Pies Baskerville'ów Arthur Conan Doyle

Okładka Pies Baskerville'ów
autorzy:
Arthur Conan Doyle, Conan Doyle Artur, Doyle Arthur Conan
wydawnictwo:
RYTM
data wydania:
2010
ISBN:
9788373990487

Opis

Jedna z najsłynniejszych powieści kryminalnych z Sherlockiem Holmesem w roli głównej. Akcja książki rozgrywa się na ponurych bagnach hrabstwa Devon. W tajemniczych okolicznościach giną kolejni spadkobiercy majątku Baskerville'ów. Miejscowa ludność przypisuje te zagadkowe zgony pradawnej klątwie prześladującej rodzinę Baskerville'ów od ponad dwustu lat. Sherlock Holmes błyskotliwie rozwiązuje tajemnice związane z tymi tragediami.

Słowa kluczowe

Kategorie

  » Kryminał. Literatura detektywistyczna
  Tematyka » Literatura młodzieżowa
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść zagraniczna
  Pies Baskerville’ów Sir Arthur Conan Doyle’a to chyba najbardziej znana pozycja z cyklu o Sherlocku Holmesie. Była inspiracją dla wielu twórców, a na jej podstawie nakręcono kilkanaście filmów. I nie ma się czumu dziwić, bowiem klimat tej książki jest tak złowrogi i tajemniczy, że wciąga od sameg... więcej »
  Już od dawna chciałem przeczytać przygody Sherlocka Holmesa i jego wiernego towarzysza doktora Watsona. Jednak nigdy nie mogłem przemóc się by kupić jedną z książek, więc gdy zobaczyłem Psa Baskerville’ów w bibliotece, od razu ją pożyczyłem. Moje zainteresowanie Holmesem nigdy nie było wielki... więcej »
  Dodali do kolekcji
  arwena
  pimpong
  Inqba
  oshin
  helenka
  belusia
  BorryS
  dzirbus
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!