dostępne tylko u nas

Oswoić Hiszpanię, ale...z małymi przeróbkami

8.04.2020

Książka prezentuje się bardzo dobrze. Okładka zachęca do spaceru brzegiem morza oraz do kąpieli w ciepłych wodach Morza Śródziemnego. Stron jest aż 390 więc zapowiada się cudowna podróż. Na dodatek, uśmiechnięta autorka, zakochana po uszy w Hiszpanii, gwarantuje sukces. Ale... No właśnie, zastanawiałam się, co nie gra w tej fantastycznej układance... Recenzja książki Oswoić Hiszpanię

Rozczarowanie

8.04.2020

Ufff, skończyłam. Dawno mnie tak książka nie zmęczyła, w dodatku oszukując opisem, że będzie interesująca. Lubię książki o historii, lubię się dowiadywać nowych rzeczy, lubię, kiedy ktoś mi podaje fakty i daty, ale nawet w książkach popularnonaukowych szukam czegoś jeszcze, czegoś, co będzie pociągające. Zapowiadało się ciekawie - tytuł obiecujący... Recenzja książki Uwaga, szpieg! Dzieje wywiadu od Noego do Bonda

@Vemona@Vemona × 18

Wołają z grobów, których nie ma

8.04.2020

W tej książce, starsze kobiety, niegdyś mieszkanki mitycznego Wołynia przedstawiają pełne grozy wspomnienia z Rzezi Wołyńskiej, prawdopodobnie najstraszniejszego pogromu rasy polskiej. Autorka ma w swojej książce jeden cel - ocalić od zapomnienia kresowiaków. W pierwszym rozdziale bohaterką jest Janina Kalinowska z domu Sokół (?). Nie wie jak się ... Recenzja książki Dziewczyny z Wołynia

@modastylcoco@modastylcoco × 1

Idźmy razem tam gdzie śpiewają raki

8.04.2020

W swojej debiutanckiej powieści Delia Owens zabiera nas do świata nieokiełznanej przyrody bagien Karoliny Północnej. Właśnie tam w maleńkim domku położonym na obrzeżach mokradeł mieszka Kia, zwana "Dziewczyną z Bagien". Główna protagonistka została w dzieciństwie opuszczona przez swoją najbliższą rodzinę: najpierw matkę, później stopniowo przez ro... Recenzja książki Gdzie śpiewają raki

@modastylcoco@modastylcoco × 1

Guwernantka z Mellyn

7.04.2020

Jak wygląda „Pani na Mellyn” każdy widzi: Wygląda bajecznie. Dlatego, gdy stało się dla mnie jasne, że "Pani na Mellyn" to dobrze mi znana „Guwernantka”, poczułam coś na kształt zawodu i rozczarowania, które przydeptałam szybko i energicznie. Bo "Świat Książki" tak pięknie zamienił jej pospolity, znoszony już uniform z "Biblioteczki pod Różą" na s... Recenzja książki Pani na Mellyn

@Jagrys@Jagrys × 15

"Drwal" - powieść naiwna, banalna i...słodka

7.04.2020

"Drwal" to powieść chwilami banalna, chwilami może nawet odrobinę naiwna, ale nie oszukujmy się, czasem szukamy właśnie takich powieści. Szukamy czegoś, co będzie jak miód na skołatane serce. Przyznajcie się, drogie panie, nie marzycie o takim Drwalu? O takiej miłości? Ponad miarę? To powieść romantyczna, chwilami aż przesłodzona. Mężczyzna, tward... Recenzja książki Drwal. Miłość, która narodziła się z natury

Każdy kij ma dwa końce

6.04.2020

Roman Klasa w książceOperator 112. Relacja z centrum ratowania życia wziął na warsztat realia pracy w Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Autor bez owijania w bawełnę przedstawia wszystkie wady i zalety tej pracy, wszystkie niedociągnięcia, które przez lata utrudniały pracę ludziom zaangażowanym w pomaganie innym, które w rezultacie w dużym stopniu... Recenzja książki Operator 112. Relacja z centrum ratowania życia

@timido2@timido2 × 2

Czarodziejka czy Czarownica?

