Szybka jazda bez trzymanki

4.11.2021

Wszystkie fanatyczki ostrych wyścigów, szybkich samochodów i przystojnych rajdowców, proszone są o uwagę! Mam dla Was dzisiaj książkę, która nie dość, że przysporzy Wam mnóstwa emocji, tak nawet na chwilę nie będziecie chciały jej odłożyć! Kamila Mikołajczyk to autorka, po której książki na pewno będę sięgać w przyszłości. I to w ciemno. Wszyst... Recenzja książki Dziewczyna rajdowca

Mordercza rozgrywka

4.11.2021

Słynni poznańscy milicjanci znów wkraczają do akcji. "Mordercza rozgrywka" to 10 tom cyklu Milicjanci z Poznania polskiego autora Ryszarda Ćwirleja,który jest twórcą nowego gatunku literackiego "kryminału neomilicyjnego".I właśnie tym gatunkiem kryminałów Ryszard Ćwirlej zyskał popularność wśród czytelników i pisarzy.Miałam pewne obawy przed sięg... Recenzja książki Mordercza rozgrywka

@promyk1@promyk1 × 2

4.11.2021

Książka samotność osób z niepełnosprawnością ruchową w okresie dorosłości, konteksty indywidualne i społeczne wydawnictwa Borgis z roku 2021. Autorstwa Pawła Borowieckiego który na co dzień, pracuje jako pedagog specjalny w liceum. Mimo swojej niepełnosprawności ruchowej z którą zmaga od urodzenia. W roku 2019 obronił pracę doktorską której wiod... Recenzja książki Samotność osób dorosłych z niepełnosprawnością ruchową – konteksty indywidualne i społeczne

@kris490@kris490 × 1

Ta, która zawiniła

4.11.2021

Treść książki „Ta, która zawiniła” sprawiła, że moje serce stanęło. Dziewczyna, która psychicznie została skrzywdzona przez swojego ojca nie będzie potrafiła normalnie żyć. Kiedy umiera ci żona, a w domu masz dziecko – zajmij się nim. Wchodząc w nowy związek nie zapominaj o swoim dziecku. Pamiętaj, że nowa żona niekoniecznie będzie lubiła swojego ... Recenzja książki Ta, która zawiniła

Niekoniecznie zła powieść, ale bez polotu

4.11.2021

W Zwodniczym punkcie naukowcy NASA odkryli obiekt zakopany w lodzie Arktyki. Meteoryt, raz wydobyty i przeanalizowany, ma potencjał, aby być największym odkryciem w historii ludzkości, ponieważ zawiera dowody na życie pozaziemskie. Amerykański prezydent, obawiając się kolejnego potencjalnego błędu NASA, wysyła Rachel Sexton do Arktyki, aby zbadał... Recenzja książki Zwodniczy punkt

"Ciemno wszędzie, głucho wszędzie, co to będzie"?

4.11.2021

"Miłość i inne klątwy" to drugi tom z cyklu "W siedlisku" Małgorzaty Starosty. Znów wracamy do Babi boru Podlaskiego, tym razem w jego jesiennej, raczej mrocznej odsłonie. Spotykamy też nasze dobre znajome z pierwszej części cyklu czyli cztery zwariowane przyjaciółki, właścicielki pensjonatu zakupionego dzięki ogromnej wygranej w totolotka. I na ... Recenzja książki Miłość i inne klątwy

Angielski dla najmłodszych

4.11.2021

Książeczka Dzień z dziadkiem autorstwa Anity Głowińskiej i z jej ilustracjami, to świetna propozycja niesamowitej lektury dla najmłodszych. To, co w niej najlepsze to fantastyczne, bardzo kolorowe, mocno zapadające w pamięć ilustracje. Są bardzo wyraźne, a autorce udało się odzwierciedlić zarówno wygląd zwierzątek, jak i ich usposobienie. Moim z... Recenzja książki Akademia Kicia Koci. Dzień z dziadkiem

"Psoriastis Sequentia"

4.11.2021

💭 "Tęsknota za wami to moje hobby, troska o was to moja praca, uszczęśliwianie to mój obowiązek, a miłość to całe moje życie."💭 "Psoriasis Sequentia" to kontynuacja dalszych losów Łukasza Wilka, którego mogliście poznać dzięki "Psoriasis vulgarna". Książce, która zrobiła wielkie zamieszanie w świecie literatury, ale to w sposób pozytywny, bo uświ... Recenzja książki Psoriasis Sequentia

