Poczwarka Dorota Terakowska

Okładka Poczwarka
autor:
Dorota Terakowska
wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
data wydania:
2011
ISBN:
9788308045749

Opis

Adam i Ewa, bohaterowie powieści, żyją prawie jak w serialu. Mają po trzydzieści lat i starannie opracowany ""rodzinny biznesplan"". Ład ich świata burzy pojawienie się córeczki, innej, niż oczekiwali. Mężczyzna i kobieta - każde na swój sposób - poznają to nowe życie. Miedzy odrzuceniem a miłością kryje się niejedna tajemnica."

Słowa kluczowe

Poczwarka
Recenzent: ewable
Trochę bałam się tej książki i nie od razu do niej usiadłam. Temat, problem tu poruszany, wydawał mi się za trudny. Jednak autorka w bardzo delikatny sposób opowiedziała historię dziewczynki z zespołem Downa i jej, mających problemy z pogodzeniem się z taką „niespodzianką”, rodziców. Ewa i Ada... więcej »
321 stron. 321 stron, które nauczyło mnie miłości. 321 stron Poczwarki. ,, Darami Pana są ziemia, niebo, dzień i noc, kwiaty i nasiona, drzewa, ptaki, myszy, węże, słonie, wichry, pioruny, tornada, wulkany - i ludzie. Darami Pana są też dzieci, gdy trzeba usprawiedliwić ich pojawienie się n... więcej »
Poczwarka
Recenzent: Deline
Każdy z nas ma plany, marzenia. Jednak mało kto dopuszcza do siebie myśl, że coś może się nie udać. Przecież na świecie żyje tyle ludzi, więc dlaczego to akurat nam los miałby rzucić kłody pod nogi? Adam i Ewa to bogate małżeństwo, które ma właściwie wszystko - dobrą pracę, dom i przede ws... więcej »
Poczwarka
Recenzent: Katee
Uwielbiam książki Doroty Terakowskiej, są niezwykłe, przepełnione ciepłem, miłością i wielką, życiową mądrością. Z tego też powodu bałam się sięgnąć po Poczwarkę, bałam się, że tym razem pisarka nie sprosta moim wymaganiom i książka zwyczajnie mnie zawiedzie. Hm...chyba najtrudniej jest pisać... więcej »
Historia pewnego motyla
Recenzent: laureina
Dorota Terakowska to polska pisarka i dziennikarka. Jej książki były wielokrotnie nagradzane. M.in. Córka Czarownic została wpisana na Listę Honorową Hansa Christiana Andersena. Poczwarka to druga książka tej autorki, po którą sięgnęłam. Jest to przykład literatury pięknej w czystej postaci, ... więcej »
Zespół Downa, dawniej nazywany mongolizmem jest chorobą spowodowaną obecnością dodatkowego chromosomu 21. Nazwa pochodzi od nazwiska brytyjskiego lekarza Johna Langdona Downa. Osoby z zespołem Downa mają mniejsze zdolności poznawcze niż średnia populacji zdrowej. Zaburzenia rozwojowe manifestują ... więcej »
Książkę przeczytałam w ramach przygotowania do konkursu polonistycznego. Trochę dziwiłam się, że taka lektura dla szkół podstawowych, ale pomyślałam sobie; "Okej, trzeba odbębnić i przeczytać". Książka pozytywnie mnie zaskoczyła. Jest pisana wyjątkowo lekkim językiem, jak na lekturę o takich prob... więcej »
"Poczwarka" przeczytana przeze mnie jednym tchem.. Teraz czytam po raz drugi.. Fragmentami, żeby mi nic nie umknęło.. Wzruszająca i pouczająca ksiązka. Idealna para, indealna miłość, idealne warunki materialne, idealny dom, idealny czas i... nieidelane dziecko. Cały świat Adama i Ewy głównych boa... więcej »
Zastanawiam się skąd autorzy takich książek czerpią pomysły i inspiracje. ,,Poczwarka" była pierwszą książką pani Doroty Terakowskiej po którą sięgnęłam. I pomijając recenzje które przeczytałam na jej temat, faktycznie jest fenomenalna. Dla mnie jest to książka, którą można czytać wiele razy jest... więcej »
Poczwarka
Recenzent: magda87
Dorota Terakowska - pisarka i dziennikarka, ukończyła socjologię na UJ. Adam i Ewa tworzą szczęśliwe małżeństwo. Obydwoje są świetnie wykształceni, odnoszą sukcesy w pracy, dorobili się pięknego domu z ogrodem. Wszystko w ich życiu jest idealnie poukładane i toczy się zgodnie ze starannie opr... więcej »
poczwarka
Recenzent: Sosenka
"Poczwarka", to jedna z tych książek, do których się powraca. Przynajmniej tak jest w moim przypadku:) Miałam okazję przeczytać ją już trzeci raz i szczerze mówiąc, za każdym razem towarzyszyły mi silne emocje. Jednak tym razem odebrałam ją zupełnie inaczej. Starałam się nie oceniać bohaterów zby... więcej »
Dodali do kolekcji
BP
Ann85
floks
Cocophilia
aagula
jolmirek
czytelnik
helenka
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!