Dlaczego oni zginęli?

6.01.2021

Media karmią się sensacją i nie ma co się dziwić, bo (podobno) ona najlepiej się sprzedaje. Dobry dziennikarz powinien, w morzu tematów, rozpoznać ten, który będzie najciekawszy, który przyciągnie czytelnika. Fabuła Robert Pruski, dziennikarz lokalnego tygodnika, otrzymuje list od zdesperowanej kobiety. Iwona, bo tak ma ona na imię, opowiada w ni... Recenzja książki Umarli tańczą

Anielski puch

6.01.2021

"Gdy pojmiesz, że to przypadki rządziły twoim światem, tworząc mapę szczęścia, zbliżysz się do etapu zwanego szczęśliwym zakończeniem." Każdy człowiek ma marzenia. Jeden mniejsze, drugi większe. Czasami przyziemne pragnienia są tymi, które nas definiują bo to za nimi podążamy pragnąc ich spełnienia. Zdrowie, szczęście, miłość to tylko niektóre z n... Recenzja książki Anielski puch

@ZaczytanaMalwa@ZaczytanaMalwa × 1

Toksyczne relacje.

6.01.2021

Książka skusiła mnie piękną okładką, ale też ciekawym opisem. Jola nie miała łatwego życia. Przez lata podporządkowała się mężowi, ma wrogich teściów i zagubiła się gdzieś w tym wszystkim. Życie na wsi ma to do siebie, że jest dużo pracy i brak czasu, żeby zastanowić się nad własnym życiem oraz pomyśleć o własnym przyjemnościach. Zwłaszcza jeśli c... Recenzja książki I ślubuję ci ...

@zaczytany.bebenek@zaczytany.bebenek × 1

Kazimierza Kutza portret własny

6.01.2021

Słysząc nazwisko Kutz, myślimy Śląsk, od razu wskazując na jego filmy: Śmierć jak kromka chleba czy Perła w koronie. Naturalnie znam i szanuję cały jego dorobek artystyczny. Natomiast jego książka Kutz. Będzie skandal przynosi rozczarowanie. Autobiografia jest nieudana i pełna niedociągnięć. Jakie mam uwagi? Moje zastrzeżenia wzbudza wprowadzenie... Recenzja książki Będzie skandal. Autoportret Kazimierza Kutza

Zemsta zza grobu komunistycznych notabli

6.01.2021

Dziennikarka przeprowadziła wywiady z potomkami działaczy wiernych poprzedniemu ustrojowi. Otrzymujemy mozaikę różnych osobistości, których wypowiedzi nakazują wątpić w racjonalizm i zdrowy rozsądek. Córka Bolesława Bieruta Aleksandra Jasińska, syn Anatola Fejgina, jednej z najważniejszych osób w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego, oskarż... Recenzja książki My, dzieci komunistów

Zuchwała grabież dzieł sztuki

6.01.2021

Na ten niespokojny czas proponuję Wam wspaniałą monografię pióra Roberta J. Kudelskiego, wysokiej klasy historyka, Zaginiony Rafael. Kulisy największej kradzieży nazistów. Wiadomo już, że na początku XIX stulecia w zbiorach familii Czartoryskich znajdowały się dobra narodowe jak: Dama z gronostajem, Krajobraz z miłosiernym Samarytaninem oraz Po... Recenzja książki Zaginiony Rafael

Korupcja, oszustwo, morderstwo czyli Watykan w pigułce

6.01.2021

Jeśli obserwujecie moje czytelnicze życie, na pewno zauważyliście, że jestem fanką twórczości Dana Browna. W związku z tym z wielką chęcią sięgam po książki w podobnym klimacie, czyli łączące kryminał i sensację z legendarnymi tajemnicami. Tak było i tym razem, gdy miałam okazję przeczytać „Zakon” Daniela Silvy. Czy powieść ta spełniła moje oczeki... Recenzja książki Zakon

Natura upomniała się o swoje

6.01.2021

Powiem szczerze, że miałem mieszane uczucia, gdy zdecydowałem się wziąć z Klubu Recenzenta do przeczytania powieść Marcina Halskiego - Chrystusowa ziemia. Sam tytuł budził w mojej głowie zapytanie, czy chodzi o Ziemię Świętą, która związana jest z Jezusem Chrystusem, czy też autor miał na myśli całkiem inny teren, gdzie osadził swoją powieść. Auto... Recenzja książki Chrystusowa ziemia

