Pomiędzy Hudson Tara

Okładka Pomiędzy
autor:
Hudson Tara
wydawnictwo:
Wydawnictwo Jaguar
data wydania:
2011

Opis

Śmierć nas nie rozłączy...

Unosząc się w wodach ciemnej rzeki, Amelia jest świadoma tylko jednego – tego, że nie żyje. Nie wie, kim była przed śmiercią, nie wie, dlaczego i w jaki sposób umarła. Skazana na wieczne dryfowanie w bezczasie, zamknięta w pułapce, Amelia jest tylko szeptem w mroku, cichym, nieszczęśliwym cieniem dziewczyny, którą kiedyś, być może, była.

Nagle wszystko się zmienia.

Jako duch, Amelia nie może pomóc chłopakowi, który tonie w bezdennej rzec..e. Może tylko życzyć mu szczęścia. A jednak, w krótkiej chwili porozumienia, która nigdy nie powinna nastąpić, dzieje się coś dziwnego i Joshua nie umiera.

Kim jest Amelia? Kto skazał ją na śmierć? Zafascynowany cieniem chłopak angażuje się bez pamięci w dziwny związek, żyjąc nadzieją na to, że któregoś dnia wspólnie z Amelią rozwikła jej zagadkę. Chwile szczęścia są krótkie, przyszłość zaś niemożliwa... Zły duch imieniem Eli chce za wszelką cenę wciągnąć zmarłą dziewczynę z powrotem w otchłań. Tym razem na zawsze.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  Tematyka » Literatura młodzieżowa
  Fantastyka » Beletrystyka » Horror, literatura grozy
  Literatura dla dzieci i młodzieży » Literatura » Literatura dla dziewcząt zagraniczna
  Dookoła jest tylko ciemność. Brudna woda wdziera się do nosa… ust… Zamiera oddech… Gwałtowne ruchy rąk i nóg, stają się coraz powolniejsze, aż nagle zamierają… Oczy tracą swój blask… matowieją… Nie ma już ciepła… nie ma już nic… Tylko mroczna otchłań porywająca twe ciało w odmęty spienionej... więcej »
  Tara Hudson urodziła się i dorastała w Oklahomie. Zawsze kochała opowiadać historie o duchach, szczególnie ze swoimi przyjaciółkami, które lubiły odwiedzać opuszczone cmentarze tak bardzo jak i ona. Poza tym oczywiście uwielbia pisać, co na pewno także przyczyniło się do powstania jej powieści. T... więcej »
  Kiedy nie liczy się upływających godzin czy dni, kiedy nigdzie nie trzeba się śpieszyć ani na nic już się nie czeka, łatwo stracić poczucie czasu. Powoli podążając wzdłuż dróg, przemykając obok cmentarzy i wciąż powracając nad ten sam most. Amelia nie ma już żadnych złudzeń. Jej życie zakończyło ... więcej »
  Chwyta za serce. Te parę słów opisuje to, co można by wyrazić tysiącami. Dla mnie Pomiędzy było jedną z lepszych książek jakie przeczytałam ostatnimi czasy. Piękna i tajemnicza, o duszy która zabłądziła w świecie ludzi i nie umie znaleźć dla siebie miejsca. Albo może właśnie tam je znalazła… ... więcej »
  „Pomiędzy” autorstwa Tary Hudson to jedna z pierwszych części nowej serii wydanej w tym roku. Mało u nas na rynku jest opowieści o duchach, tak więc zabrałam się za opowieść o Amelii z zapałem i ciekawością, oczekując oryginalności i porywczości od tej pozycji i już w trakcie wiedziałam, że k... więcej »
  Pomiędzy
  Recenzent: tala86
  Tara Hudson urodziła się i wychowała w Oklahomie, mieszka tam do dzisiaj z mężem oraz synem. Z wykształcenia jest magistrem prawa. Od zawsze kochała czytać książki i wymyślać opowieści o duchach, które potem opowiadała koleżankom, aby je przerazić. To właśnie one oraz jej mąż zachęciły ją do pis... więcej »
  Pomiędzy
  Recenzent: Kala95
  Tara Hudson urodziła i wychowała się w Oklahomie. Ukończyła prawo z tytułem magistra. Na studia dające konkretny zawód zdecydowała się głównie dlatego że uwierzyła w niestworzone historie o upiornych egzaminach z literatury i przerażającą wizję pracy w barze szybkiej obsługi Na szczęście jej kari... więcej »
  Piękna okładka odzwierciedlająca treść - czyli życie po śmierci.... Tylko czy to, co nas czeka po śmierci to życie..... Trudno to opisać - książka wydaje się być lekką historią, jednak zmusza do refleksji. Wyróżnia się na pewno wśród innych książek ze względu na tematykę, którą porusza. "Pomi... więcej »
  O książce wiedziałam na długo przed jej polską premierą. Odpowiedni marketing przyczynił się do tego, że na owy tytuł natykałam się praktycznie na każdym portalu książkowym. Nie powiem (napiszę), że byłam do „Pomiędzy” nastawiona negatywnie (nie lubię wielkiego szumu), ani też pozytywnie (lubię h... więcej »