Krok do miłości

4.11.2021

Do czego doprowadzić może trauma z dzieciństwa? Czy można odciąć się od przeszłości i rozpocząć nowe życie? Rozczarowanie, ból, cierpienie tak od najmłodszych lat wygląda życie Ewy. Bita i poniżana przez ojca straciła poczucie własnej wartości. Nic dziwnego że kilka miłych słów i gestów spotkanego przez przypadek mężczyzny sprawił że straciła dla... Recenzja książki Krok do miłości

Odczucia raczej kwaśne

4.11.2021

ocena: 4/10 Jak wspominałem w niedawnej recenzji książki „Grobowa cisza, żałobny zgiełk”, za sprawą wydawnictwa Tajfuny mam okazję zapoznać się z literaturą japońską. Dotychczas moje opinie bazowały jedynie na kilku książkach Haruki Murakamiego. Jestem całkowitym laikiem w tematach związanych z Azją, więc mogę skupić się jedynie na subiektywnej o... Recenzja książki Cytryna

Nie moja matka

4.11.2021

„Co, jeśli okaże się, że okłamuje cię osoba, której ufasz najbardziej na świecie?” Co zrobilibyście, gdyby okazało się, że wasza mama nie jest waszą prawdziwą mamą? Mało tego – porwała was jak byliście mali i zamordowała wam ojca? Czy nadal byście ją kochali i jej pomagali? Czy odcięlibyście się od niej? Przed takim faktem stanęła pierwsza z nasz... Recenzja książki Nie moja matka

Bardziej obyczajówka niż kryminał

4.11.2021

Książka zaczyna się od zjadliwego portretu wielopokoleniowej rodziny, gdzie ojciec rodu, Karl-Erik Hermansson, facet, który wszystko wie najlepiej i zawsze ma rację, od lat terroryzuje matkę, Rosemarie. Ich najstarsza córka, Ebba, która: „zawsze była pupilką ojca i jego oczkiem w głowie” jest prymuską, odnoszącą same sukcesy perfekcjonistką, która... Recenzja książki Człowiek bez psa

@almos@almos × 16

Przeznaczeni

4.11.2021

"(..)to nie­moż­li­we, by złe wspo­mnie­nia znik­nę­ły z dnia na dzień. Każdy ina­czej radzi sobie z trau­mą. Jedni wra­ca­ją do miejsc, gdzie życie ode­bra­ło im coś cen­ne­go. Inni od­jeż­dża­ją moż­li­wie jak naj­da­lej". Gdy jakiś czas temu otrzymałam propozycję objęcia patronatem medialnym książki "Przeznaczeni" zgodziłam się zapoznać z teks... Recenzja książki Przeznaczeni

Złap mnie

4.11.2021

„– Pani Zamojska, jest pani aresztowana pod zarzutem spowodowania trwałego uszczerbku na zdrowiu, bo zwariowałem na pani punkcie”. Książki pisane w duetach nie są zbyt często spotykanym zabiegiem na naszym rynku wydawniczym, a przynajmniej ja jestem w stanie wskazać ich niewiele. Obie autorki, które stworzyły powieść „Złap mnie” miałam okazję poz... Recenzja książki Złap mnie

Wyzwanie

4.11.2021

„W pewnym momencie musisz opowiedzieć się za tym, czego chcesz. Nikt inny tego nie zrobi”. „(..) gdybyś spróbowała, tylko trochę zaakceptować siebie, mogłabyś domyślić się, że wszyscy inni też bywają siebie niepewni”. Po kilkunastu przeczytanych w ostatnim czasie romansach mafijnych zatracenie się w powieści „Wyzwanie” było dla mnie niesamowitym... Recenzja książki Wyzwanie

MEKSYKAŃSKIE ZJAWY

4.11.2021

O starych nawiedzonych domach powstało setki, jeśli nie tysiące książek i pewnie jeszcze więcej filmów. Wydawać by się więc mogło, że temat ten został wyeksploatowany równie mocno jak stary poczciwy jelcz, który opuszcza garaż jedynie z okazji ważnych rocznic związanych z komunikacją miejską. I faktycznie, jeśli prześledzić powieści grozy o nawied... Recenzja książki Mexican Gothic

Bezczelny Prezes

4.11.2021

„Czasem, chociaż nie wiem, jak bardzo byś się starała, nie przeżyjesz życia za kogoś ani nikt nie przeżyje za ciebie twojego”. Każdy czytelnik ma z pewnością swoich ulubionych autorów. Kiedyś powiedziałabym, że mam kilku, dziś ta liczba trochę urosła, jednak są takie osoby, od których zaczęła się moja historia z nałogowym czytaniem i jedną z nich... Recenzja książki Bezczelny prezes

@Zakochana_w_Romansach@Zakochana_w_Romansach

To niemal hołd złozony osobliwościom przyrody...

