Recenzja książki Frigiel i Fluffy. Odległe lądy. Pożeracz

Magia jest w niebezpieczeństwie! - Frigiel i Fluffy

Autor: @read.my.heart ·2 minuty
2022-01-18 Skomentuj 2 Polubienia
Dziś przychodzę do Was z kolejną częścią przygód Frigiel'a i jego pieska Fluffy'ego pod tytułem "Pożeracz". Książka ta bazowana jest oczywiście na grze Minecraft, obok której z pewnością nie mógł przejść obojętnie każdy, kto choć przez chwilę miał do czynienia z grami komputerowymi.

Autorem serii "Odległe lądy" jest Youtuber o pseudonimie Frigiel. To wielki fan minecraft'owego świata, a wiedza, którą posiada na jego temat z pewnością przekłada się na jakość książek i ich treść. Czytelnicy nie muszą się zatem martwić, że w tekście pojawią się jakieś nieścisłości czy wydarzenia, które nie mogłyby mieć miejsca w świecie gry.

Krótkie przypomnienie poprzedniego tomu (na pierwszych stronach książki mamy również przypomnienie, tylko nieco dłuższe niż moje 😁):

Frigiel wraz z paczką przyjaciół wyruszają w pełną niebezpieczeństw i przygód wyprawę, której celem jest odkrycie prawdy na temat zniszczenia jednej z kopalni lapis-lazuli. Po drodze muszą zmierzyć się z przeszkodami, które nie tylko sprawdzą ich umiejętności, ale wystawią też na próbę przyjaźń, którą od lat się wzajemnie darzą.

A o czym jest II tom?

Frigiel i Thales biorą udział w turnieju Alramy. Mimo, że udaje im się zwyciężyć, nie otrzymują głównej nagrody - czarodziejskiego stołu, którego potrzebują aby uwolnić Abla z rąk nieprzyjaciół. Decydują się stworzyć armię Lasu Kłów. Ale czy wystarczy im do tego tajemnicza księga Ölgi?
W tym czasie Alice dowiaduje się, że wielka kapłanka chce sprowadzić z Kresu Pożeracza. Czy magia jest w niebezpieczeństwie?

Muszę przyznać, że poprzednia część "Frigiel'a i Fluffy'ego" bardzo mi się podobała. Mimo, że to książka głównie kierowana do dzieci, świetnie bawiłam się czytając historię w niej zawartą. Tym razem również się nie zawiodłam.
"Pożeracz" to typowa książka przygodowa. Akcja toczy się niezwykle szybko i intensywnie. Cały czas coś się dzieje, a główny bohater natrafia na coraz to więcej przeszkód, które wraz z czytelnikiem pokonuje na kolejnych stronach utworu. Wiele zwrotów akcji i wątków pobocznych powoduje, że przygody Frigiel'a i jego paczki przyjaciół są niezwykle ciekawe i wciągające.

Jak wiadomo, dzieci nie lubią się nudzić, a szczególnie podczas czytania. Myślę, że historia zawarta w tej książce jest jednak na tyle dynamiczna, że żaden z młodych czytelników nie będzie w stanie się od niej oderwać. Dodatkowo warto zauważyć, że czcionka tekstu jest dość duża. Dzięki temu każdy, mimo wieku, będzie mógł spokojnie zagłębić się w historię wyciągniętą wprost z minecraft'owego świata.

Po wewnętrznej stronie okładki można znaleźć Mapę Odległych Lądów. To bardzo fajny dodatek, dzięki któremu mamy możliwość łatwiejszego odnezienia się w świecie stworzonym przez autora. Oprócz tego na pierwszych stronach książki (podobnie jak w pierwszym tomie) jest przedstawienie wszystkich postaci i klanów.

Wewnątrz książki można znaleźć wiele ciekawych ilustracji, przedstawiających wydarzenia zamieszczone w tekście. Mimo tego, że są one czarno-białe, naprawdę warto na nich zawiesić wzrok, gdyż są dość szczegółowe. Z każdym spojrzeniem mamy możliwość odkryć na nich coś innego.

Moja ocena:

Data przeczytania: 2022-01-18

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
Frigiel i Fluffy. Odległe lądy. Pożeracz
Frigiel i Fluffy. Odległe lądy. Pożeracz
"Frigiel", Nicolas Digard
9/10
Seria: Odległe lądy
Odkryj nowe przygody minecraftowego Frigiela i jego psa Fluffy’ego w Odległych Lądach! Frigiel i Thales zwyciężyli w wielkim turnieju Alramy, jednak nie otrzymali czarodziejskiego stołu, który mia...
Komentarze
Frigiel i Fluffy. Odległe lądy. Pożeracz
Frigiel i Fluffy. Odległe lądy. Pożeracz
"Frigiel", Nicolas Digard
9/10
Seria: Odległe lądy
Odkryj nowe przygody minecraftowego Frigiela i jego psa Fluffy’ego w Odległych Lądach! Frigiel i Thales zwyciężyli w wielkim turnieju Alramy, jednak nie otrzymali czarodziejskiego stołu, który mia...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Pozostałe recenzje @read.my.heart

Hedvigis. Dziedziczka królestwa
"Siostrzany węzeł ocali je lub stanie się śmiertelnym niebezpieczeństwem..." - HEDVIGIS

Interesujecie się historią? Myślę, że niezależnie od tego, jaka jest Wasza odpowiedź na to pytanie, każdy z Was wie kim była królowa Jadwiga Andegaweńska - król Polski. ...

Recenzja książki Hedvigis. Dziedziczka królestwa
Podszepty
"Może Twoja śmierć przyniesie mi ulgę." - PODSZEPTY

"Wyczuwałem tylko zło. Straszne zło, obcość, wrogość, jakiej nie doświadczyłem nigdy wcześniej. Ale widziałem go. Widziałem złego..." Artysta Sewryn Gardy od wielu lat ...

Recenzja książki Podszepty

Nowe recenzje

Siedmiu mężów Evelyn Hugo
Siedmiu mężów Evelyn Hugo
@kika160295:

"[...] używałam ciała, kiedy było jedynym, co miałam, i używałam go nadal, kiedy miałam możliwość wyboru". Historia Ev...

Recenzja książki Siedmiu mężów Evelyn Hugo
Jesteś moja
Jesteś moja - Inga Juszczak
@farmerwitht...:

💓 RECENZJA💓 Dziękuję @Link za egzamplarz do recenzji 🥰 "Jest wszystkim, czego potrzebowałam od życia. (...) Nic więce...

Recenzja książki Jesteś moja
Odwet
Costello Brothers. Odwet - K.E. December
@farmerwitht...:

💓 RECENZJA💓 Dziękuję @k.e.december_autorka oraz @wydawnictwo_amare za egzemplarz do recenzji 🥰 "Poczułam napływające ...

Recenzja książki Odwet
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl