Pięćdziesiąt twarzy Greya E.L. James

Okładka Pięćdziesiąt twarzy Greya
autor:
E.L. James
wydawnictwo:
Sonia Draga
ISBN:
9788375085563

Opis

Kobiety na jej punkcie szaleją.
Mężczyźni wiele zawdzięczają.
Biblioteki apelują, by wycofać z obiegu.
A powieść sprzedaje się w tempie egzemplarza na minutę!!!
Trylogia „Pięćdziesiąt odcieni” rozpętała na świecie prawdziwe szaleństwo.
Sprzedaż w Stanach Zjednoczonych sięgnęła 15 milionów już w pierwszych trzech miesiącach sprzedaży. Dla porównania osiągnięcie takiego sukcesu zajęło trylogii Stiega Larssona trzy lata!
Powieść okupuje nie..przerwanie jednocześnie pierwszą, drugą i trzecią pozycję na prestiżowej liście bestsellerów e-bookowych magazynu „The New York Times”!
Prawa do zagranicznych wydań sprzedano w kilka dni do kilkudziesięciu krajów!
Prawa filmowe nabył Universal Pictures na drodze aukcji za niebagatelną kwotę pięciu milionów dolarów!
Sprzedaż w Wielkiej Brytanii sięgnęła 100 000 egzemplarzy zaledwie w 7 dni od premiery!
Pięćdziesiąt twarzy Greya to również najlepiej sprzedający się e-book w historii Random House UK!Młoda, niewinna studentka literatury Anastasia Steele jedzie w zastępstwie koleżanki przeprowadzić wywiad dla gazety studenckiej z rekinem biznesu, przystojnym i zamożnym Christianem Greyem. Mężczyzna od pierwszych sekund spotkania fascynuje ją i onieśmiela. W powietrzu wisi coś elektryzującego, czego dziewczyna nie potrafi nazwać, a może tylko się jej wydaje? Z prawdziwą ulgą kończy rozmowę i postanawia zapomnieć o intrygującym przystojniaku.

