Piękni i Martwi Yvonne Woon

Okładka Piękni i Martwi
autor:
Yvonne Woon
wydawnictwo:
Amber
data wydania:
2010
ISBN:
9780065024487

Opis

Niesamowita love story o niebezpiecznym uczuciu, za które można zapłacić życiem...

Nie czują nic poza jednym: potrzebą odnalezienia własnej duszy…

Są piękniejsi, doskonalsi, silniejsi. Nie muszą spać, jeść ani pić. Muszą tylko jedno: odnaleźć własną duszę. Wtedy wrócą do życia. Ale za straszliwą cenę…

Po tajemniczej śmierci rodziców siedemnastoletnia Renee zostaje wysłana do szkoły na drugim końcu Ameryki. W Akademii Gottfrieda wykłada się filozofię, historię zapo..mnianych cywilizacji i łacinę – martwy język. W łacinie najlepszy jest zagadkowy i piękny Dante. Od pierwszej chwili Renee wie, że są sobie przeznaczeni. Czemu więc Dante boi się ją pocałować?

Akademia Gottfrieda ma też inne tajemnice. Powoli Renee odkrywa mroczną historię szkoły i z przerażającą jasnością uświadamia sobie najstraszliwszą prawdę: jej ukochany może się stać jej zabójcą...

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Zdarza Wam się, że czytając już sam opis książki i patrząc na jej okładkę, macie 100% pewności, że po nią nie sięgniecie? Ja miałam tak z „Piękni i martwi” Yvonne Woon, wydaną w 2010 roku przez wydawnictwo Amber. Jak to bywa z debiutującymi autorami, często boje się po nich sięgnąć, żeby uniknąć... więcej »
Jak to jest być nieumarłym? Nie czuć zimna, głodu, potrzeby snu? Nie czuć nic? Właśnie przed takim problemem stawia czytelnika studentka Uniwersytetu Columbia, Yvonne Woon. Opis jej pierwszej powieści, ,,Pięknych i Martwych” przypomina mi ,,Upadłych”. Głównie chodzi mi o motyw pocałunku. Ale powi... więcej »
Do autorów dopiero co debiutujących podchodzę z wielką rezerwą, zbyt często się na nich zawiodłam. Jednak moje dobre serce znów wzięło górę nad rozumem i zakupiłam "Pięknych i martwych" już jakiś czas temu. Nie wymagałam od niej ambitności ani tym bardziej powiewu świeżości. Jakie było moje zasko... więcej »
Jesteś zwykłą nastolatką, którą interesują przyjaciele, imprezy i chłopcy. Jesteś dziewczyną, która żyje z dnia na dzień. I nie przejmujesz się niczym. Świętujesz swoje szesnaste urodziny. Bawisz się w najlepsze. I nagle tracisz wszystko. Tracisz najbliższych. Czy wiesz, że już nigdy nie będziesz... więcej »
Jesteś zwykłą nastolatką, którą interesują przyjaciele, imprezy i chłopcy. Jesteś dziewczyną, która żyje z dnia na dzień. I nie przejmujesz się niczym. Świętujesz swoje szesnaste urodziny. Bawisz się w najlepsze. I nagle tracisz wszystko. Tracisz najbliższych. Czy wiesz, że już nigdy nie bę... więcej »
Historia rozpoczyna się w momencie gdy szesnastoletnia Renee znajduje ciała swoich rodziców w lesie. Po ich śmierci dziewczyną opiekuje się dziadek, z którym nie miała kontaktu przez parę lat i który wysyła ją do szkoły z internatem, a dokładniej do Akademii Gottfrieda. Początkowo dziewczyna nie ... więcej »
Historia rozpoczyna się w momencie gdy szesnastoletnia Renee znajduje ciała swoich rodziców w lesie. Po ich śmierci dziewczyną opiekuje się dziadek, z którym nie miała kontaktu przez parę lat i który wysyła ją do szkoły z internatem, a dokładniej do Akademii Gottfrieda. Początkowo dziewczyna nie ... więcej »
Powiem szczerze, że jestem mocno uprzedzona do radośnie panującego na rynku wydawniczym gatunku, mianowicie – młodzieżowego paranormal romance. Zazwyczaj trzymam się z daleka od półek z taką lekturą, ale, wiedziona jakimś absurdalnym odruchem, postanowiłam dać jej szansę i na chybił-trafił wybrał... więcej »
Są piękniejsi, doskonalsi, silniejsi. Nie muszą spać, jeść ani pić. Muszą tylko jedno: odnaleźć własną duszę. Wtedy wrócą do życia. Ale za straszliwą cenę… Po tajemniczej śmierci rodziców siedemnastoletnia Renee zostaje wysłana do szkoły na drugim końcu Ameryki. W Akademii Gottfrieda wykłada się... więcej »
Dodali do kolekcji
krda2
aga29_12
neesty
Kama15
Black_Vampire
Kobra94
LadyGryf
SweetyStella
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!