Prowadź swój pług przez kości umarłych Olga Tokarczuk

Okładka Prowadź swój pług przez kości umarłych
autor:
Olga Tokarczuk
wydawnictwo:
Wydawnictwo Literackie
data wydania:
2010
ISBN:
9788308043974

Opis

Akcja rozgrywa się w Kotlinie Kłodzkiej. Główną bohaterką jest Janina Duszejko ? kiedyś inżynier mostów, dziś wiejska nauczycielka angielskiego, geografii i dozorczyni domów letniskowych. Jej pasją jest astrologia, a wielką miłością wszelkie zwierzęta. Gdy dzieje im się krzywda, Janina upomina się o szacunek dla zwierząt, przestrzega przed bezmyślnym niszczeniem przyrody, donosi nawet na policję, ale nikt się nie przejmuje kobietą, która uważa, że świat jest odbiciem tego, co zapisane w gwiazdach.., a w wolnych chwilach czyta Williama Blake?a, którego właśnie tłumaczy jej przyjaciel.
Pewnego dnia dowiaduje się o śmierci sąsiada kłusownika ? mordercy saren, potem o następnej ofierze? Seria mniej lub bardziej niewytłumaczalnych zgonów rośnie, a na śniegu nie ma innych śladów jak tylko zwierzęce... Janina próbuje zbadać sprawę własnymi metodami. Ma własną teorię na temat motywu i sprawcy, ale policja ignoruje ją, traktując jak nieszkodliwą dziwaczkę.
Ona jednak wie więcej niż wszyscy, bo potrafi czytać w gwiazdach, jak w otwartej księdze?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kategorie

  » Kryminał. Literatura detektywistyczna
  Tematyka » Sensacja Thriller
  Społeczno-obyczajowa » Beletrystyka » Literatura kobieca
  Powieść. Opowiadanie. Scenariusz » Literatura » Powieść polska
  Książka określana jako kryminał oczywiście nim nie jest, wiedziałam to od początku, nie oczekiwałam tu żadnego napięcia czy wartkiej akcji. Wątek tajemniczych morderstw jest ważny ale nie najważniejszy w powieści, nie jest dominujący. Bo obok niego pojawia się wiele innych, dzięki którym powieść ... więcej »
  Janina Duszejko jest miłośniczką astrologii, nauczycielką angielskiego, dozorczynią domów sąsiadów podczas zimy i obrończynią zwierząt. Pewnego dnia w jej wsi umiera Wielka Stopa. Przy jego domu kobieta wraz z sąsiadem zauważa wiele odcisków sarnich raciczek. Niedługo potem dochodzi do kolejnych... więcej »
  Dodali do kolekcji
  mikaesz
  staszek89
  olunia
  beatta
  Atrixanka
  kotlet
  Patyczak
  Skarletka
  Rejestracja jest darmowa i szybka.
  Zajestruj się teraz!