Proroctwo sióstr Michelle Zink

Okładka Proroctwo sióstr
autor:
Michelle Zink
wydawnictwo:
Telbit
ISBN:
9788360848876

Opis

Bliźniaczki Lia i Alice Milthrope właśnie zostały sierotami. W dodatku stają się dla siebie śmiertelnymi wrogami. Kiedy każda z nich odkrywa swoją rolę, jaką spełnia w proroctwie, obracającym kolejne pokolenia sióstr przeciwko sobie, dziewczyny zostają uwikłane w przerażającą tajemnicę.

Tajemnicę, na którą składa się znamię na nadgarstku, śmierć rodziców, księga, mężczyzna oraz życie pełne sekretów...

Lia i Alice nie wiedzą, komu mogą zaufać. Wiedzą jedynie to, że nie mogą u..fać sobie wzajemnie.

"Proroctwo sióstr" jest pierwszą częścią trylogii.

"To nie przypadek, że ojca znaleziono martwego na podłodze w Ciemnym Pokoju, że wkrótce potem odkryłam znamię, obserwowałam niesamowite obrzędy odprawiane przez moją siostrę i dostałam tę dziwną, ukrywaną książkę. Nie mam pewności, co to wszystko znaczy i czy te wydarzenia łączą się ze sobą, ale sądzę, że tak. I mam zamiar dowiedzieć się, w jaki sposób."

Przykuwająca uwagę opowieść, przenosząca czytelnika w inny wymiar.
Booklist

Wartka akcja i liryczna proza w połączeniu ze znakomicie poprowadzoną narracją.
The Guardian

Zniewalająca tragedia...
Publishers Weekly

To niezwykle mroczna historia, od groźnych scen mających nieubłagane konsekwencje po mrożące krew w żyłach morderstwo. Przemyślana przez autorkę taktyka odkrywania kolejnych zdarzeń pochłonie czytelnika.
Kirkus

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Z jednej strony jestem zadowolona z przeczytania tej książki, zaś z drugiej strony jestem rozczarowana, gdyż zapowiadało się o niebo lepiej z okładki od tego, co otrzymałam. Narzekać niby nie mogę, bo wciągnęło porządnie, nie do końca, ale zawsze. Narzekać nie mogę, bo czytało się dobrze, przyjem... więcej »
Na przeczytanie trylogii amerykańskiej pisarki Michelle Zink miałam ochotę od czasy, gdy po raz pierwszy odwiedziłam stronę internetową Wydawnictwa Telbit. Moje zainteresowanie tą powieścią miało bowiem związek z fascynacją autorki dawnymi mitami, a także legendami. Zachęcona tą informacją postan... więcej »
Po tym jak promotor zmienił mi temat i okazało się, że cała moja bibliografia, którą przedstawiłam mu jeszcze w styczniu jest do wyrzucenia zniechęciłam się do pisania pracy dyplomowej. Miałam dość książek o tematyce wojennej, więc postanowiłam wybrać się do mojej ukochanej biblioteki. Z półki z... więcej »
Na kartach powieści odnajdziemy smutek i melancholię, walkę serca z rozumem, świat snu i spirytyzmu, magię oraz rzeczy tajemnicze i niedozwolone. Zostało tu jednak też miejsce na wzruszającą miłość, tęsknotę, przyjaźń i zaufanie. Ci, którym na nas zależało, czuwają nad nami nawet ze świata umarł... więcej »
Dwie siostry. Rodzinne proroctwo. Dwie ścieżki, gdzie jeden niewłaściwy krok prowadzi do zguby. Bliźniaczki, które powinny działać ramię w ramię, jednak podążają w przeciwnych kierunkach. Błąd popełniony przed kilkunastu laty, mający swe reperkusje w teraźniejszości. Miłość, która musi wytrzyma... więcej »
Do wszelkiego rodzaju trylogii lub ogólnie opowieści, które nie kończą się na jednym tomie, zawsze podchodzę z lekką dozą sceptycyzmu. Dlaczego, sama nie wiem, być może dlatego, że moja pierwsza przygoda jakiś czas temu z podobną historią nie zakończyła się zbyt fortunnie. Jednak od czasu do czas... więcej »
Jeszcze niedawno nie wiedziałam kim jest Michelle Zink. Jednak po przeczytaniu wielu recenzji powyższej książki doszłam do wniosku, że jest ona naprawdę fenomenalna i zapragnęłam ją przeczytać. Na szczęście okazało się, że jest w mojej bibliotece, więc jak tylko ktoś ją oddał, to od razu popędzi... więcej »
Dodali do kolekcji
zabierajsie
Roselle
Chustka
FreeSoul
Kobaltowa
dark_happy_turtle
Kaami
cassandra9891
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!