Po słowiczej podłodze Lian. Hearn

Okładka Po słowiczej podłodze
autor:
Lian. Hearn
wydawnictwo:
W.A.B.
data wydania:
2009
ISBN:
9788389291547

Opis

W zamku Nijo, zbudowanym w Kioto przez pierwszego szoguna z rodu Tokugawa, wciąż jeszcze można się przejść po słowiczej podłodze, pomoście z jedwabiście gładkich desek, ułożonych w taki sposób, że ćwierkają przy najlżejszym kroku. Niektórzy przypisują ten odgłos przyczynom naturalnym, jednakże większość znawców uważa, że śpiewająca podłoga została skonstruowana celowo, aby ostrzegać władcę przed zamachowcami. Nieważne, jak jest naprawdę, sam fakt jej istnienia znakomicie wprowadza w atmosferę ksi..ążki Lian Hearn.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Po "Opowieści rodu Otori" siegnęłam już po raz drugi. Za pierwszym razem nie było mi dane przeczytać wszystkich części, gdyż nigdzie nie mogłam dostać tej ostatniej. A ponieważ teraz mam prawie nieograniczony dostęp do słowa drukowanego, więc od razu wypożyczyłam całą sagę, bym w spokoju mogła s... więcej »
Bardzo wychwalana, w końcu trafiła i w moje ręce. Mam zamiar przeczytać jeszcze inne części o klanie Otori, ale najpierw muszę się zorientować, w jakiej kolejności. Szczerze mówiąc, choć długo miałam ją na liście książek do przeczytania, to do samego końca miałam jakieś nieuzasadnione wątpliwośc... więcej »
Dodali do kolekcji
Elyemel
Lidhaf
Immora_Fray
eliot
banan
ultramaryna
Elisabeta
sybka
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!