Plan spala jednak na panewce, bo Christian Grey zjawia się nazajutrz w sklepie, w którym Anastasia dorywczo pracuje. Przypadek? I do tego proponuje kolejne spotkanie.
W tym miejscu kończy się „disneyowskie” love story, choć młodziutka, niedoświadczona dziewczyna nie wie jeszcze, że Christian opętany jest potrzebą sprawowania nad wszystkim kontroli i że pragnie jej na własnych, dość niezwykłych warunkach… Czy dziewczyna podpisze tajemniczą umowę, której warunki napawają ją strachem i fascynacją? Jaki sekret skrywa przeszłość Christiana i jak wielką władzę mają drzemiące w nim demony?.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Miały być ciary, miały być mokre majty i motylki w brzuchu – a co było? Ale od początku może... Książkę, którą mam zamiar dziś zrecenzować chyba każdy zna. Jej szeroko zorganizowana reklama a może promocja – już na 2 tygodnie przed premierą dała efekty. Bo na stronie internetowej Matrasa, m... więcej »
Po raz kolejny miałam okazję przeczytać powieść, która jest: „Największą sensacją literacką tego roku! Książką, o której mówią wszyscy!” O jakim wspaniałym „dziele” mówię? Oczywiście o rozchwytywanej przez speców od reklamy powieści erotycznej autorstwa Eriki Leonardy James „Pięćdziesiąt twarzy G... więcej »
Zanim przejdę do treści książki, chciałbym pochylić się na chwilę nad marketingiem i całym szumem, jaki wytworzył się wokół całej trylogii. Skoro okładka nie przyciąga zbytnio wzroku na półce to skąd wziął się jej fenomen? Wielu w ogóle jej nie czytało, a wie o czym opowiada. Czytanie opisu z tył... więcej »
„Opłakuję coś, czego nigdy nie miałam. Co za absurd. Rozpacz z powodu przeklętych nadziei, przeklętych marzeń i oczekiwań.” Zwyczajna studentka literatury, Anastasia Steele w ramach zastępstwa za swoją współlokatorkę i przyjaciółkę musi przeprowadzić wywiad z młodym przedsiębiorcą Christian... więcej »
Do recenzji tej książki jestem przygotowana jak się patrzy. Mam za sobą oryginał, rodzime tłumaczenie oraz fanfiction, którym „Pięćdziesiąt twarzy Greya” początkowo było. Tak, tak, moi drodzy. No bo czy Anastasia nie przypomina Wam przypadkiem Belli, a Christian Edwarda? Jeśli przypomina, to bard... więcej »
Pięćdziesiąt twarzy Greya jest już pewnie większości z Was znane choćby ze słyszenia. Książka reklamowana jest jako największa literacka sensacja roku. W Stanach Zjednoczonych z półek zniknęło 15 milionów egzemplarzy już w pierwszych trzech miesiącach sprzedaży, w Wielkiej Brytanii sprzedała się... więcej »
Powiem szczerze: miałam w ogóle nie czytać tej książki. Mało tego, pierwszym momentem, w którym się o niej dowiedziałam, była recenzja na którymś z blogów. Wcześniej nie miałam pojęcia o jej istnieniu, chociaż popularna jest na całym świecie od dość długiego czasu. Recenzje jednak, jakie na jej t... więcej »
Zapewne większość z Was zna historię powstania "Pięćdziesięciu twarzy Greya". Niemniej jednak, nie mogąc się powstrzymać, pozwolę sobie pokrótce Wam ją nakreślić. Niejaka pani Erika Leonard, zaczytująca się w "Zmierzchu", chcąc pokonać kryzys wieku średniego, postanowiła spożytkować swoją ener... więcej »
„50 twarzy Greya” E.L. James to książka wokół której ostaniu było dużo szumu. Z okładki dowiadujemy się, ze kobiety na jej punkcie szaleją, mężczyźni wiele zawdzięczają, biblioteki apelują, by wycofać ją z obiegu, a powieść sprzedaje się w tempie egzemplarza na minutę. Po takiej reklamie trudno p... więcej »
Nigdy nie myślałam, że pójdę za tłumem i przeczytam coś, co dziś czyta co druga napotkana osoba. Do lektury tej książki zabierałam się od dłuższego czasu, jednak z tego powodu, że nie chciałam jej kupować, czekałam aż ktoś mi ją pożyczy... Koleżanka oddała mi ją jeszcze gorącą, tuż po przeczytani... więcej »
Chyba nie ma nikogo, kto nie słyszałby choćby słowa o słynnej sextrylogii E.L. James. Seria szybko wspięła się na szczyt listy bestsellerów i nic nie wskazuje na to, aby miała zaliczyć bolesny upadek. Dlaczego tak się dzieje? Czy współczesny czytelnik jest naprawdę tak mało wymagający, że wystarc... więcej »
O książkach E.L.James słyszałam długo przed polską premierą. Recenzje jakie czytałam były bardzo różnorodne od miażdżącej krytyki do pełnych zachwytu, achów i ochów. W Polsce książka ta również nie przeszła bez echa. Co spowodowało, że zanim po nią sięgnęłam czułam już przesyt . Jednak zmobilizo... więcej »
Autor: EL James Tytuł: "Pięćdziesiąt twarzy Greya" Oryginalny tytuł: "Fifty Shades of Grey " Tłumacz: Monika Wiśniewska Wydawnictwo: Sonia Draga Rok wydania: 2012 Ilość stron: 606 "Młoda, niewinna studentka literatury Anastasia Steele jedzie w zastępstwie koleżanki przeprowadzić wywiad d... więcej »
Sięgając po "Pięćdziesiąt twarzy Greya" naprawdę liczyłam na coś, co mnie zainteresuje i pochłonie. Czasem miło jest odpocząć od fantastyki, choć w mojej bibliotece jest mało takich pozycji, to zawsze sięgam z przyjemnością po taką odmianę. Z pozytywnym nastawieniem sięgnęłam po tę książkę nazywa... więcej »
Hit czy kit?
Recenzent: Pyza600
Największy bestseller 2012 roku. Najlepiej sprzedająca się książka. Powieść o której mówią miliony. Zaczynając ją czytać wciągamy się bezwiednie w bieg wydarzeń. Mniej więcej tak właśnie brzmi cała cudowna otoczka książki. Nastał moment, że i u mnie w biblioteczce zawitał jeden egzemplarz. Te... więcej »
No i dopadło i mnie. Całe szczęście nie w takim stopniu jak inne znane mi dziewczyny, ale teraz też należę do grona osób, które sięgnęły po bestseller 2012 roku, który zapoczątkował modę na erotyki. Czy mi się podobało zaraz się o tym przekonacie. Ana w zastępstwie koleżanki udaje się na wywia... więcej »
Światowy hit?
Recenzent: Deline
Są takie książki, o których słyszał chyba każdy. Okrzyknięto je bestsellerami, liczba sprzedanych egzemplarzy sięgnęła milionów a wytwórnie filmowe wykupiły prawa do ekranizacji od razu po premierze. Takie “światowe hity” bardzo szybko zyskują swoich zagorzałych fanów, jednak równie szybko spotyk... więcej »
Do tej pozycji podchodziłam dwa razy. Za pierwszym razem w połowie zrezygnowałam z dalszego czytania tej książki. Za drugim razem zaczęłam od momentu w którym skończyłam, a to tylko dlatego, że cały dział w mojej pracy zaczął to czytać i się śmiać z fragmentów książki. Przyznam, że naprawdę, w ni... więcej »
Dzisiaj przychodzę do was z książką którą jedni uwielbiają a drudzy nienawidzą . Ja będę tej książki bronić. Rozumiem że każdy może mieć inny gust i swoje zdanie , szanuje to … ale denerwuje mnie opinia osób która nigdy nie miała tej książki w ręce , tej ani żadnej innej. Długo wzbraniałam się pr... więcej »
Anastasia Steele to młoda, niewinna studentka literatury, która w zastępstwie za chorą przyjaciółkę jedzie przeprowadzić wywiad dla studenckiej gazety z 'rekinem biznesu', przystojnym i zamożnym Christianem Greyem. Mężczyzna od samego początku onieśmiela ją i fascynuje. W powietrzu jednak wisi co... więcej »
Dodali do kolekcji
milla
Chikuma
Ameliie
Domcia
Micki
mallcziki
alison2
Sun.shine
Cytaty z książki+ Dodaj cytat
Albo jedzenie, albo ja - mówię poważnie.

Dodane przez Paulka

Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!