Ptasiek William Wharton

Okładka Ptasiek
autor:
William Wharton
wydawnictwo:
Rebis
data wydania:
2011
ISBN:
9781375103565

Opis

Ptasiek historia młodego człowieka, któremu obsesyjna miłość do ptaków umożliwia ucieczkę od ponurej rzeczywistości Ptasiek jest niezwykłą opowieścią o przyjaźni i marzeniach, o miłości i wojnie, o szaleństwie i pięknie, jest historią młodego człowieka, któremu obsesyjna miłość do ptaków umożliwia ucieczkę od ponurej rzeczywistości. Ekranizacja tego rewelacyjnego debiutu Williama Whartona przyniosła Alanowi Parkerowi nagrodę na festiwalu w Cannes w 1985 r. Kontynuacją Ptaka jest powieść Al, wydan..a przez REBIS w 1999 roku.

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

William Wharton, amerykański pisarz, jako psycholog w swoich książkach potrafił wnikliwie zagłębić się w psychikę różnych osobowości. Po "Ptaśka" sięgnęłam po obejrzeniu ekranizacji - wg przeważającej ilości opinii przeczytanych przeze mnie film nie oddał całkowicie charakteru bohaterów i warstw... więcej »
Najpierw były anioły. Zafascynowałam się nimi nieprzyzwoicie. Od aniołów szybko przeszło do skrzydeł, a od nich - do ptaków. Na urodziny zażyczyłam sobie ptaszka, ale mama niestety myślała, że żartuję, i nawet przez moment nie chciała wręczyć mi klatki z fruwającym stworzeniem. A mnie ptaki fascy... więcej »
"Ptasiek" mimo, iż napisany dobrych parę lat temu wciąż budzi zainteresowanie wśród czytelników. Wielokrotnie książka była mi polecana, jednak nie byłam pewna, czy jest to coś dla mnie. Postanowiłam się przekonać osobiście. W sumie "Ptasiek" był mi znany z ekranu, więc i książkę trzeba było prze... więcej »
Dodali do kolekcji
JoeBlack
floks
wredna_suka
Qavtan
Lilia
Inqba
hazan
mnzn
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!