4.11.2021

Dziś opowiem Wam o niezwykłej książce, która jest dowodem na to, że świat przyrody ma ogrom magii do zaoferowania, wystarczy tylko chcieć ją zauważyć, ale co najważniejsze naszym zadaniem jest dbać o nią i ją chronić… Staliśmy się specjalistami w niszczeniu, a przecież nic nie stoi na przeszkodzie byśmy się stali specjalistami w troszczeniu się o ... Recenzja książki Fantastyczne zwierzęta. Cuda natury

@StartYourDayWithBooks@StartYourDayWithBooks × 2

Tajemnice Wowy ..

4.11.2021

Ten tytuł wybrałam pod wpływem impulsu. Znając trochę historię Rosji i Putina byłam ciekawa czego mogę spodziewać się po tej książce. Otóż nie powiem, że nic nowego nie wniosła, ani że jakoś mnie bardzo zaskoczyła. Książka opisuje chłopaka, który został skrzywdzony w dzieciństwie, niechciany przez rodzinę, przemieszczany z domu do domu jak mebe... Recenzja książki Wowa, Wołodia, Władimir. Tajemnice Rosji Putina

@evelinajachimovic@evelinajachimovic × 6

Rodzinna tajemnica i miłość w czasach, gdy walka o przetrwanie jest najważniejsza.

4.11.2021

Agnieszka Janiszewska, wraz z rodziną Leszczyńskich zabiera nas w podróż z historią w tle. Jako pasjonatka oraz nauczycielka historii, doskonale przedstawia rzeczywistość Polaków w okresie międzywojennym. Warszawa 1921 r. Hrabina Stefania Leszczyńska aranżuje synowi Ksaweremu małżeństwo, które wprowadzi go do odpowiedniego towarzystwa i ułatwi ... Recenzja książki Podróż do Carcassonne

Ludzie o swoich domowych biblioteczkach

4.11.2021

Jest to zbiór wywiadów przeprowadzonych z różnymi ludźmi kultury i książki na temat ich biblioteczek domowych. Już oś takiego czytałam w lepszej wersji. To Barbary Łopieńskiej książka 'Książĸi i ludzie' i tamta była lepiej przemyślana. Po jej przeczytaniu mogłam się zastanowić nad tym, co ludzie kolekcjonują, w sensie jakie książki. Tutaj było ina... Recenzja książki Pokaż mi swoją bibliotekę

@Renax@Renax × 15

Lekka, ale nieporywająca

4.11.2021

Na początku miałam zamiar przerwać tę książkę, uznałam, że jest bardzo trudna. Kate ciągle płakała, że ​​jest tak strasznie stara ze swoimi 49 latami i że jest w środku menopauzy. Przy każdej okazji jęczała, że ​​zbliżają się jej 50. urodziny i jest na skraju nie tylko utraty jędrności biustu. Jej dwoje dzieci, które były w trakcie dojrzewania, ... Recenzja książki Myślę że Cię Kocham

Zapach cytrusów

4.11.2021

Bardzo lubię książki Katarzyny Kieleckiej. Dlatego z radością sięgnęłam po książkę "Zapach cytrusów". I już żałuję, że nie miałam okazji przeczytać pierwszej części z tej serii "Cytrusowy gaj". W książce mamy kilku bohaterów. Ada zmaga się z traumą z przeszłości, jaką zgotował jej były narzeczony. Dziewczyna próbuje ułożyć sobie życie z Bartkiem, ... Recenzja książki Zapach cytrusów

Recenzja książki "Zakręt"

4.11.2021

RECENZJA „Zakręt” to debiutancka powieść Sandry Cichej, która powoli wkrada się na półki księgarni stacjonarnych i internetowych. To historia, która ma w sobie zarówno elementy thrillera, kryminału, jak i romansu. „Zakręt” to opowieść o losach Joanny Grabowskiej, która pracuje jako kurator sądowy. Ma męża i trójkę dzieci. Dzieci są cudowne, mąż – ... Recenzja książki Zakręt

Okruchy gorzkiej czekolady. Rachunek nieprawdopodobieństwa.

4.11.2021

Dzień dobry! Z jaką książką rozpoczęliście listopad, z komedią, romansem, a może mrocznym thrillerem? Koniecznie dajcie znać w komentarzu! Tymczasem ja zapraszam Was na recenzję pierwszego tomu z drugiej serii "Okruchy gorzkiej czekolady" autorstwa Elżbiety Sidorowicz. "To może być ciekawe doświadczenie. Nie pisałem od czasów licealnych, to zn... Recenzja książki Rachunek nieprawdopodobieństwa. Tom 1