Porzuceni Meg Cabot

Okładka Porzuceni
autor:
Meg Cabot
wydawnictwo:
Amber
data wydania:
2011
ISBN:
9788324139743

Opis

Współczesna dziewczyna porwana w mityczne zaświaty w jednej z najbardziej oczekiwanych powieści roku ulubionej autorki wszystkich dziewczyn świata, autorki światowych bestsellerów nr 1

Odkąd powróciła z Hadesu pojawia się przy niej on. Zawsze wtedy, gdy się go najmniej spodziewa i gdy go najbardziej potrzebuje. To tylko halucynacje – przekonują psychiatrzy. – Miałaś wypadek. Przeszłaś śmierć kliniczną. Cudem powróciłaś do życia.
Ale siedemnastoletnia Pierce im nie wierzy. Odką..d omal nie utonęła, czuje się dziwnie… jakby nie należała do tego świata. Może teraz, po przeprowadzce do nowego miasta, będzie inaczej. Nowa szkoła, nowy początek. I może wreszcie przestanie się bać.
Ale on znajduje ją i tu. Czego chce? Jaką tajemnicę kryją jego oczy - mroczne i piękne jak diament, który jej podarował? Czy chce ją przed czymś ostrzec i przekonać, że bezpieczna będzie tylko wtedy, gdy powróci z nim do jego podziemnego świata? Czy Diament Persefony przyniesie Pierce los mitycznej bogini czy miłość - potężniejszą niż śmierć…

Mit o Persefonie fascynował mnie już w liceum. Każdy z nas ma czasem poczucie, że jest inny, że nie pasuje do otoczenia. Marzysz, żeby spotkać kogoś wyjątkowego, kto zabierze cię do miejsca, do którego naprawdę przynależysz. O tym właśnie jest ta książka – o rzeczach tak niepokojących i magnetyzujących, jak pierwsza miłość.
Meg Cabot

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Pierwsza część trylogii "Porzuceni" Odkąd powróciła z zaświatów pojawia się przy niej ON. "To tylko halucynacje - przekonują psychiatrzy. - Miałaś wypadek. Przeżyłaś śmierć kliniczną. Cudem powróciłaś do życia". Ale siedemnastoletnia Pierce im nie wierzy. Odkąd omal nie utonęła, czuje się dziwni... więcej »
Siedemnastoletnia Pierce przeprowadza się razem z matką na Isla Huesos, miejsce, gdzie jej matka spędziła dzieciństwo. Ma to być powrót do raju, spokojnego życia, beztroski. A od czego uciekają i dlaczego potrzebują spokoju? Pierce powróciła z zaświatów. Dosłownie. Uderzyła się w głowę, wpadła... więcej »
Są autorzy, od których oczekuję się naprawdę dużo. Ba, po Meg Cabot spodziewałam się książki wbijającej w fotel i równie zaskakującej, jak jej poprzednia powieść „Nienasyceni” ,zwłaszcza, jeżeli opis książki kusi i zaprasza czytelnika do zagłębienia się w świat mitów. Mogę nazwać nowością na nasz... więcej »
Wszystko co widzę staje się czerwone niczym kwiaty opuncji. Świat stracił kolory. Jest tylko ta czerwień. Wiem, że popełniłam błąd, a on zaraz się zjawi. Odgłos jego kroków, gdy idzie po płatkach kwiatów, jak odgłos ich łamach kości. Najgorsze jest jednak to, że gdy już ten koszmar minie, ja nada... więcej »
„Każda z nas ma czasem poczucie, że jest inna, że nie pasuje do otoczenia. Marzysz, że spotkasz kogoś wyjątkowego, kto zabierze cię tam, gdzie naprawdę jest twoje miejsce. O tym właśnie jest tak książka.” Ponowne spotkanie z panią Meg Cabot, autorką takich ... więcej »
Porzuceni
Recenzent: Kala95
Po raz pierwszy John pojawił się w jej życiu, kiedy miała siedem lat. Tajemniczy, ubrany w czerń mężczyzna, który wbrew wszelkim prawom logiki ożywił martwego ptaka, wydaje się Pierce jedynie wytworem jej wyobraźni. Ale kiedy dziewczyna umiera, spotykają się po raz kolejny w mrocznych, niebezpiec... więcej »
Porzuceni
Recenzent: Kala95
Po raz pierwszy John pojawił się w jej życiu, kiedy miała siedem lat. Tajemniczy, ubrany w czerń mężczyzna, który wbrew wszelkim prawom logiki ożywił martwego ptaka, wydaje się Pierce jedynie wytworem jej wyobraźni. Ale kiedy dziewczyna umiera, spotykają się po raz kolejny w mrocznych, niebezpiec... więcej »
Czytałam wiele książek Mag`e Cabot, ale żadna mnie tak nie zadziwiła, jak ,,Porzuceni”. Myślałam, że ,,Pamiętnik księżniczki” to najlepsze dzieło tejże pisarki. Niestety pomyliłam się, gdyż zadziwiło mnie najnowsza jej książka. Stworzyła swoją własną historię w oparciu o mit, w którym Persefona z... więcej »
Nowy mit
Recenzent: jarka.trocka
Ludzie umierają w różny sposób. Ze starości, z powodu choroby, na wojnie lub tak jak Pierce w wyniku wypadku. Zwykłe zaplątanie się w szalik spowodowało, że wylądowała na dnie basenu. Nikt jej nie mógł uratować, ponieważ nikt nie wiedział, że coś jej się stało. Umarła we własnym basenie. Wyrwa... więcej »
Do tej pory w wielu powieściach spotykaliśmy się ze śmiercią i ucieczką przed nią, musieliśmy również znosić utratę wielu bohaterów. Tutaj problem jest inny, bowiem bohaterka już umarła. Umarła i powróciła. Przeżyła tak zwaną śmierć kliniczną. Ale co się naprawdę w tym czasie stało? Nikt nie wier... więcej »
Porzuceni
Recenzent: Czekoladowaa
Jak głosi napis na tylnej okładce. "Nareszcie nie anioły, wampiry i inne stwory. Meg Cabot, która przed laty zachwyciła na Pamiętnikiem księżniczki, teraz daje nam znowu coś świerzego, innego i mądrego". Tak, z pewnością mogę odetchnąć z ulgą, bo bałam się , że "Porzuceni" będzie jakąś powieścią ... więcej »
Kiedy tylko przeczytałam opis tej książki, od razu pomyślałam że muszę ją mieć, ale potem jakoś to odkładałam i wyszło na to że kupiłam ją dopiero w styczniu - żałuję tylko że nie zrobiłam tego wcześniej, bo książka okazała się genialna! Na początku dowiadujemy się co się stało z główną bohaterką... więcej »
Na polskim rynku wydawniczym książki z wątkiem paranormalnym dotyczą zazwyczaj wampirów, aniołów lub zombie. Choć nie mam nic przeciwko takim pozycjom, to jednak czasami ma się ich przesyt. Właśnie dlatego byłam ciekawa nowej trylogii, która już osiągnęła niemały sukces wśród czytelników na cały... więcej »
Dodali do kolekcji
chwileulotnee
marr93
Sallymy
Kimberlyyy
Kobaltowa
Kobra94
ZaczytanaMery
Vein
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!