6.04.2020

🔥 RECENZJA 🔥 Agnieszka Płoszaj: Czarodziejka tom 1 Wydawnictwo: W.A.B. Kategoria: kryminał /sensacja Biorąc do recenzji najnowszą książkę Agnieszki Płoszaj pt. "Bigamista" nie zdawałam sobie sprawy, iż jest to trzeci tom cyklu. A że bardzo nie lubię zaczynać czegoś od środka, musiałam zrobić to po kolei. Przedtem Historia zaczyna się ... Recenzja książki Czarodziejka

Shibari

6.04.2020

Patrząc na książkę "Pani władza" można być zachęconym do jej przeczytania, dość mroczna okładka, w ktorej główną rolę gra czerń widać tylko zarys kobiecej sylwetki i sznur. Zwróciłam uwagę na opis fabuły, sięgnęłam po niego jakoś po przeczytaniu może 50 stron i zawiodłam się, okazało się, że jest on mocno naciągany, zaraz wyjaśnię dlaczego tak uwa... Recenzja książki Pani władza

@O
@owcamilczaca

Filozoficzne historie Śląska

5.04.2020

Gdyby ta książka nosiła tytuł "Filozoficzne historie Śląska" oddawałaby jej treść. Niezłą i ciekawą treść - podkreślmy. Jednak, żadną miarą, nie jest to przewodnik. Nie jestem też przekonana, co do jego zasięgu (Górny Śląsk). Gwiazdki książka otrzymała za treść. Ale zacznijmy od początku. Bardzo ładnie wydana, dość obszerna publikacja (prawie 400 ... Recenzja książki Przewodnik po Polsce z filozofią w tle. Tom III Górny Śląsk

@ziellona@ziellona × 13

Granica posłuszeństwa jest w sumieniu

4.04.2020

Nie godzę się na mobbing, przemoc psychiczną, fizyczną, upodlenie i ubezwłasnowolnienie. Nie godzę się na brak szacunku do drugiego człowieka, brak poszanowania jego uczuć i przekonań, jego potrzeb zarówno materialnych, emocjonalnych jak i duchowych. Mówi się, że czasy niewolnictwa dawno minęły (choć to nieprawda), że idziemy z duchem czasu, jes... Recenzja książki Zakonnice odchodzą po cichu

PIGUŁKA NA CODZIENNOŚĆ

4.04.2020

W dobie niemającej końca pandemii wirusa, która objęła we władnie cały świat, wobec wszechogarniającej trwogi, strachu, łez i samotności wielu dusz, w moje ręce trafiła powieść "Inga i Mutek". I zamiast szukać pocieszenia, wybicia z dołka choroby i rozjaśnienia umysłu...zaczęłam ją czytać. Ale czytać o czasach II wojny światowej - TERAZ? - czy to ... Recenzja książki Inga i Mutek

Cała przyjemność po mojej stronie

3.04.2020

Książka "Cała przyjemność po mojej stronie" to mojej pierwsze spotkanie z autorką Natalią Sońską. I pierwsze spotkanie z główną bohaterką Jagodą Mazurek. Jagoda to kobieta pełna pasji. Ma takie szczęście w życiu, że praca jest jej pasją, wkłada w to co robi całe serce. A mianowicie dziewczyna pracuje w cukierni, gdzie może sprawdzić się w pracy cu... Recenzja książki Cała przyjemność po mojej stronie

Bigamista - czyli gra w oszustwo

2.04.2020

"To trochę taka gra w oszustwo. Udajemy, że jesteśmy zadowolone z życia i tryskamy radością. Dzielimy się nią i chcemy by świat był szczęśliwy i uśmiechnięty. Ludzie się na to nabierają i myślą, że tak właśnie jest". Moją recenzję na temat tej książki rozpoczęłam ulubionym cytatem z Bigamisty. Oszustwo to jest dobre słowo określające tą książkę. ... Recenzja książki Bigamista

Przyjaźń do grobowej deski

2.04.2020

"Och, Elvis" jest pierwszą książką z cyklu o takiej samej nazwie, na pierwszy rzut oka cała seria bardzo mi się podoba, na każdej okładce można zobaczyć jakiegoś zwierzaka, a dodatkowo towarzyszy temu jakiś głęboki, żywy kolor, jednak nie sama okładka się liczy, a przede wszystkim treść. Co do tego mam mieszane uczucia, jednak przeważają te pozyty... Recenzja książki Och, Elvis!

@O
@owcamilczaca

BIGAMISTA

2.04.2020

Łódź to niewątpliwie piękne, a zarazem w pełni zaskakujące miasto, gdyż to właśnie na jego terenie podczas pewnego, mglistego poranka ma miejsce rozpoczęcie się zawiłej historii Agnieszki Płoszaj pt. „ Bigamista ". Nieopodal pałacowego stawu, na Księżnym Młynie przez okolicznego rybaka zostają wykryte zwłoki młodego i wysportowanego mężczyzny. ... Recenzja książki Bigamista

@DominikaCzyta_Recenzuje@DominikaCzyta_Recenzuje × 5

Herosi

2.04.2020

W tej książce, będącej kolejnym tomem po Greckich Bogach według Percy'ego Jacksona, syn Posejdona przedstawia czytelnikom w swój własny, niepowtarzalny sposób dwanaście niezwykłych postaci z klasycznych greckich opowieści. Są to: Perseusz, Dedal, Kyrene, Psyche, Tezeusz, Orfeusz, Faeton, Atlanta, Herakles, Otrera, Bellerofont i Jazon. Na ogół lubi... Recenzja książki Greccy Herosi według Percy'ego Jacksona

