Pełna akcji

Recenzja książki Droga Dziewiątego

@iza122@iza122 · 2013-02-20
Droga dziewiątego" to dalsze losy "wybrańców", którzy pochodzą z planety Lorien. Grupa Gardów, która przebywa na Ziemi, musi się zjednoczyć i pokonać władcę Mogów - Sekrakusa Ra. To jedyny sposób, aby wrócili na swoją planetę. Czwarty (Johny) i Szósta musieli się rozdzielić, aby odszukać pozostałych.

Czwarty w towarzystwie Dziewiątego dochodzi do siebie po ucieczce z niewoli. Jednak ich spokój nie trwa długo, agenci bardzo szybko ich namierzają i chwytają. Czy uda im się uciec i spotkać z Szóstą, która także nie ma lekko. Wraz z Siódmą (Marina), Dziesiątą(Elle) i jedynym żyjącym Cepaną są w drodze do Ósmego. Jednak muszą stoczyć walkę z wojskiem, któro depcze im po piętach.
Sekrakusa Ra jest już na ziemi i Gardowie nie mają już wiele czasu, aby poznać swoje dziedzictwa i się zjednoczyć.
Czy grupie nastolatków z innej planety uda się spotkać i połączyć siły? Czy Sekrakusa Ra wykorzysta rozłąkę "wybrańców", aby stoczyć z nimi walkę?

Biorąc się za czytanie książki miałam mieszane uczucia. Tym bardziej było mi trudno, gdyż nie poznałam wcześniejszych części. Teraz tego żałuje. Treść wciągnęła mnie już na samym początku i to zaciekawienie pozostało do końca.

Autor w bardzo ciekawy sposób przedstawił losy bohaterów. Nie skupił się tylko na jednej postaci, lecz na każdej po trosze.
Rozdziały są krótkie i na przemian dotyczą innego bohatera. Czytelnik ma wgląd do wydarzeń z kilku stron. Wie o obawach, uczuciach i planach wszystkich znaczących postaci.
Rozdziały są krótkie i kończoną w najmniej odpowiednich momentach. Taki trik autora sprawia, że czytelnik pochłania treść z coraz to większą zachłannością. Ten apetyt jest zaspokajany, przez coraz to nowe zagrożenia. Tym samym bardzo trudno jest odłożyć książkę i zakończyć czytanie.

Ważnym elementem jest to, że przez całą treść nie ma chwili nudy i wytchnienia. Bohaterowie przez cały czas są w niebezpieczeństwie, muszą toczyć walki, a u czytelnika przez to wzrasta poziom adrenaliny.
Są momenty, że serce przyśpiesza swój rytm i ma się ochotę wskoczyć do książki i pomóc bohaterom.
Nie ma nudnych opisów krajobrazów, a jedynie opisy walki, dziedzictw czy zawartość kuferków. Nie można ukryć pomysłowości autora.
Książka jest bardzo dobra w odbiorze. Czytanie jest szybkie, nie sprawia trudności. Nie ma w niej wulgaryzmów. Dialogi są dobrze dopracowanie, ma się wrażenie ich autentyczności.

Treść nie jest uczuciowa, sentymentalna czy słodka. Jest pełna determinacji, dążenia do celu i siły walki. Nie mam w niej krwawych opisów, ale to co jest i tak zachwyca.
Treść zaciekawi czytelników męskich jak i żeńskich.

Jest mi ciężko opisać wszystkie odczucia jakie poczułam podczas czytania. Książka wywarła na mnie bardzo duże wrażenie. Ma w sobie nieprzewidywalność akcji, zaciekawienie, które trwa od początku do końca, przyśpiesza bicie serca i podwyższa poziom adrenaliny.

Moja ocena:

{}{}{}{}{}{}{}{}{}{}
Data przeczytania: 2013-01-01

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}
Droga Dziewiątego
Droga Dziewiątego
Pittacus Lore
{}10/10
Cykl: Dziedzictwa Planety Lorien, tom 3
Aż do dnia, kiedy spotkałam Czwartego, czyli Johna Smitha, byłam sama. Uciekałam, ukrywałam się i walczyłam, aby nie dać się zabić. Gdy połączyliśmy siły, nasza moc znacznie wzrosła, ale wkrótce musie...
Komentarze
Droga Dziewiątego
Droga Dziewiątego
Pittacus Lore
{}10/10
Cykl: Dziedzictwa Planety Lorien, tom 3
Aż do dnia, kiedy spotkałam Czwartego, czyli Johna Smitha, byłam sama. Uciekałam, ukrywałam się i walczyłam, aby nie dać się zabić. Gdy połączyliśmy siły, nasza moc znacznie wzrosła, ale wkrótce musie...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
{}
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
{}

Zobacz inne recenzje

W ostatnich dniach miałam przyjemność rozpocząć przygodę z serią "Dziecictwo Lorien". I choć zaczęłam dość nietypowo, bo od trzeciego (najświeższego) tomu, to i tak bez reszty wciągnęłam się w histori...

@ederlezi @ederlezi

Pozostałe recenzje @iza122

To, co bliskie sercu
To, co bliskie sercu.

Czytając książki miałam okazję przeżywać różne przygody literackie i zamieniać się w bohaterów wykonujących przeróżne zawody. Dzięki powieści "To, co bliskie sercu" pier...

{} Recenzja książki To, co bliskie sercu
Beztroski książe
Beztroski książę

Nora Roberts to jedna z najbardziej znanych pisarek, dlatego jej książki dość często są wznawiane. Niestety często pod innymi tytułami. Tym razem wydawnictwo HarperColli...

{} Recenzja książki Beztroski książe

Nowe recenzje

Las przeznaczenia '43
Las Przeznaczenia 43
@madziara091:

Dobry wieczór , kochani Dziś przychodzę do was z kolejnym świetnym patronatem medialnym Las Przeznaczenia 43 Sam prze...

{} Recenzja książki Las przeznaczenia '43
Po pierwsze nie szkodzić. Opowieści o życiu, śmierci i neurochirurgii
Po pierwsze nie szkodzić!
@z.ksiazka.p...:

Lektura opisująca działalność zawodową lekarza i jego codziennych zmaganiach z różnymi sytuacjami, jakie przynosi praca...

{} Recenzja książki Po pierwsze nie szkodzić. Opowieści o życiu, śmierci i neurochirurgii
I znowu zaświeci słońce
I znowu zaświeci słońce
@damaczytasama:

Oliwia niedługo wychodzi za mąż za Pawła, którego poznała na początku studiów. Z każdym dniem ma coraz większe wątpliwo...

{} Recenzja książki I znowu zaświeci słońce
  • O nas
  • Kontakt
  • Pomoc
  • Polityka prywatności
  • Regulamin
  • © 2021 nakanapie.pl
    Zrobione z {} na Pradze Południe