W lewo, w lewo, w prawo

6.01.2021

- Namierzyliśmy sygnał - powiedział Wiktor ze stoickim spokojem. - Łączy się bezprzewodowo z siecią pod adresem 3 maja 30. - Co tam jest? Jakaś kamienica? To przecież centrum miasta! - Helga gwałtownie skręciła w lewo. (...) - To Galeria Katowicka - odparł Witek, który nagle się ożywił. Czytaliście kiedyś książkę, której akcja dzieje się w waszy... Recenzja książki Parafil

Tylko miłość i brokat

6.01.2021

Kiedyś jako dzieci się tak nie lubili i dokuczali sobie, a teraz? Co się stanie gdy przystojny Harrison niespodziewanie wkroczy w życie głównej bohaterki? Czy dziecięce droczenie się ze sobą zmieni się w pełną miłości relacje? Książkę pod tytułem ,, Odrobina brokatu “ zamówiłam razem z literaturą ,, Jesteś moim światłem.” Tak szczerze bardzo lu... Recenzja książki Odrobina brokatu

@kl.grz@kl.grz × 1

Kraina zeszłorocznych choinek

6.01.2021

Co robić, żeby wczuć się w świąteczny nastój? Można słuchać świąteczne piosenki, piec pierniczki albo czytać świąteczne książki. Co roku pojawiają się nowe świąteczne historie, które umilają nam ten piękny czas. Jedną z nich jest także nowość od Joanny Szarańskiej "Kraina zeszłorocznych choinek". Na początku książki stykamy się nie z jedną główną... Recenzja książki Kraina Zeszłorocznych Choinek

Niestety nie mogę się pokusić na więcej...

6.01.2021

Mam wrażenie, że każdy z nas, chociaż raz w życiu miał problem z zasypianiem. Należę do tych, którzy uwielbiają spać do oporu i siedzieć później ile wlezie. Niestety nie jest to zdrowy tryb życia i co gorsza bardzo szybko człowiek jest zmęczony non stop, a powrót do normalności jest jeszcze bardziej utrudniony. Pamiętam jak wysiadywałam godzinami ... Recenzja książki Nic się nie dzieje

Darmowy obiad

6.01.2021

Gdy myślę o książce „Darmowy obiad", przed oczami staje mi matka, która ciągle krzyczy i której przyjemność zdaje się przynosić sprawianie swoim dzieciom bólu. Ojczym, który bije swoją partnerkę, gdy nie może już jej znieść. Dziecko, które niczego nie rozumie, a w jego oczach zbyt często są łzy. Chłopiec, który musi opiekować się młodszym braci... Recenzja książki Free Lunch. Darmowy obiad

@mewaczyta@mewaczyta × 8

Gdyby na świecie żyły dinozaury...

6.01.2021

Od dziecka jestem fanką „Parku Jurajskiego” i dinozaurów. Filmy z tej serii, zarówno pierwszą trylogię, jak również sequele, oglądałam wielokrotnie i nadal mi się nie znudziły. Kiedy więc dowiedziałam się, że jest książka, w których te stworzenia odgrywają istotną rolę, musiałam po nią sięgnąć. Na okładce możemy przeczytać opinię George’a R.R. Mar... Recenzja książki Władcy dinozaurów

Psychopatyczny stalker

6.01.2021

Dawno temu, kiedy byłam jeszcze nastolatką, a „Zmierzch” wkroczył na salony, szalałam na punkcie romantycznej miłości pomiędzy zwyczajną dziewczyną i przystojnym wampirem. Wprawdzie po pewnym czasie próbowałam przeczytać całą sagę po raz drugi i ta próba skutecznie wyleczyła mnie z mojego szaleństwa. Kiedy jednak okazało się, że Stephanie Meyer po... Recenzja książki Słońce w mroku

@Banshee22@Banshee22 × 1

Wstydliwa historia, uwierająca jak drzazga

6.01.2021

Historia pogromów ludności polskiej pochodzenia żydowskiego. W czasie okupacji Polacy pozbywali się nielubianych sąsiadów bestialsko ich mordując. Mordowano całe rodziny, znęcano się, gwałcono dziewczynki i kobiety, zabijano malutkie dzieci, palono w stodołach, zabijano nad dołami, często zasypywano doły , w których byli jeszcze żywi ludzie. Całe ... Recenzja książki Drzazga. Kłamstwa silniejsze niż śmierć

"Podróż Cilki"- pierwszy tom lepszy, czy jednak drugi?

6.01.2021

Zbierałam się bardzo długo do tej książki. Niestety te tematy to nie mój konik, ale skusiłam się, ponieważ gdy zauważyłam pod choinką od mojego brata, to nawet się nie zastanawiałam i zaczęłam czytać. Historia, która od pierwszych stron może nie porywa, ale uwierzcie mi, że później ogromnie się rozpędza. Na jedno posiedzenie przeczytałam prawie 20... Recenzja książki Podróż Cilki

@Smallbookworld@Smallbookworld

Zawiodłam się na tej książce...

