TYLKO U NAS

Recenzja książki Moja walka o prawdę. Wyznania byłego księdza

Walka - nie wiadomo o co..

Autor: @aniabruchal89 ·2 minuty
2020-10-20 2 komentarze Polub, jeżeli recenzja Ci się spodobała!
Przez pierwsze 280 lat chrześcijańskiej historii, chrześcijaństwo znajdowało się pod sztandarem Imperium Rzymskiego, a chrześcijanie byli straszliwie prześladowani. To uległo zmianie po " nawróceniu" Cesarza Rzymskiego Konstantyna. Konstantyn zalegalizował chrześcijaństwo w Edykcie z Mediolanu w 313 r.n.e. Później w roku 325 n.e. zwołał on Radę Nicei, w celu ujednolicenia chrześcijaństwa. Konstantyn uważał, że chrześcijaństwo to religia, która pomoże mu zjednoczyć Imperium Rzymskie, które wtedy przeżywało rozłam.
na przestrzeni wielu lat Kościół Rzymskokatolicki popełnił wiele grzechów i błędów, za które zdaniem wielu nie został rozliczony. Do wielkich tragedii tej religii ludzie zaliczają, Świętą Inkwizycję, Krucjaty, Sodomię czy skandal z Bankiem Watykańskim.

Jacek Międlar były duchowny i publicysta, postanowił wydać kontrowersyjną książkę " Moja Walka o Prawdę". Publikacja ta jest niejako rozliczeniem samego Autora z KrK. W roku 2016 Pan Jacek odszedł ze Zgromadzenia Księży Misjonarzy w otoczce wielkiego skandalu. Kościelni przełożeni próbowali go zdyscyplinować, przenosząc z parafii do parafii i wydając mu zakaz publicznych wypowiedzi. Zarzucono mu uprawianie polityki z ambony, i nacjonalistyczne wystąpienia. Po głośnym kazaniu z okazji rocznicy założenia ONR Jacek Międlar wystąpił ze stanu duchownego.

W roku 2018 wydał własną autobiografię " Moja walka o prawdę" w której dość szczegółowo opisuje swoje problemy z przełożonymi kościelnymi oraz całą kurią. Uważa on, że założono mu knebel decyzją władz kościelnych, o zakazie publicznych wypowiedzi. We wstępie do swojej publikacji poinformował, że założył rodzinę.
Obszerny materiał książki porusza takie tematy jak np. ten, że obecny Papież Franciszek otacza się homoseksualistami. W rozdziale temu poświęconym Pisarz opisuje jak to w seminarium, zetknął się z mężczyznami homoseksualnymi. Wymienia też kilka przypadków gejów i pedofilów, którzy mają pracować z dziećmi i odprawiać msze, a ich przełożeni kościelni dobrze o tym wiedzą. Międlar wspomina również o tym, że dzięki Lechowi Kaczyńskiemu (a właściwie dzięki jego prezydenckiej inicjatywie) wskrzeszono w 2007 roku najstarszą żydowską lożę masońską B'nai'B'rith . Cały rozdział poświęcony jest Jonny'emu Danielsowi.
Pan Jacek uważa również i podpiera dowodami, że Abp Stanisław Gądecki od wielu lat rozpieszcza społeczność żydowską, Abp Kazimierz Nycz zdaniem Publicysty napuszcza na Polskę islamskich imigrantów, a Abp Józef Kupny chroni pod swoimi skrzydłami kurialnych homoseksualistów.

Najbardziej kontrowersyjne oskarżenia Autor wysuwa pod adresem Kard. Dziwisza, twierdzi On, że Dziwisz kupczył krwią Jana Pawła II sprzedając ją, aby pozyskać pieniądze na budowę sanktuarium nieżyjącego już papieża.

Publikacja ta jest tak kontrowersyjna jak sam Autor. Czekałam, aż się pojawi drukiem bo byłam bardzo ciekawa "szokującej prawdy" Pana Międlara. O ile niektóre informacje mnie nie zaskoczyły o tyle inne... Sprawiały, że kilka razy w wielkim wzburzeniu odkładałam książkę. Myślę, że sama autobiografia jest frustracją Autora. Przypomina mi trochę walkę z wiatrakami Don Kichota. Ale trzeba jej oddać sprawiedliwość, ponieważ porusza naprawdę trudne i bulwersujące tematy, które ciągną się za kościołem od lat. Czy warto ją przeczytać? Myślę, że tak. Czy ma jakąś wartość? Oceńcie sami.

Ja potraktowałam książkę jako dodatkową ciekawostkę do wszelkich sytuacji i skandali otaczających Kościół Katolicki.


