Recenzja książki Największe kłamstwa w historii

Największe kłamstwa w historii

@Miss_Jacobs@Miss_Jacobs · 2011-01-06
Szkoła. Często budzi miłe wspomnienia. Pierwsze przyjaźnie, miłości, zawody na wspomnienie, których pojawia się dzisiaj uśmiech.
Do śmiechu nie jest jednak, gdy rzeczy Nam wpajane okazują się kłamstwem. Całe szczęście, że nie odbiera Nam się wolnej woli i możemy uzupełniać braki w Naszej wiedzy czy też korygować ją.
Proces też można zacząć od książki „Największe kłamstwa w historii” Williama Weir’a.
Na pierwszy rzut oka widać bardzo dużą dbałość o szczegóły. Twarda okładka, dobry papier i grafika, wygodna do czytania czcionka.
Po przeczytaniu zaś byłam pod ogromnym wrażeniem erudycji autora. Z drugiej strony gdyby jej nie posiadał w tej dziedzinie to pewnie i książki by nie napisał. Trochę masło maślane się robi, ale sprawiedliwość trzeba oddać.
To nie jest podręcznik akademicki, więc istniała możliwość, że nie zanudzę się na śmierć. Faktycznie autor barwnie posługuję się słowem, aby oddać realia panujące w danej epoce, charakterystykę bohaterów jednocześnie zachowuję poziom powagi, jaki wymaga się od historyka, by móc traktować go poważnie i wiarygodnie.
Każdy mit jest dokładne omówiony. Dowiadujemy się nie tylko, dlaczego te zdarzenia nie są możliwe często z logicznego punktu widzenia, ale przede wszystkim, dlaczego przetrwały tyle lat i nadal w nie wierzymy a nawet są często inspiracją dla artystów.
Podobało mi się, że autor wzbogacił swoją książkę o obrazy, ryciny i fotografie, które dodatkowo pobudzają wyobraźnię czytelnika.

Książka to bardzo doby pomysł na prezent dla ludzi dorosłych jak i dla dzieciaków żeby zachęcić je do historii. Kto wie może dzięki niej któryś z nich stanie się wybitnym historykiem?:-)
Ocena @Miss_Jacobs:
{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
Data przeczytania: 2011-01-06
Książka Największe kłamstwa w historii
Największe kłamstwa w historii
William Weir
{}10/10
POZNAJ FAKTY, O KTÓRYCH NIE UCZONO CIĘ W SZKOLE Odkryj prawdę ukrytą za największymi kłamstwami w historii; dowiedz się, jak i dlaczego najgorsze łgarstwa świata przetrwały w podręcznikach i programac...
Komentarze

Pozostałe recenzje @Miss_Jacobs

Książka Odnaleźć swą drogę

Historia mało skomplikowana, bo opowiadająca o przygodach Oli Lachy, jej perypetiach akademickich oraz miłosnych. Zbudow...

Książka Między nami nowojorczykami

Leszek Możdżer kilka lat temu w jednym z wywiadów powiedział, że złe wiadomości pokazywane są w wieczornych Faktach, po...

Nowe recenzje

Książka Ostatni lot

Claire Cook jest żoną wpływowego człowieka, planującego ubiegać się o fotel senatora. Cały świat wciąż pamięta jego mat...

Książka Kształt wody

Zaintrygowana opisem z okładki, jak i samą okładką, będąc jakiś czas temu w księgarni, skusiłam się na książkę, która z...

Książka Piętno

Jest taka teoria, że każdy z nas ma swojego sobowtóra. To naprawdę przerażające. Zwłaszcza, jeśli wiesz, że jedno z ...

{}