6.01.2021

Na tekst Louise Lee trafiłam całkiem zwyczajnie. Byłam w Carrefourze i oglądałam dział z książkami. Tak przy okazji powiem, że gdy jestem w jakimkolwiek sklepie od razu idę oglądać literatury jakie się w nim znajdują. Znalazłam opowieść pod tytułem ,, Ostatnia prowokacja” i po przeczytaniu krótkiego opisu bardzo mnie zaciekawiła, więc postanowiłam... Recenzja książki Ostatnia prowokacja

@kl.grz@kl.grz × 2

Drugi tom, lepszy od pierwszego?

6.01.2021

Pierwszym tom, miał swoje minusy, nie koniecznie należał do najlepszych. Jednak drugi tom zrobiła o wiele więcej w moim serduszku i przepadłam, gdy czytałam. Nie czytało jej się tak szybko, jak pierwszego tomu (chyba że to tylko moje wrażenie), ale więcej namieszała, więcej pokazała, że można stworzyć coś pięknego. Mam wrażenie, że tutaj autorka o... Recenzja książki Zemsta gangstera

@Smallbookworld@Smallbookworld

Kosmoliski

6.01.2021

Któż z nas nie chciałby wybrać się z dzieckiem w kosmos? Zwiedzić planety Układu Słonecznego? A do tego przekazać wiedzę, świetnie się przy tym bawiąc? Przeżyć fantastyczna przygodę, zwiedzając uniwersum? Myślę, że każdy rodzic wraz ze swoimi pociechami byłby chętny na taką wyprawę. Marek Marcinowski razem z Kosmoliskami zabiera nas w taką właśnie... Recenzja książki Kosmoliski

Last First Kiss

6.01.2021

Znacie takie książki, gdzie historia przepełniona jest emocjami a one kumulują w Was uczucia tak różne, które wywołują uśmiech,łzy i wszystko inne? Z pewnością tak więc ta książka to pozycja podobna do tych, która wywołała we mnie takie emocje,że muszę Wam o nich opowiedzieć. Druga część serii First od @wydawnictwojaguar to First Last Kiss @bianc... Recenzja książki First last kiss

@__ksiazkowelove_m@__ksiazkowelove_m × 2

Ciekawy i oryginalny kryminał

6.01.2021

Co powiecie na wycieczkę do Krakowa? Możecie się tam przenieść sięgając po książkę „Powódź”, którą napisał Paweł Fleszar. Jesteście gotowi przeżyć ekstremalną przygodę w mieście, które zalewa jednocześnie fala powodziowa i makabryczne, przerażające zło? Krzysztof(dla znajomych Kris) dowiaduje się o samobójczej śmierci przyjaciela z dziecińs... Recenzja książki Powódź

(Nie) Mój Michael

6.01.2021

Hannah i Michael poznali się kompletnie przypadkiem. I przypadkiem zostali mężem i żoną. Izraelski pisarz Amos Oz w swojej powieści „Mój Michael” zabiera nas w podróż w głąb historii Hannah i Michaela. Oraz do Jerozolimy. Ich związek ewoluuje, a miasto przechodzi przemiany. Powieść to w pewnym sensie studium psychologiczne relacji międzyludz... Recenzja książki Mój Michael

@justyna_@justyna_ × 2

Po co nam to było

6.01.2021

Joanna Rawik, polska aktorka, piosenkarka i dziennikarka, urodzona w 1934 roku w Czerniowcach w Rumunii. W wieku 13 lat przyjechała do Polski, gdzie mieszka do dziś. W swojej książce "Po co nam to było" pani Joanna dzieli się z nami swoimi wspomnieniami, odkrywa przed czytelnikami swoje życie, swoje przygody, przeżycia, duszę, jak i swój charakte... Recenzja książki Po co nam to było

Książka taka jak miłość...

6.01.2021

"Bo miłość to nie tylko łatwe wybory, proste rozwiązania-to również ciężka praca i trudne decyzje, ofiary, których tak naprawdę wcale nie chce się ponieść." Chciałabym powiedzieć jak bardzo piękna i bolesna jest ta książka, ale nie potrafię ubrać tego w słowa. Chcę o niej mówić światu, ale jednocześnie chcę ją mieć tylko dla siebie i przeczytać... Recenzja książki Nas dwoje

@w_swiecie_ksiazek@w_swiecie_ksiazek