Moja ocena:

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki
Moja walka o prawdę. Wyznania byłego księdza
Moja walka o prawdę. Wyznania byłego księdza
Jacek Międlar
3/10
Jacek Międlar publicysta, były ksiądz, orędownik w walce o prawdę. W książce, która stała się swoistą autobiografią, definiuje choroby trawiące Kościół katolicki i polskie społeczeństwo. Ujawnia i pię...
Komentarze
@tsantsara
@tsantsara · prawie 2 lata temu
Publikacja ta jest niejako rozliczeniem samego Autora z KrK.
KK to popularny skrót dla Kościoła Katolickiego lub...Kodeksu Karnego. A KrK to co?
× 1
@aniabruchal89
@aniabruchal89 · prawie 2 lata temu
Kościół Rzymskokatolicki KrK
@tsantsara
@tsantsara · prawie 2 lata temu
Dzięki za wyjaśnienie, bo Google jednoznacznie podpowiada, ze to Krajowy Rejestr Karny...
@aniabruchal89
@aniabruchal89 · prawie 2 lata temu
Naprawdę?? 😀😀😀 nie no skrótu KrK się często używa. Ale ok następnym razem napisze pełna nazwe😀😀😀😃
@tsantsara
@tsantsara · prawie 2 lata temu
Nie o to chodzi, po prostu nie znałem takiego skrótu, Google też go nie znał, więc wolałem dopytać, czy chodzi o to, czy jeszcze o coś innego.
× 1
@Johnson
@Johnson · prawie 2 lata temu
Wysoka ocena jak na tak neutralną recenzję. Nie wiem czy znając otoczkę postaci autora sięgnąłbym po tę książkę. Weźmy choćby dość wymowny tytuł... nawiązujący do dzieła innej głośnej postaci o analogicznym tytule "Moja Walka". Niepokojące.
@aniabruchal89
@aniabruchal89 · prawie 2 lata temu
Racja sama nie jestem przekonana do osoby samego Autora przyznam szczerze , że jego światopogląd jest uderzająco podobny do wypowiedzi sławnego akwarelisty. Moja ocena dotyczyła raczej poruszenia problemu samej szamotaniny w instytucjach kościelnych. Natomiast z pewnością nazwanie książki autobiografią jest co najmniej.. oryginalne.
Moja walka o prawdę. Wyznania byłego księdza
Moja walka o prawdę. Wyznania byłego księdza
Jacek Międlar
3/10
Jacek Międlar publicysta, były ksiądz, orędownik w walce o prawdę. W książce, która stała się swoistą autobiografią, definiuje choroby trawiące Kościół katolicki i polskie społeczeństwo. Ujawnia i pię...

Gdzie kupić

Księgarnie internetowe
Sprawdzam dostępność...
Ogłoszenia
Dodaj ogłoszenie
2 osoby szukają tej książki

Pozostałe recenzje @aniabruchal89

Powiedz pszczołom, że odszedłem
Kolejny wspaniały tom

Przez wiele lat seria książek bez wątpienia jednej ze sławniejszych Pisarek mianowicie Diany Gabaldon wchodziła w skład tak zwanych Białych Kruków. Mówię oczywiście ...

Recenzja książki Powiedz pszczołom, że odszedłem
1634. Wojna bałtycka
Zakończenie serii

Seria 1632 kończy się niestety po trzech tomach, trzymających czytelnika w napięciu. Wielka szkoda, muszę przyznać, że ostatnio podróże w czasie są moją ulubioną tematyk...

Recenzja książki 1634. Wojna bałtycka

Nowe recenzje

Niebo bez ptaków
Niebo bez ptaków
@Gosia:

"Niebo bez ptaków" to wydana po raz pierwszy w 1964 roku książka, która zawiera zapiski i wspomnienia z pobytu na Majda...

Recenzja książki Niebo bez ptaków
Kolor z innego wszechświata
Śmierć też lubiła kolory
@Elfik_Book:

Lubię kolory – to stwierdzenie może wydawać się dość nietypowe, ładniej mówiąc ekscentryczne. Jednak od dziecka miałam ...

Recenzja książki Kolor z innego wszechświata
Bezlitośni bogowie
Bezlitośni Bogowie?
@guzemilia2:

Jakiś czas temu dowiedziałam się o istnieniu tej serii, po przeczytaniu opinii i opisu, sięgnęłam od razu po pierwszy...

Recenzja książki Bezlitośni bogowie
O nas Kontakt Pomoc
Polityka prywatności Regulamin
© 2022 nakanapie.pl