Prawo gór. Najsłynniejsze sprawy sądowe, które naznaczyły historię alpinizmu

Augusto Golin
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza
Prawo gór. Najsłynniejsze sprawy sądowe, które naznaczyły historię alpinizmu
Popraw tę książkę | Dodaj inne wydanie
5 /10
Ocena 5 na 10 możliwych
Na podstawie 1 oceny kanapowicza

Opis

Historia alpinizmu ma swoją ciemną i mało znaną stronę, choć równie fascynującą jak same opowieści o wielkich przejściach górskich. Są nią sprawy sądowe wynikłe w następstwie najbardziej heroicznych i najgłośniejszych wypraw. Autor opisuje m.in. kontrowersyjną historię wytyczenia pierwszej drogi na Mont Blanc, włosko-brytyjski konflikt o zakończone tragedią wejście na Matterhorn, samotną wspinaczkę Hermana Buhla na Nanga Parbat czy znaną sprawę dotyczącą śmierci Günthera Messnera, brata Reinholda Messnera, na tej samej górze. Książka Augusto Golina pt. Prawo gór porusza najsłynniejsze sprawy sądowe, które naznaczyły historię alpinizmu. Autor w błyskotliwym stylu opisuje ekspedycje górskie i związane z nimi procesy, zrealizowane przejścia i wydane orzeczenia, pozostawiając czytelnikowi ocenę mniej bohaterskiej strony tych, którzy w naszych oczach jawią się – i w dużej mierze rzeczywiście są – nadzwyczajnymi ludźmi.
ISBN: 978-83-61050-98-8, 9788361050988
Wydawnictwo: Stapis
Seria: Literatura górska na świecie
Mamy 1 inne wydanie tej książki

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Moja Biblioteczka

Już przeczytana? Jak ją oceniasz?

Recenzje

Książka Prawo gór. Najsłynniejsze sprawy sądowe, które naznaczyły historię alpinizmu nie ma jeszcze recenzji. Znasz ją? Może napiszesz kilka słów dla innych Kanapowiczów?
️ Napisz pierwszą recenzje

Moja opinia o książce

Opinie i dyskusje

DU
@dudek0
2017-12-10
5 /10
Przeczytane góry

Cytaty z książki

O nie! Książka Prawo gór. Najsłynniejsze sprawy sądowe, które naznaczyły historię alpinizmu. czuje się pominięta, bo nikt nie dodał jeszcze do niej cytatu. Może jej pomożesz i dodasz jakiś?
Dodaj cytat
© 2007 - 2024 nakanapie.pl