Przeklęty Zakon N. Craig Smith

Okładka Przeklęty Zakon
autor:
N. Craig Smith
wydawnictwo:
Bullet Books
data wydania:
2010
ISBN:
9788362382002

Opis

Istnieje skrywana legenda, która głosi, że jeszcze przed ukrzyżowaniem Jezusa Piłat rozkazał, by wykonano portret skazańca. Ten jedyny prawdziwy wizerunek Chrystusa przetrwał gdzieś przez wieki, dając nieśmiertelność tym, którzy mieli go na własność. Zakon Templariuszy przez stulecia trzymał tę informację w ścisłej tajemnicy. Czy faktycznie Templariusze, w których posiadaniu się znalazł, chronili go przed światem? A może właśnie chronili świat przed jego mocą? Albo woleli, by ludzie stracili go z.. oczu, ponieważ zamierzali wykorzystać wizerunek Chrystusa do własnych, tajemnych celów... Jedno jest pewne, żądza posiadania tego starożytnego malowidła siała przez wieki - począwszy od średniowiecznych lochów Zakonu Templariuszy przez mury tajnych bractw aż po sejfy współczesnych banków szwajcarskich oraz gabinety elit politycznych - jedynie śmierć i cierpienie. Jaką tajemnicę skrywa starożytny portret...?

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Kiedy buty z cichym mlaskaniem odrywają się od rozmiękłego asfaltu, a para uchodząca z uszu dobitnie świadczy o tym, że zwoje mózgowe bliskie są przegrzania, należy znaleźć sobie jakieś możliwie cieniste miejsce i pozwolić odpocząć umęczonemu wszechobecnym żarem organizmowi. Jeszcze oszroniona sz... więcej »
Książka bardzo fajna, szybko się czyta dzięki wartkiej akcji. W sam raz na urlop lub spokojne wieczory przy herbatce. więcej »
Przeklęty Zakon
Recenzent: adamkpl
Dostając książkę do ręki, oczekiwania miałem wygórowane. Liczyłem na powieść na poziomie tych pisanych przez samego mistrza sensacji - Dana Browna. Czy się zawiodłem? I tak i nie. Dlaczego? Abo do autora Kodu Leonarda Da Vinci jeszcze Smithowi trochę brakuje, ale zarazem Przeklęty Zakon czytałem ... więcej »
Po sukcesie książek Dana Browna na rynku pojawiło się mnóstwo książek autorów, którzy chcą skubnąć trochę popularności Browna łącząc wątki sensacyjne z historycznymi. Jeżeli chodzi o "Przeklęty Zakon" to biorąc pod uwagę moje mniej lub bardziej szczęśliwe przygody z tego typu literaturą podeszła... więcej »
Dodali do kolekcji
IvanG
Betsy93
fri2go
mcmarcus
Tsumetai
mru
Drozdzu5
Jjolka
Inne książki tego autoraAutorzy
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!