Bajki, lek na wszystko

2.04.2020

Przypomniałam sobie o wierszach i bajkach autorstwa Szelburg-Zarębiny niedawno. Pamiętałam je bardzo pobieżnie z czasów dzieciństwa, gdy praktycznie dopiero poznawałam słowa i wyrazy i uczyłam się je czytać z kart bajek i bajeczek, dlatego gdy teraz sobie o bajkach Zarębiny przypomniała, od razu po się łapczywie sięgnęłam. I - jak to w życiu bywa ... Recenzja książki Ulubione wierszyki. Ewa Szelburg-Zarembina

Zmuszona, by zabić

2.04.2020

Powiem szczerze i bez naciągania, że dawno nie miałam tak skotłowanych myśli po książce. Z jednej strony jestem zadowolona z lektury, fabuła potrafi wciągnąć, a autorce można się ukłonić za pomysł, ale z drugiej strony jest początek książki, który z mojej strony nie był dobrze odebrany. Zaczynając od początku, już z opisu wiemy co spotkamy na pier... Recenzja książki Zmuszona, by zabić

@zarwananoc@zarwananoc

Czasami miłość nie jest wystarczająca ...

2.04.2020

To będzie dość osobista recenzja, ale bynajmniej nie ze względu na miłosną historię dwójki głównych bohaterów. To tylko w niewielkiej części mnie z nimi łączy. Czy miłość od pierwszego wejrzenia istnieje? Nie wiem, nigdy jej nie doświadczyłam. Doświadczyłam za to tej od „pierwszego” seksu, bo ta związała mnie na długie lata z dwoma facetami (resz... Recenzja książki Miejsce bez ciebie

Skąd pochodził, kto go znał? Majster Bieda, czyli opowieść o ludziach Bieszczadu

1.04.2020

Książką, którą powinien przeczytać każdy miłośnik bieszczadzkiej magii jest książka Andrzeja Potockiego „Majster Bieda, czyli zakapiorskie Bieszczady”. Temat ludzi Bieszczadów jest dla mnie szczególnie interesujący. Co kieruje ludźmi, którzy z dnia na dzień zostawili swoje uporządkowane życie, by na zawsze osiąść w jakiejś zbitej z kilku desek cha... Recenzja książki Majster Bieda czyli zakapiorskie Bieszczady

"Chata" przewartościowała moją wiarę

1.04.2020

Na początku wydawała mi się nijaka. Ktoś mi ją polecił, zaczęła się bardzo pospolicie. Ale później okazało się, że to wyjątkowa, głęboka powieść. Jedna z tych, które warto przeczytać dwa razy. Albo trzy. Za każdym razem wyszukując w niej coś nowego. To nie fabuła jest tutaj ważna, a przesłanie, jakie ta książka za sobą niesie. Sam autor podkreślał... Recenzja książki Chata

Mróz i pomyłka? SPOILER ALERT

31.03.2020

Panie Mrozie, czyżby się pan pomylił? Coś mi się wydaje że tak... Jeśli nie czytałeś jeszcze Umorzenia to nie czytaj dalej tej recenzji. Jeśli jesteś w trakcie czytania Umorzenia czytasz na własną odpowiedzialność. Jeśli natomiast jesteś po lekturze Umorzenia czytaj jeśli nie masz nic przeciwko recęzji książki 12-to latki. 1 gwiazdka odjęta za bł... Recenzja książki Umorzenie

@joanna.przybyl_3@joanna.przybyl_3

Ubierz maskę i idź....

30.03.2020

Coś się z człowiekiem dzieje, gdy zaczyna czytać tą książkę. Coś we wnętrzu zaczyna się budzić, drażnić, do oczu napływa smutek, a w gardle zawiązuje się supeł, który blokuje mowę i głos. Nie ma czym oddychać. Relacje reportera, zdjęcia, słowa, fakty... Ból tych, którzy przeżyli i dramaty tych, którzy żyją do dziś. A wszystko miało swój początek 2... Recenzja książki Czarnobyl. Spowiedź reportera

"Ruiny" Scott Smith

30.03.2020

Do lektury "Ruin" Scotta zasiadłam trochę z obawą, bo oglądałam najpierw film, a dopiero później dowiedziałam się o książce. Mam tę zasadę, że książki mają u mnie pierwszeństwo, bo wolę pobudzić trochę wyobraźnię, a nie opierać swoje wyobrażenia osób i przedstawionego w książce świata na filmie. No nic, stało się. Historia, którą przedstawił nam ... Recenzja książki Ruiny

@Ilona@Ilona × 1