, że mój plan, jak zwykle zresztą, wziął w łeb. Wszystkie książeczki, grzecznie poukładane w biblioteczce, precyzyjnie oznaczone i opisane, zostały poprzestawiane, bo pojawiła się Ona, niejaka Roztropna. Choć czy ona taka rzeczywiście roztropna jest? Tego ze stu procentową pewno... więcej »
  Macie czasem tak, że zaczynacie czytać książkę z myślą „tylko chwilkę i biorę się do roboty”, a wy czytacie i czytacie… Czas mija, to co mieliście zrobić odchodzi w zapomnienie, nawet nie odbieracie telefonu… bo go najzwyczajniej w świecie nie słyszycie? Ja właśnie tak miałam przy Pannach roztrop... więcej »
  Troszkę zaległa recenzja i bardzo muszę sobie ją przypominać.... Książka na pewno była bardzo zabawna i pełna zadziwiających sytuacji ;] Dużo wątków ze zwierzętami nawet odbył się pokaz psów rasowych. Panny roztropne to opowieść o trzech przyjaciółkach, które jak większość kobiet przeszły przez ... więcej »
  Jak zapewne dało się zauważyć Magdalena Witkiewicz jest jedną z moich ulubionych pisarek, a to za sprawą rewelacyjnej "Szkoły żon". Nie dziwi więc fakt, że sukcesywnie staram się zapoznawać z pozostałymi powieściami tej autorki. Teraz przyszła pora na "Panny roztropne", czyli kontynuację debiutan... więcej »
  Dodali do kolekcji
  twardzielka
  Mila27
  arwenka2222
  Sil
  Bujaczek
  Elviska
  Joanna89
  madziak76
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!