Recenzja książki Anielski ogień

"Anielski ogień"

@natkawes @natkawes · 2012-02-13 12:41:07
JEST SILNA. JEST WOJOWNICZA. TYLKO ONA MOŻE URATOWAĆ ŚWIAT

Anioły są częstym motywem w książkach dla młodzieży. Jeżeli ktoś lubi tę tematykę, to ma w czym wybierać. Jedne z powieści są lepsze, inne gorsze. Niestety często historie są podobne. Czy „Anielski ogień” wyróżnia się spośród wszystkich? Czy jest to niebanalna historia?

Główną bohaterką jest Ellie, która każdej nocy ma przerażające sny o swojej śmierci. Z czasem okazuje się, że to wspomnienia. W mieście pojawia się Will. Nastolatka ma wrażenie, że go zna, ale nie pamięta skąd. Chłopak troszczy się o dziewczynę, dba o jej bezpieczeństwo. W dniu siedemnastych urodzin Ellie odkrywa w sobie moc. Uświadamia sobie kim jest i jak ważną rolę odgrywa w wojnie dobra ze złem. Musi walczyć z kosiarzami, potwornymi istotami, które pożerają ciało, a duszę wloką do piekła. Bohaterka jest Preliatorem, jedynym na świecie śmiertelnikiem, który ma moc by z nimi walczyć. Will jest natomiast jej Stróżem, zaprzysiężonym ochroniarzem. Jak dziewczyna poradzi sobie w walce? Czy uratuje ludzkość?

Courtney Allison Moulton jest autorką książki „Anielski ogień”. Urodziła się w Teksasie. Pracuje jako fotograf w Michigan, gdzie mieszka. Swój wolny czas poświęca na jazdę konną. Lubi czytać o starożytnych mitologiach, opowiadać straszne historie i studiować wymarłe języki.

„Nie, miłość nie oślepia. Ona paraliżuje, tak że nie możesz ani oddychać, ani uciec od tego wszystkiego.”

Narracja w książce jest pierwszoosobowa, dzięki czemu spoglądamy na świat z punktu widzenia Ellie. Czytając, widzimy jaką trudność sprawia dziewczynie zrozumienie kim jest. Autorka napisała „Anielski ogień” prostym i łatwym językiem, co sprawia, że czyta się ją naprawdę szybko. Niektóre dialogi były kiepsko sformułowane, ale przymknęłam na to oko. W końcu jest to pierwsza powieść Courtney. Myślę, że kolejna część będzie zdecydowanie bardziej bogata w opisy.

Miałam ochotę na lekką książkę od której nie będę mogła się oderwać. I tak było. Historia trzyma w napięciu. Autorka nie pozwoliła, by Ellie się nudziła. Cały czas coś się dzieje. Jeżeli nie chodzi o mordowanie to znowu czytelnik chce wiedzieć czy Will i Ellie będą razem. Życie naszej bohaterki nie jest usłane różami, są momenty kiedy musi zmagać się z bardzo trudnymi sytuacjami związanymi z jej rodziną oraz przyjaciółmi. Cieszę się, że autorka nie wyidealizowała Ellie. Dzięki temu książka bardziej przemawia do czytelnika.

Myślę, że „Anielski ogień” jest dla osób niewymagających zbyt wiele od powieści. Głównie należy polecić ją młodzieży. Z pewnością nastolatki będą zachwycone Ellie i jej przygodami.
Ocena @natkawes:
serce
← polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała
Książka Anielski ogień
Anielski ogień 7.1 /10
Courtney Allison Moulton
Powieść z żywiołową akcją, niesamowitymi scenami walki i silną bohaterką, która świetnie włada staro...
Komentarze

Pozostałe recenzje

Na Anielski ogień trafiłam przypadkiem, podczas przeglądania swojej osobistej listy powieści przeznaczonych do przeczytania i uznałam, że to właśnie za tę powieść zabiorę się w najbliższym czasie. Bar...

@Aly102 @Aly102

,,-Kocham Cię, Ellie - wyszeptał, muskając oddechem moją skórę, a gdzieś we mnie coś się gwałtownie załamało. - Boże, zawsze cię kochałem.'' Nie będę ukrywać, że gatunek paranormal romance nie jest m...

@wiarygodna @wiarygodna

Inne recenzje @natkawes

Książka Dlaczego mężczyźni kochają zołzy

„Dlaczego mężczyźni kochają zołzy” to ciekawy poradnik dla kobiet, który stał się światowym bestsellerem. Sprzedano po...

Książka Potęga miłości

“Potęga miłości” to kontynuacja serii o Tristanie i Ivie. Tym razem bohaterka musi sobie poradzić po śmierci ukochanego....

Nowe recenzje

Książka Wypowiedz jej imię

O czym jest książka "Wypowiedz je imię" to opowieść o Bloody Mary (Krwawej Mary) i tym, co się dzieje, gdy wyp...

Książka Dziewczyna z gór

O czym jest książka Wyobraźcie sobie, że znajdujecie się w samym środku mrocznego i niemającego końca lasu, z ...

Książka Obecność

O czym jest książka "Obecność" to zbiór ostatnich opowiadań Arthura Miller'a, publikowanych m. in. w The New Y...

Książki, recenzje, ogłoszenia, społeczność!

Znajdziesz tu wszystko, czego potrzebuje każdy wielbiciel książek. Załóż konto i korzystaj w pełni ze wszystkich możliwości serwisu.
Zarejestruj się