Po tamtej stronie Ciebie i Mnie Jess Rothenberg

Okładka Po tamtej stronie Ciebie i Mnie
autor:
Jess Rothenberg
wydawnictwo:
Amber
data wydania:
2012
ISBN:
9788324142804

Opis

Rozdzierająca i rozgrzewająca duszę opowieść o dziewczynie, która kochała tak mocno, że aż pękło

jej serce, i która raz jeszcze poświęciła swoje życie, by uratować ukochanego

Pęknięte serce na skutek szoku po przeżytym dramacie to przypadek opisany w medycynie.

Artykuł w „Wall Street Journal” zainspirował Jess Rothenberg do napisania niezwykłej metaforycznej i filozoficznej powieści Po tamtej stronie ciebie i mnie.

To piękna, mądra i bolesna, przesycona.. smutkiem, ale i humorem opowieść o granicach i bezgraniczności uczucia,

o odpowiedzialności za uczucie, o poświęceniu, zrozumieniu i wybaczeniu. Jess Rothenberg zastosowała zabieg

znany z Nostalgii anioła, przenoszący w zaświaty bohaterkę, która „podgląda” życie pozostawionych na ziemi swoich bliskich. I odkrywa, że dopiero stamtąd można naprawdę poznać i zrozumieć nasze życie na ziemi.

Te książkę czyta się jednym tchem. Długo nie można o niej zapomnieć, pozostawia w nas głęboki ślad, a może

nawet inaczej patrzy się potem na tych, których kochamy.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

"ONLY THE GOOD DIE YOUNG" Szczególnie upodobałam sobie, obok powieści antyutopijnych i takich o podróżach w czasie, opowieści o duchach. Nie mogę sobie nigdy odmówić takiej historii, a "Po Tamtej Stronie Ciebie i Mnie" ukazuje właśnie kolejną wizję miejsca gdzieś Pomiędzy. Miejsca, z którego nie... więcej »
Delikatna i zwiewna okładka tej książki jest bardzo złudna, gdyż kryje w sobie opowieść zza grobu. "Po tamtej stronie Ciebie i Mnie" to relacja ducha, a właściwie zmarłej, niespełna szesnastoletniej dziewczyny, która obserwuje swoją śmierć, pogrzeb, dalsze życie rodziny i przyjaciół, jakby stoją... więcej »
Polecam !
Recenzent: lookatme.a
Książka autorstwa Jess Rothenber "Po tamtej stronie Ciebie i Mnie" zachęca do przeczytania delikatną okładką i intrygującym opisem. Zadaje kluczowe pytanie, czy słowa: "Nie kocham Cię" mogą zabić? Wspomniane zdanie usłyszała od swojego chłopaka główna bohaterka powieści Brie - szczęśliwa nastolat... więcej »
Jess Rothenberg przez dłuższy czas pracowała na stanowisku redaktora w wydawnictwie specjalizującym się w literaturze młodzieżowej. Jednak w chwili obecnej, jak sama mówi, zajmuje się własną twórczością na pełny etat. Książka Po tamtej stronie Ciebie i Mnie to jej debiut literacki, który ma ogrom... więcej »
Czy kiedykolwiek czułeś/aś tak ogromny ból, że miałeś/aś wrażenie, że pęka Ci serce? Taki ból najczęściej czujemy, gdy stracimy bliską nam osobę, lub gdy ktoś nas zrani. Jednak czy śmierć spowodowana tak wielką rozpaczą i szokiem jest możliwa? Przydarzyło się to Brie, bohaterce niesamowitej powie... więcej »
„Okazuje się, że piekło to nie płonąca, wrząca otchłań ognia i cierpienia. To coś o wiele, wiele gorszego. Piekło jest wtedy, kiedy ludzie, których kochasz najbardziej na świecie, sięgają po twoją duszę i wyrywają ci ją. I robią to tylko dlatego, że mogą.”** Kochasz tak mocna, że w momencie ... więcej »
Śmierć naszych bliskich pozostawia w nas ból i rozpacz, ale czy na pewno tylko my cierpimy? A jeśli po drugiej stronie życia nasi bliscy przeżywają ostateczne rozstanie równie dramatycznie? Brie Eegan zmarła jako niespełna szesnastoletnia dziewczyna, jej serce nie wytrzymało zawodu miłosnego i do... więcej »
Jess Rothenberg - przez jakiś czas pracowała jako redaktor w nowojorskim wydawnictwie, obecnie poświęciła się własnej twórczości. Po tamtej stronie ciebie i mnie to jej debiut literacki. Brie jest szczęśliwą nastolatką i ma wszystko, o czym tylko może zamarzyć dziewczyna w jej wieku - kochając... więcej »
Trzy słowa wypowiedziane przez najbliższą osobę, na dźwięk, których pęka nam serce. Słowa przepełnione bólem, cierpieniem i niedowierzaniem. Słowa, które, sprawiają, że najcieplejsze momenty z przeszłości stają się gorzkimi strzępkami wspomnień. Nie kocham Cię Piętnastoletniej Brie na dźwi... więcej »
Jess Rothenberg to pochodząca z Karoliny Południowej, ceniona w świecie amerykańska pisarka powieści dla młodzieży. Uznanie zdobyła dzięki przedstawianej dzisiaj książki. Która potrafi poruszyć nie tylko wybujałą wyobraźnię… A gdyby tak po śmierci życie nie kończyło się definitywnie? Gdyby nie... więcej »
Chyba każdy mol książkowy ma tak, że słyszał o jakiejś książce, ale ma zamiar przeczytać ją dopiero w dalekiej przyszłości lub wcale. Ja miałam właśnie taką sytuację z powieścią Jess Rothenberg Po tamtej stronie ciebie i mnie. Wielokrotnie widziałam ją w bibliotece, ale jakoś zawsze ją omijałam. ... więcej »
Dodali do kolekcji
milla
erosz
markietanka
Sonali
tala86
Betsy
RemusikLupin
sandra348
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!