Player One Ernest Cline

Okładka Player One
autor:
Ernest Cline
wydawnictwo:
Amber
data wydania:
2012-05
ISBN:
9788324142729

Opis

NAJLEPSZA POWIEŚĆ SCIENCE FICTION 2011 według Amazonu i największej sieci księgarskiej USA Barnes & Noble 2011. Bestseller "New York Timesa" i "USA Today".

Kupiony przez amerykańskiego wydawcę za sześciocyfrową sumę.
Dzień później wytwórnia Warner Bros wygrała zażartą aukcję o prawa do ekranizacji.

Wejdź do OASIS - globalnego wirtualnego świata 2044, w którym każdy może być tym, kim chce.

Rok 2044. Kryzys zrujnował największe mocarstwa. W Ameryce ludzie głodu..ją i zamarzają na ulicach. Miasta zamieniły się w osiedla slumsów i przyczep kempingowych. Osiemnastoletni Wade ucieka od rzeczywistości i cały wolny czas spędza w OASIS, globalnym wirtualnym świecie, w którym każdy może być tym, kim chce. To internet nowej generacji, wszechobecna symulacja, gdzie można robić wszystko - żyć, uczyć się, bawić i kochać.

W OASIS jej twórca, ekscentryczny geniusz-multimiliarder Halliday, zakodował zagadki - kod do kolosalnej fortuny i absolutnej władzy. Miliony ludzi bezowocnie próbowały go złamać, by zdobyć nagrodę. I odkrywały nowe znaczenie ucieczki od rzeczywistości i pogoni za szczęściem, obsesyjnie studiując ikony Hallidaya - enigmatyczne wskazówki, których nie odczyta nikt, kto nie jest maniakiem gier, filmów i muzyki z lat 80. Nagle Wade odkrywa pierwszą zagadkę...
C
ały świat patrzy, tysiące przyłączają się do gry - wśród nich potężni wirtualni gracze gotowi popełnić realne morderstwo, by przeszkodzić Wade'owi.
Teraz Wade żeby przeżyć, musi wygrać. Ale żeby wygrać, musi porzucić doskonały świat wirtualny i stanąć twarzą w twarz z życiem i z miłością - w realu, z którego tak rozpaczliwie chciał uciec.

STAWKĄ JEST ŚWIAT.
CELEM - NAJWYŻSZA NAGRODA.
JESTEŚ GOTOWY?

Rozwiń opis ›

Gdzie kupić?

Słowa kluczowe

Wszystko co ulotne i nietrwałe, czego nie można było uchronić przed upływem czasu, utrwalono czyniąc nieśmiertelnym w wirtualnej symulacji rzeczywistości o nazwie OASIS. Tam nadal królują lata 80 XX wieku. Ten właśni... więcej »
Ernest Cline z zawodu jest scenarzystą, natomiast książka Player one jest jego debiutem pisarskim. Wyobraźcie sobie świat pogrążony w chaosie, targany ciągłą biedą i w którym naturalne złoża energii już praktycznie... więcej »
Nigdy nie myślałam, że będzie mi się podobała "taka" fantastyka ! Nie związana z magią, czarodziejami, ale taka realna. Świat przyszłości, gier komputerowych, teleportacji, a wszystko podane na podkładzie z lat 80-t... więcej »
Rok 2044. Świat się zmienił. Wojny, przeludnienie, wyczerpanie nieodnawialnych surowców naturalnych i wyniszczenie przyrody. Wszystko to sprawiło, że panuje ogólny kryzys. Jest jednak coś, co pozwala ludziom dalej... więcej »
Ostatnio często sięgam po fantastykę, ciągle tylko stykam się z wampirami, duchami, wilkołakami, czarownicami czy jeszcze wieloma innymi takimi stworzeniami. Ale czemu raz na jakiś czas nie sięgnąć po coś innego, zasm... więcej »
Odbieram przesyłkę, rozpakowuję, przyglądam się książce, czytam informacje na okładce. Wrzeszczące literki komunikują mi, że książka, którą trzymam w rękach, jest „najlepszą powieścią science fiction 2011”! Bestseller... więcej »
Na początek info z okładki: NAJLEPSZA POWIEŚĆ SCIENCE FICTION 2011 według Amazonu i największej sieci księgarskiej USA Barnes & Noble 2011 Bestseller „New York Timesa” i „USA Today” Kupiony przez amerykańskiego ... więcej »
Dodali do kolekcji
niekoniecznie
jarka.trocka
markietanka
tala86
Betsy
kasandra
cassandra9891
oisaj
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!