Przebudzenie Kelley Armstrong

Okładka Przebudzenie
autor:
Kelley Armstrong
wydawnictwo:
Zysk i S-ka
data wydania:
2010
ISBN:
9788375065701

Opis

Nie musisz być żywy, żeby się obudzić?Chloe Saunders była jednak żywą i absolutnie normalną nastolatką, a przynajmniej tak jej się wydawało do chwili, gdy poznała wstrząsającą prawdę: jest chodzącym eksperymentem naukowym. W chwili narodzin została genetycznie zmodyfikowana przez grono bezwzględnych naukowców znane jako Grupa Edisona. Chloe dysponuje niezwykłymi zdolnościami: widzi duchy, a także jest w stanie wskrzeszać zmarłych, co często ma przerażające konsekwencje. Co gorsza, rozwój jej tale..ntu czyni ją groźną dla żyjących członków Grupy Edisona, którzy uznają, że najwyższy czas zakończyć eksperyment raz na zawsze. Ratując swe życie, Chloe ucieka z Lyle House z trojgiem innych nastolatków o nadnaturalnych zdolnościach: uroczym czarodziejem, cynicznym wilkołakiem i pełną temperamentu młodocianą wiedźmą. By złapać uciekinierów, prześladowcy poruszą ziemię i piekło. Dosłownie?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Mimo że pani Armstrong napisała mnóstwo powieści i różnego typu opowiadań poznałam jej twórczość dopiero dzięki „Wezwaniu”. „Przebudzenie” jest drugą częścią cyklu „Najmroczniejszych Moc”. Muszę przyznać, że mimo początku mojej „podróży” z autorką, ta część wywarła na mnie dużo większe wrażenie n... więcej »
Tę książkę kupiłam parę dni po przeczytaniu pierwszej części. Kiedy zaczęłam czytać, po prostu nie mogłam się od niej oderwać! "Przebudzenie" jest o wiele lepsze niż "Wezwanie". Może dlatego, że w kolejnej części Najmroczniejszych Mocy bardzo dużo się dzieje. Chloe Saunders wraz z Victorią... więcej »
Przebudzenie
Recenzent: Susie95
Po przeczytaniu „Wezwania” z chęcią zabrałam się za jego drugą część i od razu mogę przyznać, że się nie zawiodłam. Akcja „Przebudzenia” rozpoczyna się praktycznie w momencie, w którym zakończyła się ona w części pierwszej. Jest to o tyle ciekawy zabieg, że na początku nie spotykamy się z nazbyt... więcej »
Chloe jest przetrzymywana w specjalnym ośrodku, prowadzonym przez doktora Davidoffa. Odkrywa, że oprócz jej ciotki, pracuje tam także wiele osób z rodzin innych paranormalnych, których spotkała w Lyle House. Tworzą oni Grupę Edisona – stowarzyszenie naukowców, którzy chcą wynaleźć sposób na przys... więcej »
Gdy Chloe dowiedziała się, że umiejętności, które posiada ona i jej nowi przyjaciele, są w pewnej mierze wynikiem eksperymentu, doszła do wniosku, że nie może już ufać nikomu. Postanowiła obmyślić plan ucieczki z ośrodka, w którym wraz z Rae ją zamknęli, aby połączyć się z Derekiem i Simonem, któ... więcej »
Kelley Armstrong urodziła się z Kanadzie. Z wykształcenia jest psychologiem oraz informatykiem, jednak nie pracuje w żadnym z tych zawodów, ponieważ już wcześniej poświęciła się bez reszty swojej pasji pisarskiej. Na swoim koncie ma już ponad dwadzieścia powieści, które czytelnicy uznali za najor... więcej »
Drugą, niesamowicie wciągającą częścią sagi Najmroczniejsze Moce, jest Przebudzenie. Z chęcią po nią sięgnęłam, zamroczona doskonałością jej poprzedniczki. Chloe zostaje uwięziona. Mimo że posiada na wyłączność dość przytulny pokój, czuje się osaczona. Ale nie jest samotna - wraz z nią, podobn... więcej »
Kelley Armstrong jest kanadyjską pisarką zaliczaną do grona najoryginalniejszych współczesnych twórców powieści z gatunku thrillera nadnaturalnego i kryminału. Ukończyła studia psychologiczne i informatyczne, po czym zajęła się pisaniem. Obecnie mieszka z mężem i trójką dzieci na wsi w prowincji ... więcej »
Inni...
Recenzent: martynag.1990
Przebudzenie to druga część Najmroczniejszych Mocy. I wydaję mi się, że jest lepsza niż jedynka. Dużo się dzieje, jest fajnie i super się czyta. A o co chodzi? Chloe i trójka jej przyjaciół zamknięta jest w Lyle House. Grozi im niebezpieczeństwo. Więc aby ocalić swoje życia muszą uciekać. Udaje i... więcej »
Przebudzenie
Recenzent: Aly102
Kelley Armstrong jest pisarką kanadyjską zaliczaną do grona najoryginalniejszych współczesnych twórców powieści z gatunku thrillera nadnaturalnego i kryminału. Zanim poświęciła się pisaniu, ukończyła studia psychologiczne i informatyczne. Jest autorką dwudziestu powieści (m.in. Ugryzionej, Stolen... więcej »
"Przebudzenie" jest drugim tomem serii "Najmroczniejsze moce" autorstwa Kelley Armstrong. Tom pierwszy "Wezwanie" wywarł na mnie niemałe wrażenie i obawiałam się że po takim początku będzie niestety już tylko gorzej. Miałam szczęście, całkowicie się pomyliłam i mogłam zatopić się w fantasty... więcej »
Dodali do kolekcji
kasiulek1118
Idyliczna
niceties
gabka123
Philia
Klaudek
melve
foolishness
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!