  Chłopak Medium i dziewczyna duch. Czy w miłości wszystko jest możliwe? Amelia jest duchem. Nie wie dlaczego zmarła, nie wie kiedy zmarła, wie jedynie to, że jest martwa. Wie, że krąży pomiędzy światami już kilka dobrych lat. Nie czuje pięknych zapachów roślin, nie czuje chropowatej kory drzewa, a... więcej »
  Znacie to dziwne uczucie, kiedy pływając na basenie albo w jeziorze, nagle przestajecie się poruszać i po prostu dryfujecie? Nie myśląc, hamując uczucia… Tylko wy i łagodnie łaskocząca was woda. Nic wokół. Czy to nie cudowne? Przez jedną, jedyną chwilę, czuć się centrum wszechświata? Niewidzialny... więcej »
  Pomiędzy Hereafter Tom I Tara Hudson Natalia Mętrak Wydawnictwo Jaguar 404 str. 2011 Ekscytacja jest silniejsza nawet od śmierci. „Czułam się tak, jakby moje żebra były drzwiami, w których ktoś gwałtownie przekręcił klucz. Drzwi. Moje płuca chciały się otworzyć, zaprzestać dalsz... więcej »
  Miłość od wieków jest i zapewne nadal będzie jednym z głównych tematów, po jaki sięgają pisarze. Od początku słowa pisanego towarzyszą nam opowieści o wzajemnych relacjach damsko - męskich, często szczęśliwych, lecz zazwyczaj kończących się wielką, niespełnioną miłością.. Od niedawno natom... więcej »
  Amelia nie zna swojej przeszłości. Nie wie kim była za życia, nie ma żadnych wspomnień, nawet nie pamięta kiedy umarła. Wciąż prześladują ją koszmary, gdzie powraca do momentu swojej śmierci. Nikt jej nie zauważa, dla żywych nie istnieje... Do czasu, gdy w ciemnej rzece dziewczyna zauważa tonąceg... więcej »
  Amelia nie żyje. Nie wie jak to się stało, że utonęła w rzece. Czy ktoś ją zepchnął z mostu czy może popełniła samobójstwo? Nie pamięta swoich rodziców, przyjaciół, domu i szkoły. Wie jak ma na imię, ale nie zna swojego nazwiska. Wie, że zginęła mając osiemnaście lat, ale nie pamięta daty swoich ... więcej »
  Historię poznajemy z punktu widzenia Amelii. Dziewczyna nie żyje, jednak przeżywa wciąż na nowo ten sam koszmar. Woda otacza ją ze wszystkich stron, wlewa się do nosa i ust. Ciągle krzyczy, walczy, jednak nie wiele to daje. Jest śmiertelnie przerażona, co jest w zasadzie nieco zabawne - w końcu j... więcej »
  Kiedy jest się skonaną po długim, męczącym dniu, nic tak nie poprawia humoru, jak miła niespodzianka po powrocie do domu. Niespodzianka była zapakowana w folię bąbelkową i spoczywała niewinnie na biurku, pozostawiona tam przez mego zacnego rodziciela parę godzin wcześniej. Ożywiłam się natychmias... więcej »
  W jaki sposób jesteście w stanie wyobrazić sobie życie po śmierci? Czy wierzycie w jego istnienie? Czy wierzycie, że zmarłe dusze idą do nieba, czy może jako duchy błąkają się po świecie? Wiem, że dla wielu ludzi jest to kwestia problematyczna, wiem też jednak, że część z nich zupełnie nie zawrac... więcej »
  Wyobraź sobie ,że pewnego dnia budzisz się ze świadomością ,że nie żyjesz. Nie pamiętasz swojego życia ,rodziny ,przyjaciół i co gorsza tego w jaki sposób umarłaś. Pamiętasz tylko unoszenie się wraz z nurtem rzeki. Błądzisz po świecie żywych. Nie możesz zaznać spokoju. Nikt Cię nie widzi ,nie sły... więcej »
  Utonięcie to prawdopodobnie najgorsza śmierć. Woda przedostaje się do płuc i uniemożliwia oddychanie. Człowiek umiera w męczarniach. Ale… co się z nim dzieje później? Czy kończy swój żywot złożony do grobu? A może błąka się po świecie? Tara Hudson, tworząc powieść „Pomiędzy” zdecydowała się na tę... więcej »
  Amelia nie żyje. Jednak ten fakt nie przeraża ją tak bardzo jak ciągłe koszmary i zanik pamięci. Nie wie nic o swoim poprzednim życiu, nie pamięta rodziców,ani jak i kiedy umarła. Kiedy poznaje Joszuę chłopak tonie w rzece. Wywiera on na dziewczynie wyjątkowe wrażenie, gdyż tylko on może ją zoba... więcej »
  Pomiędzy
  Recenzent: ciarolka
  Tara Hudson urodziła i wychowała się w Oklahomie gdzie mieszka do dziś. Z zawodu prawnik z tytułem magistra. Gdy nie pisze spędza czas z mężem i synkiem Wildem. Pomiędzy to pierwsza część serii o duchu Amelii. Amelia zna jedynie swe imię, sposób śmierci oraz fakt, iż nie żyje. Jej nazwisko, po... więcej »
  Dodali do kolekcji
  justhyna
  EmilyStrange
  Sallymy
  Kobaltowa
  ZaczytanaMery
  daria.dziedzic
  Sil
  cassandra9891
  Inne książki tego autoraAutorzy
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!