Płatki na wietrze V. C. Andrews

Okładka Płatki na wietrze
autor:
V. C. Andrews
wydawnictwo:
Świat Książki
data wydania:
2012
ISBN:
9788377997420

Opis

Kontynuacja bestsellerowej powieści o rodzeństwie Dollanganger. Matka i babka więziły dzieci na ponurym poddaszu przez blisko trzy i pół roku. Po latach odosobnienia i tajemniczej śmierci jednego z braci - zdecydowali się na ucieczkę. Cathy, Chris i mała Carrie trafiają do domu doktora Paula Sheffielda, który - osamotniony po śmierci żony i syna - roztacza opiekę nad dziećmi. Wydaje się, że ich los się wreszcie odmienił i że każde z nich znalazło właściwą drogę w życiu. Ale mimo to wspomnienie ni..ewoli i ból z tym związany cały czas im towarzyszy. Wiszące nad młodymi bohaterami rodzinne przekleństwo wciąż daje o sobie znać. Pamięć nie pozwala prowadzić im normalnego życia. Czy to ich wina? Czy z nimi działo się coś dziwnego? Tylko matka może im pomóc. Tylko zemsta da im satysfakcję.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

"Płatki na wietrze" to bardzo wyczekiwana przeze mnie kontynuacja "Kwiatów na poddaszu". Cieszę, że mam już II tom i czekam na kolejne, aby skompletować całość. Kilkanaście lat temu czytałam już tę książkę, ale stwierdzam, że niektóre momenty mi umknęły. Po raz kolejny czytałam ją z wypiekami na ... więcej »
„Żniwo”* Miłość i nienawiść to dwa skrajne uczucia, które nie powinny być razem w parze, wszystko co tylko może powinno je dzielić. Czasem bywa jednak tak, że nie da się ich rozdzielić i musisz sobie z tym radzić gdyż nic nie jest w stanie tego zmienić: wybaczenie, zapomnienie, ucieczka nie ... więcej »
Gdy sięgnęłam po pierwszy tom cyklu V.C.Andrews nie sądziłam, że "Kwiaty na poddaszu" przypadną mi do gustu aż tak bardzo. Byłam pewna, że okażą się one książką o dość nietypowej tematyce, która wstrząśnie mną do granic swoich możliwości. Nie spodziewałam się jednak, że przez tak długi czas po za... więcej »
Pomiot szatana
Recenzent: Sil
Pomiot szatana „Płatki na wietrze” Virginia C. Andrews wyd. Świat Książki rok: 2012 str. 432 Ocena: 4,5/6 Pamiętam, że gdy byłam małą dziewczynką, obejrzałam w telewizji straszny film. No, może trochę koloryzuję. Nie byłam aż taka mała, film nie był ociekającym krwią horrorem i całkiem ... więcej »
Jak zacząć, żeby od pierwszego zdania nie zacząć sypać gromów na biedną, nieżyjącą już, pisarkę? "Płatki na wietrze" przeczytałam tylko po to, żeby dowiedzieć się, jak Cathy zamierza ukarać matkę i babkę. Tylko takie uczucie udało się we mnie wywołać autorce - pragnienie zemsty w imieniu dzieci p... więcej »
Od dzieciństwa wpaja się nam, że rodzina to główny trzon naszego życia. Ludzie łączą się w pary zakładają własne rodziny i choćby nie wiem co na rodzinę można zawsze liczyć. To oni pomogą nam zawsze gdy zajdzie taka potrzeba, wspierają w złych chwilach, służą ramieniem gdy mamy ochotę się wypłaka... więcej »
Sagę rodzeństwa Dollangengerów czytałam już wiele lat temu jednak w pamięci utkwiła mi jedynie niesamowita pierwsza część „Kwiaty na poddaszu”. Trudno zapomnieć historię czwórki dzieci uwięzionych na poddaszu starego domu przez matkę i babcię i skazanych przez nie na powolną śmierć. Dzieci wprawd... więcej »
W końcu są wolni. Ale co to za wolność, gdy nie ma już wśród nich Cory'ego? Po ucieczce z poddasza trójka rodzeństwa podróżuje przez Stany, aby dotrzeć do miejsca, które stanie się ich nowym domem. Męczy ich jednak świadomość, że Cory nie żyje, a oni niewiedzą nawet, gdzie jest pochowany. Ku ... więcej »
Musimy zaznać naprawdę niewyobrażalnych cierpień, aby chęć zemsty całkowicie zawładnęła naszym życiem. Na pewno oczekiwalibyśmy wymierzenia sprawiedliwości za ponad trzy lata młodości spędzone na starym, zakurzonym poddaszu, bez dostępu do świeżego powietrza i godnego pożywienia. Cathy, Chrisowi... więcej »
To kolejna niesamowita książka o rodzeństwie z poddasza.Jest kontynuacją książki "Kwiaty na poddaszu" napisaną przez V.C. Andrews. Jak sam opis książki mówi, ucieczka rodzeństwa nie trwa długo, gdyż zaopiekuje się nimi lekarz Paul, bardzo samotny i również szukający w życiu szczęścia. Śledząc lo... więcej »
Od chwili, kiedy zaczęłam czytać „Kwiaty na poddaszu” dałam się opętać tej opowieści. Po skończeniu pierwszej części od razu zapisałam się w bibliotece na kolejny tom sagi o rodzinie Dollangangerów. Oczywiście musiałam odczekać swoje w jakże długiej kolejce. Tak to już jest z bestsellerami. Gorąc... więcej »
„Płatki na wietrze” to już drugi tom sagi Virginii C. Andrews. Szukając w Internecie opinii na temat kolejnych części, z przykrością czytałam negatywne recenzje tejże. Z przykrością – bo pierwsza część była dla mnie niesamowicie porywająca, więc liczyłam na to, że kolejne przedłużą mój zachwyt o ... więcej »
Różne się opinie słyszy o drugiej części sagi Virgini Cleo Andrews. Sagi, która w końcu zdobyła wielką popularność już jakiś czas temu… Niektórzy „Płatki na wietrze” chwalą tak samo co pierwszą część, inni są zdania, że niczym nie dorównuje swojej poprzedniczce, jest schematyczna i napisana jakby... więcej »
Są takie książki, które nie powinny mieć swoich kontynuacji. Same w sobie są kwintesencją tematu, a zakończenie daje pole dla wyobraźni czytelnika. Mam dziwne wrażenie, że dalsze części serii o rodzeństwie Dollangangerów zniszczą obraz i niewinność tych osób uwięzionych na poddaszu. Płatki na wie... więcej »
"Płatki na wietrze" to kontynuacja bardzo znanej książki "Kwiaty na poddaszu", opisującej losy rodziny Dollangangerów. Kontynuacja to zawsze duże wyzwanie, niełatwo jest dorównać czy nawet przebić sukces pierwszej części. Już niejeden autor, zachęcony zainteresowaniem czytelników napisał ciąg dal... więcej »
Virginia C. Andrews to nieżyjąca już od wielu lat autorka bestsellerowej serii o rodzinie Dollangangerów, która niedawno została w Polsce wznowiona przez wydawnictwo Świat Książki. Kwiaty na poddaszu czyli pierwsza część serii zachwyciła mnie i długo nie mogłam przestać o niej myśleć. Z ogromnym ... więcej »
Dodali do kolekcji
greymouse
animka227
markietanka
Ruczek
FreeSoul
wer.
kwiatsniegu
Anita67
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!