Płomień i Krzyż Tom 1 Jacek Piekara

Okładka Płomień i Krzyż Tom 1
autor:
Jacek Piekara
wydawnictwo:
FABRYKA SŁÓW
data wydania:
2011
ISBN:
9788375745085

Opis

Płomień i Krzyż to symbole Świętego Officjum, instytucji niosącej w świat ogień jedynej i prawdziwej wiary. Ale to również dwa przeciwstawne sobie znaki ? jeden symbolizuje perskich magów ognia, drugi walczących z nimi prawowiernych chrześcijan. Ich walka jest jednym z elementów fabuły nowego cyklu o świecie, w którym Chrystus zstąpił z krzyża.
W 1 tomie poznasz losy inkwizytora Mordimera Madderdina widziane oczami między innymi Pięknej Katarzyny - matki Madderdina oraz Arnolda Lowefella - j..ego mentora i nauczyciela, członka Wewnętrznego Kręgu Inkwizytorium. A wszystko w krwawej scenerii chłopskiego buntu pustoszącego Cesarstwo, w bogatym domu pięknej kurtyzany parającej się mroczną sztuką, w mistycznej siedzibie perskiego czarnoksiężnika, w Akademii Inkwizytorium oraz w siedzibie Świętego Officjum ? tajemniczym klasztorze Amszilas.
Z punktu widzenia chronologii, tom ten otwiera ?cykl inkwizytorski? Jacka Piekary. Jest więc doskonałym wprowadzeniem w świat wykreowany przez autora. Natomiast dobrym znajomym Madderdina odpowie na szereg pytań. Co sprawiło, że został Sługą Bożym i Młotem na Czarownice oraz czemu posiada nadnaturalne zdolności? Jaki mroczny sekret związał matkę inkwizytora z wszechwładnym biskupem Gersardem? Skąd wywodzą się członkowie Wewnętrznego Kręgu Inkwizytorium? W jaki sposób przebiega szkolenie w Akademii? Co łączy perskich wyznawców kultu ognia z inkwizytorami? Kim są zdegenerowani Bliźniacy, towarzyszący inkwizytorowi w czasie niektórych misji i jakie powierzono im zadanie?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Science fiction
  Fantastyka » Beletrystyka » Science-fiction
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść polska
  Chronologicznie jest to książka rozpoczynająca cykl inkwizytorski. Pod kątem kolejności napisania/wydania z kolei jest piąta. Osobiście wybrałem kolejność numer dwa, i w tej chwili stwierdzam, że dobrze zrobiłem. Ta pozycja jakościowo przewyższa te cztery napisane wcześniej. Po części dlatego, ż... więcej »
  Jacek Piekara jest polskim pisarzem fantasy i dziennikarzem czasopism o grach komputerowych. Urodził się w 1965 roku w Krakowie. Studiował na Uniwersytecie Warszawskim prawo i psychologię. Debiutował opowiadaniem "Wszystkie twarze szatana" w sierpniu 1983 roku. Najbardziej znany stał się dzięki c... więcej »
  Dodali do kolekcji
  Maynard
  szoszor
  EvangelinDillariss
  Heos
  ptaszyna
  banan
  shamrok
  pece
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!