Piknik pod Wiszącą Skałą Joan Lindsay

Okładka Piknik pod Wiszącą Skałą
autor:
Joan Lindsay
wydawnictwo:
KSIĄŻNICA
data wydania:
2004
ISBN:
9788371326783

Opis

Powieść australijskiej pisarki spopularyzowana znakomitym filmem Petera Weira pod tym samym tytułem. W lutym roku 1900 grupka uczennic szanowanej pensji udała się pod opieką nauczycielek na piknik w pobliżu miejsca zwanego Wiszącą Skałą. Po posiłku cztery dziewczęta poszły na przechadzkę po okolicy - wróciła tylko jedna, przerażona i rozhisteryzowana. W tajemniczych okolicznościach zaginęła też jedna z nauczycielek...

Słowa kluczowe

Są różne sposoby straszenia czytelników. Mamy potwory, duchy, demony, przerażające rytuały, wampiry i morderców z półmetrowymi maczetami. I jest coś jeszcze. Coś o wiele bardziej wyrafinowanego i przejmującego grozą niż wszystkie potwory świata. Jest to tajemnica. Jest rok 1900, dzień święt... więcej »
Zanim przystąpiłam do lektury poszperałam w Internecie w poszukiwaniu informacji na temat tego tajemniczego zdarzenia. Niestety, szybko okazało się, że zdanie widniejące na okładce, mówiące o rzekomej prawdziwości fabuły można włożyć między mity. Zastanawia mnie jedno- cóż takiego ma w sobie p... więcej »
Dodali do kolekcji
anticool
magbeth
kultur-alnie
Patyczak
piwonia
marago
fabde
My_Pretty_Blue
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!