Pustynna włócznia księga II Peter V. Brett

Okładka Pustynna włócznia księga II
autor:
Peter V. Brett
wydawnictwo:
Fabryka Słów
data wydania:
2010
ISBN:
9788375742725

Opis

Nad ludzkością zachodzi słońce. Noc oddana jest we władanie żarłocznych demonów, które powstają z chwilą zapadnięcia zmierzchu i polują na resztki populacji ludzkiej, kryjącą się pod osłoną starożytnych, na poły zapomnianych symboli mocy. Znaki owe, zwane runami, są w stanie ochronić przed demonami, lecz legendy opowiadają o Wybawicielu, który swego czasu zjednoczył całą ludzkość i na jej czele pokonał armię ciemności. Te czasy jednak to zamierzchła przeszłość, o ile w ogóle kiedykolwiek istniały... Demony powróciły, a powrót Wybawiciela zdaje się być kolejnym mitem. Ale czy naprawdę?

Z pustynnego kraju nadciąga Ahmann Jardir, który stworzył z wojowniczych, pustynnych plemion Krasji armię niosącą śmierć demonom. Sam się ogłosił Shar`Dama Ka... Wybawicielem... i dzierży starożytną broń, która uwiarygodnia jego aspiracje. Poprzysiągłszy, iż będzie podążał drogą wyznaczoną przez pierwszego Wybawiciela, wyruszył na północ, by zjednoczyć miasta-państwa rozsiane pośród zielonych krain i wykuć z nich skuteczną broń, bez względu na to, czy sobie tego życzą, czy też nie.

Mieszkańcy Północy głoszą jednak nadejście własnego Wybawiciela. Nosi imię Arlen, ale wszyscy zwą go Malowanym Człowiekiem. Jest złowieszczą, budzącą grozę postacią, mężczyzną o ciele wytatuowanym runami tak potężnymi, iż żaden demon nie jest w stanie mu sprostać. Malowany Człowiek zaprzecza, jakoby był Wybawicielem, ale jego czyny przyćmiewają jego słowa, gdyż uczy mężczyzn i kobiety, jak walczyć z własnym strachem i jak stawić czoła bestiom, które prześladują ich od wieków.

Swego czasu Shar`Dama Ka i Malowany Człowiek byli przyjaciółmi i braćmi we krwi, lecz zdrada zamieniła ich w zaciekłych wrogów.

Tytuł oryginału: The Desert Spear
Tłumaczenie: Marcin Mortka

Rozwiń opis ›

Słowa kluczowe

Pierwsza księga "Pustynnej Włóczni" oczarowała mnie i urzekła. Czytałam ją z zapartym tchem, a gdy tylko przeczytałam ostatnie zdanie sięgnęłam po księgę drugą. Byłam rządna wiedzy i niezmiernie ciekawa jak potoczą się dalsze losy bohaterów. Objętość książki gwarantowała dłuższą "ucztę czytelnicz... więcej »
Od razu po przeczytaniu księgi I „Pustynnej Włóczni” Petera V. Bretta, wzięłam się za jej kontynuację. Książka zaczyna się w dość losowym momencie, gdyż nasz rodzimy wydawca postanowił podzielić oryginalny tom na dwie części. Z jednej strony zabieg ten jednak ma pewien użytek, jako że obie księgi... więcej »
Dalsze losy bohaterów, których spotkaliśmy w pierwszym tomie "Pustynnej włóczni". Ten tom - w odróżnieniu od poprzedniego - bardziej skupiony jest na Arlenie, vel Wybawicielu, a mniej na Jardirze. Przenosimy się z pustyni w odrobinę zimniejsze i bardziej zalesione obszary, gdzie Arlen pomaga lud... więcej »
Za granicą książka została wydana w jednym tomie. Z jednej strony możemy mieć pretensję do wydawnictwa z powodu tego, że zarabia na jednej książce dwa razy, ale z drugiej możemy być mu wdzięczni, gdyż drugi tom "Pustynnej Włóczni" i bez tego jest strasznie gruby, a przy tym i ciężki. Cóż, można b... więcej »
Dodali do kolekcji
IvanG
iska40
Cropka
lucern
SlumberGirl
ehinacea
oisaj
sabinka.t1
Rejestracja jest darmowa i szybka.
Zajestruj się teraz!